Obrazek

Hatsan 95 vs 99 Jaki ?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Apofis
Posty: 201
Rejestracja: 30 cze 2010, 17:50
Lokalizacja: Wrocław

Hatsan 95 vs 99 Jaki ?

Post autor: Apofis »

Witam , mam okazyjnie nabyć jeden z karabinków nie wiem który wybrać obecnie mam hatsanka 55 i jestem zadowolony.

Pytanie : czy h95 lub 99 jest lepszy od 55?

Jakie zalety i wady 95 i 99?

Czy alchemik ma tez zestaw do tych modeli hatsanka ?

Czym sie różnia te modele ?

Który preferujecie i dlaczego ?
Awatar użytkownika
ADIX
Posty: 23
Rejestracja: 01 lut 2010, 21:34
Lokalizacja: WSZ

Post autor: ADIX »

Oj kolego mało czytasz forum, sa na nim wszstkie odpowiedzi na nurtujace cie pytania,,,
Hatsan 95, Slavia 631 LUX Leapers
Awatar użytkownika
Apofis
Posty: 201
Rejestracja: 30 cze 2010, 17:50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Apofis »

oczywiście - forum czytam od jakiegos już czasu - jednak nie ma konkretnych informacji o porównaniu tych trzech modeli i wskazanie spośród nich lepszego modelu. Tym mniej potrzebuje szybkiej dość informacji ponieważ mam tylko dwa dni na wybór.
jarek m
Posty: 1272
Rejestracja: 29 lis 2007, 23:31

Post autor: jarek m »

No i takiego łopatologicznego porównania raczej nie znajdziesz i nikt ci go nie zrobi. O H95 praktycznie wszystko napisał cris. H55 to podstawowa wersja Hatsana i dotyczy to przede wsztskim osady i wykończenia (jest najskromniejsze). H99 to generalnie zagadka, ponieważ jest nowym produktem. Obstawiałbym H95, bo jest dobrze wykończony, ma ładną osadę. Koniecznie musi być ze spustem Quatro (trzeba zwrócić na to uwagę, bo pierwsze wersje były bez Quatro i teraz niektórzy próbują je wypchnąc do ludzi)
Alchemik robi zestawy do tych modeli.
Colty navy x 2
Hawken Thompson/Center .45
S400+Hawke Varmint II
BSA Hornet
dawidpl
Posty: 67
Rejestracja: 11 lip 2010, 14:37

Post autor: dawidpl »

Tylko po co zamieniać małego na dużego fiata?
Dozbieraj i kup coś z HW :)
Theoben Evolution i chwilowo brak optyki :/
Hatsan 55 SAS STG QT + Alchemik + Leapers 3-9x32 MD AO
Awatar użytkownika
cris
Posty: 758
Rejestracja: 14 lis 2009, 20:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: cris »

tren90 pisze:oczywiście - forum czytam od jakiegos już czasu - jednak nie ma konkretnych informacji o porównaniu tych trzech modeli i wskazanie spośród nich lepszego modelu. Tym mniej potrzebuje szybkiej dość informacji ponieważ mam tylko dwa dni na wybór.
Nikt takich gotowych recept tu nie sporządzi ,bo każdemu może leżeć co innego.
Różnice pomiędzy H55i H95 dobrze znasz ,bo sam je opisywałeś w bardzo podobnym temacie (więc bez żartów ;) )
Różnicę pomiędzy H 95 i 99 też znasz, bo opisywałem je ja (tyle na ile mi wiadomo ) i tam też widziałem twój nick.
Podstawowa różnica to osada; tylko ,lub .Ja dla tej osady gotowy kiedyś byłem zamienić H95 na99, albo kupić samą osadę w ,,kolbie",ale jeszcze nie mieli.
Dlaczego -bo wydaje się o wiele wygodniejsza (chwyt bardziej pistoletowy,łatwiej sięgnąć do spustu) i bardziej elegancka .
Reszta (oprócz blokady lufy) powinna być identyczna jak wH95 ,chyba że coś tam w środku Turki namotały ,ale oni wprowadzają zmiany niezależnie od modelu i czasu.
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie-każdy ma swoją.
Xyzerr
Posty: 2
Rejestracja: 16 wrz 2010, 8:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Xyzerr »

Witam,
No i stałem się szczęśliwym posiadaczem Hatsana 99 SAS. Wybierałem pomiędzy Slavią 634 a H99. No i wybór padł na Hatsana :) bardziej mi się spodobał wizualnie :).
W wekend pojadę na pierwsze strzelania, przy okazji może ktoś jest z Krakowa i zna jakieś spokojne plenerowe miejscówki ??
H99 SAS + Simmons 4-9x40
Crossman 3576
była... Norkonia B3 :)
Awatar użytkownika
cris
Posty: 758
Rejestracja: 14 lis 2009, 20:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: cris »

No to jesteś pierwszym posiadaczem H99.
Gratuluje!!!
Długo czekaliśmy na forum ,by ktoś skusił się na to cudo .Liczymy na zdjęcia z sesji ,,rozbieranej''
Będziemy porównywać wdzięki ---karabinku oczywiście --nie Twoje :PP
:lol: :lol: :lol:
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie-każdy ma swoją.
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

Ja tez zamowilem 99 w kal 5,5mm ;) Bedzie co porównac ;)

[ Dodano: Sob 18 Wrz, 2010 22:50 ]
Pochodziłem dziś po sklepach z wiatrówkami we Wroclawiu 8)
Najbardziej chcialem zobaczyc Hatsany, widzialem blizej H95 bo takowy tylko mieli w jakimś niby sklepie koltera ale nawet nie pozwolili strzelic :maruda:
Ale zdziwilo mnie wykonie :zdziwko: Jak dla mnie niczego mu nie brak (no moze po za nadmiarem plastiku ktory,jednak jakos szczegolnie nie gryzie w oczy). Szczegolne wrazenie wywarło na mnie wykonanie osady i piękna wręcz wewnatrz lufa :zdziwko:
Ogladalem blizej a nawet strzeliłem z Crosmana Summita (swoja droga zakochalem sie w jego wygladzie ;( ) i gwint w lufie mial gorszy od Hatsanowskiego, dalo sie zauwazyc nierownosci a nawet male zadziory :maruda:

Wiele wiecej bym poogladal (TX, AA, i wiele wiele innych) gdyby nie moja dziewczyna, ktora na wieść o tym ze ide do kolejnego sklepu z wiatrówkami zrobila sie jakos dziwnie fioletowa i krzykliwa :hm: :P
pozdrawiam
lucasx
Posty: 18
Rejestracja: 03 sie 2010, 13:23
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: lucasx »

Trochę odświeżę temat, jak wrażenia po strzelaniu z hatsana 99 ;)?
Awatar użytkownika
Oprych
Posty: 793
Rejestracja: 25 lut 2010, 23:55
Lokalizacja: Borzęta/Kraków

Post autor: Oprych »

ja jestem z Myślenic jak wiesz gdzie to :)
jak chcesz to sie ugadamy w 3 bo jest jeszcze jeden znajomek z beżowego i postrzelamy w 3-jke
posiadam las niedaleko swojego miejsca zamieszkania jakim jest Borzęta
i tam możemy postrzelać
Walther LG 210 Plus PCP 10x42 IR
AA s400 +waldek 8-32x56-sprzedany
Hatsan 90 qt sas 3-9x40 -sprzedany
extra FAC B-2 made in china :D
Są trzy rodzaje kobiet: damy, nie damy i nie każdemu damy.
Awatar użytkownika
cyno2
Posty: 42
Rejestracja: 07 paź 2010, 19:17
Lokalizacja: Kraków

Strzelanko pod Krakowem

Post autor: cyno2 »

Witam.
Mieszkam w Krakowie i chętnie postrzelał bym okazjonalnie w okolicach, jeżeli można by się było kiedyś dołączyć.

Ogólnie to jestem z Podkarpacia i tam swój lasek do postrzelania ale tu to ciężko. Na strzelnice nie mam się z czym wyrywać bo mam H90 i przymierzam się dopiero do lupki.
Karabinek nie jest jeszcze dobrze przestrzelony i nie wiem nawet czy dobrze go wyzerowałem i chciał bym go oddać do przetestowania w bardziej doświadczone ręce.
AirArms TX200 mk3 & Leapers 3-9x40 AO
Hatsan 90 SAS QT
lucasx
Posty: 18
Rejestracja: 03 sie 2010, 13:23
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: lucasx »

Panowie z Hatsanami 99, to jak z tymi karabinkami, dobrze się u was sprawują :)?
Awatar użytkownika
Żurek
Posty: 792
Rejestracja: 17 maja 2010, 18:58
Lokalizacja: Szczecinek
Kontakt:

Post autor: Żurek »

cyno2 pisze:Na strzelnice nie mam się z czym wyrywać bo mam H90
To co, że H90 ? To na strzelnice tylko z plujkami powyżej 600 PLN można wchodzić ? :)
cyno2 pisze:Karabinek nie jest jeszcze dobrze przestrzelony i nie wiem nawet czy dobrze go wyzerowałem i chciał bym go oddać do przetestowania w bardziej doświadczone ręce.
Samemu rozebrać, umyć, przesmarować. Otwarte łatwo ustawić, jak nie wiesz jak, to zapytaj kogoś na forum. KAŻDY CI POMOŻE ;)
lucasx pisze:Panowie z Hatsanami 99, to jak z tymi karabinkami, dobrze się u was sprawują
Tak jak to z każdym Hatsanem. Gdyby było bardzo źle to nikt by tego na forum nie miał. Ma to ponad połowa, a wszyscy od tego zaczynali, także można wnioski wyciągnąć łatwo :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
cyno2
Posty: 42
Rejestracja: 07 paź 2010, 19:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cyno2 »

Dzięki za dobre słowo :)
AirArms TX200 mk3 & Leapers 3-9x40 AO
Hatsan 90 SAS QT
ODPOWIEDZ