Obrazek

Tuning z zestawem od Alchemika

ODPOWIEDZ
jarqq
Posty: 30
Rejestracja: 16 maja 2010, 12:53

Tuning z zestawem od Alchemika

Post autor: jarqq »

To pytanie dla osób z założonymi częściami od Pana Alchemika. Jak opisujecie zmiany w waszej wiatrówce? Duże? Co sie zmieniło? Czy warto? Był bym ogromnie wdzięczny za porównanie przed i po. Dzięki wielkie za odp :) Pzdr.

[ Dodano: Pią 27 Sie, 2010 16:56 ]
I prosze adminie nie usuwaj tego posta.
Awatar użytkownika
patryk1981
Posty: 533
Rejestracja: 18 lip 2010, 16:02
Lokalizacja: DĄBROWA GÓRNICZA

Re: Tuning z zestawem od Alchemika

Post autor: patryk1981 »

jarqq pisze:To pytanie dla osób z założonymi częściami od Pana Alchemika. Jak opisujecie zmiany w waszej wiatrówce? Duże? Co sie zmieniło? Czy warto? Był bym ogromnie wdzięczny za porównanie przed i po. Dzięki wielkie za odp :) Pzdr.

[ Dodano: Pią 27 Sie, 2010 16:56 ]
I prosze adminie nie usuwaj tego posta.
kolego powszechnie wiadomo i jest to opisane na forum że tuning na przede wszystkim poprawić osiągi i kulturę pracy karabinka ,każdy kto coś poprawił w swoim karabinku z zestawem tuningowym lub bez z wykorzystaniem tego co już ma w karabinku wyszło na plus więc nie masz się co zastanawiać bo na pewno nie stracisz tuninguj i czerp z tego korzyści ;)
HW 97k & BUSHNELL 6-24-40 -- HOGAN ulepszył
AA -S400 MPR-FT --- VORTEX- 6-18-44
Awatar użytkownika
sKw
Posty: 335
Rejestracja: 28 lip 2009, 22:08
Lokalizacja: Goleniów
Kontakt:

Post autor: sKw »

Jest to bardzo dobry zestaw, w znacznym stopniu poprawiający kulturę pracy karabinka : )
Nie ma się co oglądać, brać i zakładać.
toudi211
Posty: 42
Rejestracja: 25 maja 2010, 22:32

Post autor: toudi211 »

Generalnie jestem zadowolony, chociaż po pewnym czasie wróciłem do fabrycznej sprężyny, ale założonej na alchemikowską prowadnice. powody tej decyzji były dwa.
Primo- sprężyna wydawała dziwne dźwięki podczas naciągania.( coś podobnego do odgłosu osła- takie iijaaaa) Kolega Alchemik powiedział że tak jest na początku, sprężyna musi się ułożyć na prowadnicy i wspólnie dotrzeć. Zeby przyspieszyć ten proces zacząłem energicznie łamać i prostować lufę ale w taki sposób żeby jej nie zapiąć (takie szybkie pompowanie)
Ku memu zdziwieniu podczas tej operacji mocno nagrzał się system, szczególnie w okolicach montażu lunety, obawiam się że to sprężyna podczas ściskania powiększała swoją średnicę i tarła o cylinder. Nie zgłębiałem tej materii dłużej gdyż z uwagi na montaż lunety wróciłem do sprężyny fabrycznej- mniejsze napięcie wstępne (krótsza sprężyna) oraz mniejsza szmoc - czyli lepiej dla optyki i dla lepszego skupienia - to ten drugi powód.
Ale zestaw mogę Ci polecić nie będziesz żałował - już sama wymiana uszczelki na zepto robi swoje, mi bardzo pomogły oringi do portu ładowania, o prowadnicy to już nawet nie będę pisał- to podstawa. A sprężynę sobie zachowałem na czarną chwilę, kiedy fabryczna odmówi posłuszeństwa.
jarqq
Posty: 30
Rejestracja: 16 maja 2010, 12:53

Post autor: jarqq »

Dzięki wielkie. A z kompletnym takim zestawem to prawda , ze można prawie limit osiągnąć?
toudi211
Posty: 42
Rejestracja: 25 maja 2010, 22:32

Post autor: toudi211 »

Tak, a nawet przekroczyć jak na początku będzie dizlować. Wiem ze szmoc jest piękna ale po jakimś czasie będziesz chciał celnie strzelać a wtedy duża ilośc Juli przeszkadza.
jarqq
Posty: 30
Rejestracja: 16 maja 2010, 12:53

Post autor: jarqq »

Ja już chce celnie, a moc mnie interesuje, bo nie chce dużego opadu śrutu ;)
Awatar użytkownika
vadero
Posty: 5
Rejestracja: 23 sie 2010, 16:59

Re: Tuning z zestawem od Alchemika

Post autor: vadero »

jarqq pisze:To pytanie dla osób z założonymi częściami od Pana Alchemika. Jak opisujecie zmiany w waszej wiatrówce? Duże? Co sie zmieniło? Czy warto? Był bym ogromnie wdzięczny za porównanie przed i po. Dzięki wielkie za odp :) Pzdr.

[ Dodano: Pią 27 Sie, 2010 16:56 ]
I prosze adminie nie usuwaj tego posta.

Czy wyjdę na idiotę, jak spytam, gdzie można złapać tego Alchemika? :D
Awatar użytkownika
Red
Posty: 1126
Rejestracja: 25 mar 2010, 13:13
Lokalizacja: Zamość/Leicester

Post autor: Red »

Trochę tak w K/S jest ogłoszenie, możesz PW napisać lub porostu zadzwonoć :)
Szczery jestem, uprzejmy bywam
Μολων λαβε
slipek
Posty: 673
Rejestracja: 01 cze 2010, 20:39

Post autor: slipek »

vadero pisze:Czy wyjdę na idiotę, jak spytam, gdzie można złapać tego Alchemika? :D
Nie wyszedłeś na idiotę. Ja pisałem na maila i nic. Więc raczej na pw trza.
LrPrl
Posty: 58
Rejestracja: 16 mar 2010, 15:26

Re: Tuning z zestawem od Alchemika

Post autor: LrPrl »

vadero pisze:
jarqq pisze:To pytanie dla osób z założonymi częściami od Pana Alchemika. Jak opisujecie zmiany w waszej wiatrówce? Duże? Co sie zmieniło? Czy warto? Był bym ogromnie wdzięczny za porównanie przed i po. Dzięki wielkie za odp :) Pzdr.

[ Dodano: Pią 27 Sie, 2010 16:56 ]
I prosze adminie nie usuwaj tego posta.

Czy wyjdę na idiotę, jak spytam, gdzie można złapać tego Alchemika? :D
http://e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=6875 tutaj :D
dawidpl
Posty: 67
Rejestracja: 11 lip 2010, 14:37

Post autor: dawidpl »

Tuning na pewno coś daje ale trzeba zadać sobie pytanie czy warto. Moim zdaniem jeśli ma się ograniczone fundusze i dużo wolnego czasu to tak. Natomiast ktoś kto może trochę odłożyć kasy to radzę sprzedać Hatsana i kupić coś ze stajni HW. To już może być docelowy sprzęt na długie lata, który opłaca się tuningować.
Theoben Evolution i chwilowo brak optyki :/
Hatsan 55 SAS STG QT + Alchemik + Leapers 3-9x32 MD AO
Awatar użytkownika
vadero
Posty: 5
Rejestracja: 23 sie 2010, 16:59

Post autor: vadero »

dawidpl pisze:Tuning na pewno coś daje ale trzeba zadać sobie pytanie czy warto. Moim zdaniem jeśli ma się ograniczone fundusze i dużo wolnego czasu to tak. Natomiast ktoś kto może trochę odłożyć kasy to radzę sprzedać Hatsana i kupić coś ze stajni HW. To już może być docelowy sprzęt na długie lata, który opłaca się tuningować.

Co dla jednych sufitem dla innych podłogą. Dla mnie jak na razie taki hatsan nawet bez tuningu to fajna zabawka, która absolutnie spełnia moje wymagania. Czasami nie warto ładować pieniędzy w porządny sprzęt, który będzie wykorzystywany do okazyjnego pykania w tarcze na działce, a większość czasu będzie leżał na szafie i się zwyczajnie marnował :)
Jak się złapie bakcyla, to już inna sprawa... :)
Awatar użytkownika
Red
Posty: 1126
Rejestracja: 25 mar 2010, 13:13
Lokalizacja: Zamość/Leicester

Post autor: Red »

O właśnie, świetnie to ująłeś vadero :piwo:
Szczery jestem, uprzejmy bywam
Μολων λαβε
dawidpl
Posty: 67
Rejestracja: 11 lip 2010, 14:37

Post autor: dawidpl »

Dokładnie tak jak napisałeś. Ja też zacząłem od Hatsana, później tuning a teraz docelowy sprzęt. Chcę tylko przekazać to, że gdybym wiedział, że kupię Evo to nie bawiłbym się w tuning. Natomiast jeśli już teraz Hatsan spełnia Twoje wymagania to po tuningu może być tylko lepiej :)
Theoben Evolution i chwilowo brak optyki :/
Hatsan 55 SAS STG QT + Alchemik + Leapers 3-9x32 MD AO
ODPOWIEDZ