Obrazek

HATSAN 135

Awatar użytkownika
KACperPAN
Posty: 197
Rejestracja: 25 lip 2011, 20:12
Lokalizacja: P Pol

Post autor: KACperPAN »

Myślę, że na frezowanie 5 rowków załatwiło by sprawę. Ja u siebie zeszlifowałem tłok w trzech miejscach i ubyło mi 50 gram.

A odnośnie stojaka, to ładnie to wygląda, tylko tak jakoś mało stabilnie :zdziwko: ;(
Nie boisz się Jarku, że kiedyś Ci te Harnasie spadną na podłogę :?: :!:

Tamtej zimy z kilku desek i z paru kawałków piano-gumy zrobiłem sobie taki stojaczek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Karabinki wchodzę na wcisk i jest bardzo stabilnie. Stojak z karabinkami stoi za szafą (też na wcisk) tak że Harnasiom nic złego się nie stanie :hihi:
H90 Alchemiczny + DOT 4-16x42 AO MD
Mój :devil2: H125 KACperPAN/Alchemik Inside + PP 4-16x50 AOE
jaro2311
Posty: 7
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:36
Lokalizacja: Busko-Zdrój

Post autor: jaro2311 »

Zostało mi jeszcze rury precyzyjnej to zrobię jeszcze jeden tłok i go po frezuje, zamiast wiercić .Stojak jest troszkę niestabilny ale mam pomysł, dzięki twoim fotką jak ustabilizować na nim harnasie. A co kolega Andrzej myśli o skróceniu lufy do 30 cm ???
Pojemność komory sprężania wynosi 63 cm3 .
Awatar użytkownika
KACperPAN
Posty: 197
Rejestracja: 25 lip 2011, 20:12
Lokalizacja: P Pol

Post autor: KACperPAN »

Jak chcesz założyć tłumik, ucinka to konieczność.
Co daje ucięcie lufy ???? Na ten temat może niech się wypowiedzą bardziej doświadczeni koledzy 8) Mnóstwo jest opinii na tym forum i na beżowym.

Nie tak dawno temu też miałem taki dylemat jak Ty, ale mimo wszystko lufę chlasnołem na 37 cm. i powiem tak - skupienie ciut lepsze, cykl strzału jakby szybszy, no i spadek Vo o 4 m/s.
H90 Alchemiczny + DOT 4-16x42 AO MD
Mój :devil2: H125 KACperPAN/Alchemik Inside + PP 4-16x50 AOE
Awatar użytkownika
Spirit
Posty: 378
Rejestracja: 08 lut 2013, 18:15
Lokalizacja: Kurpie

Post autor: Spirit »

Tak jak w pcp czym dłuższa lufa tym lepiej, tak samo w wiatrówkach o dużej komorze sprężania myślę że lufa powinna być dłuższa niż w wiatrówkach o małej komorze. Zapewne wpływ ma tu także średnica lufy ale niestety badań nie ma, więc to wszystko tylko przypuszczenia.
Awatar użytkownika
KACperPAN
Posty: 197
Rejestracja: 25 lip 2011, 20:12
Lokalizacja: P Pol

Post autor: KACperPAN »

jaro2311 zważ tłok w stanie surowym i po na frezowaniu jednego rowka, wtedy będziesz mógł wyliczyć ile wagi Ci ubędzie po na frezowaniu 5-6 rowków.

I nie zapomnij o zahartowaniu końcówki tłoka.
H90 Alchemiczny + DOT 4-16x42 AO MD
Mój :devil2: H125 KACperPAN/Alchemik Inside + PP 4-16x50 AOE
jaro2311
Posty: 7
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:36
Lokalizacja: Busko-Zdrój

Post autor: jaro2311 »

Dorobiony waży 500 gram , jak będę frezował to go zważę. Na razie troszkę brak czasu. Fotka dzisiejszego przestrzelania 135 z otwartych 20 m , exact 5.5 1.030 g , pozycja klęcząca.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cc5 ... b2aa6.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bf1 ... 93dc0.html
Pinus
Posty: 2
Rejestracja: 20 maja 2015, 11:42

Post autor: Pinus »

Pierwsze wrażenia ze strzelania H135 5,5 z lupką
Dziś dzięki uprzejmości kolegi - który użyczył mi swojego harego, poszedłem go przetestować.
Do testów wybrałem się z rodziną czyli 4 letnia córka i 8 letni syn. Córka nie chciała strzelać - ale duża frajdę miała ładować śrut do komory. Strzelałem ja z synkiem.
Strasznie bałem się mocy tej wiatrówki, bicia itp.
Moje obawy były bezpodstawne. Ustawiliśmy butelkę 0,5 pet na odległości ok 13-15 kroków i butelkę 5 litrową w odległości 30 kroków. Strzelaliśmy z postawy stojącej i ja stojącej i kucącej z łokciem wspartym o kolano.
Synek zadowolony - 80% strzałów doleciała do celu. Bicie nieduże.
Ja już trochę gorzej bo tak 60%. Oczywiście synkowi podtrzymywałem broń jedną ręką.
Spust super - delikatnie się go ściągało.
Wiatrówka tuningowana domowym sposobem

Reasumując - za te pieniądze jest to bardzo dobra wiatrówka.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Czy to dobra wiatrówka za te pieniądze to się okaże dopiero jak zmniejszysz cele.. bo do PETa na 15 kroków i baniaka 5l na 30 kroków to będziesz trafiać z chinki za 100pln.. :lol:
Nie chcę Ci w żaden sposób odbierać radochy, nic z tych rzeczy, po prostu żeby zacząć mówić o opłacalności zakupu sprzętu i jakości "za te pieniądze" to wiatrówkę pasowało by ją przetestować z bardziej stabilnej postawy - i wtedy - jeśli skupienie będzie się mieściło na 20m gdzieś w okolicy 15mm - wtedy wynik można uznać za zadowalający..
W przeciwnym wypadku szkoda było na nią wydawać pieniędzy.

Ps.
Jak już złapie jaki jest opad, to w cel o średnicy ok 25cm na 30m trafiam z Lidera S9 10/10 .. a to tylko pistolet pca z ok 3J na pokładzie.. :hihi:
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Pinus
Posty: 2
Rejestracja: 20 maja 2015, 11:42

Post autor: Pinus »

Wszystko ładnie pięknie, ale na czymś trzeba się uczyć - i to nie jest zła wiatrówka.
Strzelałem do tarczy na 10 m z podpórką i skupienie było wielkości 50 groszy. Może było by lepsze ale to wina strzelca nie wiatrówki.
Awatar użytkownika
pułkownik.P.p
Posty: 155
Rejestracja: 05 wrz 2010, 8:31

Post autor: pułkownik.P.p »

Kolego każdy tak zaczyna nauke, a reszta przyjdzie sama . :D
Team7
Posty: 1
Rejestracja: 27 paź 2016, 10:20

Post autor: Team7 »

Witam wszystkich. Jest to bardzo ciekawy wątek, szczególnie że posiadam Hatsana 135. Osobiście jestem bardzo zadowolony z tej wiatrówki a nie wiedziałem że można ją tak fajnie stuningować. Pozdrawiam
Nduro
Posty: 24
Rejestracja: 01 sty 2016, 0:22

Re: HATSAN 135

Post autor: Nduro »

Vortex czy klasyczna sprężyna,jakie za i przeciw jednemu i drugiemu napędowi? Rozważam zakup 135 .22
BSA Polaris 4,5
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: HATSAN 135

Post autor: Mamutowicz »

1. Kaliber. 22 w limicie to porażka.
2. Hatsan 135 w limicie to porażka.
3. Raczej sprężyna, bo jest łatwiejsza do ogarnięcia. Vortex (sądząc po opiniach tych co mieli) jest bardziej upierdliwy w obsłudze a wrażenia typu odrzut czy szybkość strzału są podobne...
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Nduro
Posty: 24
Rejestracja: 01 sty 2016, 0:22

Re: HATSAN 135

Post autor: Nduro »

Czytając wypowiedzi na temat Vortexa sprzed wielu lat,można odnieść takie wrażenie. Może jednak technologia sprężyn gazowych u turasów poszła do przodu? 4,5mm długą lufę w plastiku mam,chciałem coś solidnego ciężkiego i spróbować 5,5 z czystej ciekawości
BSA Polaris 4,5
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: HATSAN 135

Post autor: Mamutowicz »

Jak już koniecznie chcesz to .22 to tak jak pisałem - w pt2. raczej nie idź w ten karabinek. Żeby "spróbować" .22 wystarczy H90 - wg mnie łatwiej ci będzie go ogarnąć i opanować. Te "Wysokie Numery" są robione pod FAC i w limicie są mułowate. No chyba że liczysz na "podkręcenie" domowym sposobem żeby zobaczyć "jak to jest". Nie idź w tą stronę. Nie warto.
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
ODPOWIEDZ