Obrazek

Dociążanie kolby krok po kroku

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marc3l
Posty: 20
Rejestracja: 13 maja 2011, 12:11
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Marc3l »

Właśnie zabrałem się za dociążanie kolby ale mam małego zonka :maruda: jak zdjąć ten plastik --->klik :?: Na siłę :maruda: ? Ja mam w Hatsanie stopke mocowaną na dwie śruby. Gumową część po prostu odkręciłem ale ten plastik ani drgnie :maruda:
Awatar użytkownika
killermaster
Posty: 106
Rejestracja: 24 maja 2010, 16:15
Lokalizacja: ok. Łańcuta

Post autor: killermaster »

Masz Hatsana 85. Nie jest ten plastik mocowany na śrubach? odkręć je i spróbuj. Na siłę wolno drzeć TYLKO jeżeli wiesz, że powinno pójść 8)
Proszę o wypowiedź właściciela 85, gdyż sam nie wiem jak tam jest zrobione.
Hatsan AT44-10 by Dagi40 + Leapers 5th GEN 6-24x50 AO.
Beeman P3
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 592
Rejestracja: 28 lip 2010, 12:50
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Zet »

Wiercisz w tym dziurę inaczej nie zrobisz ;)

Pozdrawiam,
Dumny właściciel Hatsana 85 8)
AA ProSport w orzeszku 8)
Awatar użytkownika
killermaster
Posty: 106
Rejestracja: 24 maja 2010, 16:15
Lokalizacja: ok. Łańcuta

Post autor: killermaster »

Dumny właścicielu, dziękuję. W 80 wierciłem, ale nie chciałem tego spieprzyć :nie: :lol:
Hatsan AT44-10 by Dagi40 + Leapers 5th GEN 6-24x50 AO.
Beeman P3
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 592
Rejestracja: 28 lip 2010, 12:50
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Zet »

W 85 nie ma innego wyjścia po prostu ;).

W zasadzie bardzo trudno jest to spieprzyć.

Wykonujesz kilka nawiertów małym wiertłem np. fi 5-6, a potem powiększasz większymi wiertłami.

Ja tam to wywierciłem a potem wykończyłem krawędzie papierkiem ściernym. Kilka stron wcześniej jest tego efekt 8)
AA ProSport w orzeszku 8)
Awatar użytkownika
Marc3l
Posty: 20
Rejestracja: 13 maja 2011, 12:11
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Marc3l »

No dobra, ale jak to potem zamknąć? Bo przecież będzie dziura :maruda: po prostu przykręcić te gumowe części? No bo przecież chyba by wypadało jakoś te dziury po wierceniu zatkać :hm: u mnie stopka 3ma się na takich dwóch śrubach -->śruby a po ich wykręceniu zostaje jeszcze gruby kawał plastiku klik to mówicie, że wiercić tak :?:
slipek
Posty: 673
Rejestracja: 01 cze 2010, 20:39

Post autor: slipek »

tych miejsc gdzie so śruby nie rozwiercaj, zostaw to, powinno Ci starczyć miejsce między nimi. chyba tamte śruby wejdo i dziubek od silikonu, czy co tam chcesz wlewać, też?

AVE DM! (dębowe mocne :) )
Awatar użytkownika
Marc3l
Posty: 20
Rejestracja: 13 maja 2011, 12:11
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Marc3l »

Ja planuje wsadzić tam ze 3 śruby i zalać akrylem. No dobra, to to, że trzeba wiecić jest już ustalone ;) ale jak już rozwierce, wsadze śruby i zaleje akrylem to jak to zamknąć? Po wyschnięciu akrylu po prostu dokręcić tą gumową stopke?


czy dembiaczki 0,66 i jest git :D :piwo:
Awatar użytkownika
Żurek
Posty: 792
Rejestracja: 17 maja 2010, 18:58
Lokalizacja: Szczecinek
Kontakt:

Post autor: Żurek »

No musisz lać warstwowo, zeby zasychało :D potem zakręcasz stopkę i tyle ;)
Awatar użytkownika
Marc3l
Posty: 20
Rejestracja: 13 maja 2011, 12:11
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Marc3l »

No i git, wiem już wszystko co chciałem wiedzieć 8) akrylem zaczne zalewać jutro, bo jak narazie to siebie dembiaczkami zalałem i już mi sie nie chce dzisiaj w Harrym dłubać :D A w ogóle to jak długo ten akryl będzie schnąć? Mam jedną tube, jak wleje całą to 24h styknie?
pppp
Posty: 94
Rejestracja: 04 lip 2011, 12:46
Lokalizacja: powiat Wołów :)

Post autor: pppp »

Ja drewienko w H55 zrobiłem tak:

Narysowałem linię osi - od śruby do śruby mocowania stopki. Wiertłem piórowym 10mm nawierciłem 5 otworów na głębokość 80 mm trzymając się wyznaczonej linii. Używając tego samego wiertła wyrównałem otwory tak że powstała jedna równa komora. Pręt gwintowany stalowy fi 10 pociąłem na 5 równych kawałków po 75 mm. Po splanowaniu końców prętów flexem naciąłem rowki na śrubokręt na każdym pręcie - ułatwi to wyciąganie na przyszłość. Całość zatopiłem w czarnym silikonie. Wyszło, że każdy pręt ważył 50g więc dociążyłem kolbę o 250g.

Drewienko jakieś mocno egzotyczne jest. Trocin nie ma a w zasadzie brązowy pył. Przypomina to korę :hm:

Pewne możliwości dociążenia zostawia jeszcze stopka kolby. Jest wewnątrz pusta i myślę, że przy użyciu silikonu i żelastwa można jeszcze upchać tam lekko 100g.


Na potwierdznie tutaj jest tarczka z możliwościami mojego H55STG custom
http://www.e-tawerna.pl/viewtopic.php?p=131425#131425
spust quattro,sas,stalowa prowadnica 15 cm,kapelusz ertalit,kolba+580g,Gamo 3-9x40
Awatar użytkownika
KACperPAN
Posty: 197
Rejestracja: 25 lip 2011, 20:12
Lokalizacja: P Pol

Post autor: KACperPAN »

Marc3l pisze:Właśnie zabrałem się za dociążanie kolby ale mam małego zonka :maruda: jak zdjąć ten plastik --->klik :?: Na siłę :maruda: ? Ja mam w Hatsanie stopke mocowaną na dwie śruby. Gumową część po prostu odkręciłem ale ten plastik ani drgnie :maruda:
Turasy chyba faktycznie czytają nasze forum i robią wszystko by ułatwić nam pracę :lol:
W Moim nowym H 125 (czerwiec 2011) "ten plastik" jest p prostu przykręcany do kolby, a do tego "plastiku" przykręcana jest gumowa stopka :aloha:
Oto parę fotek:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak widać po odkręceniu czterech śrubek mamy dostęp do wnętrza kolby.
Ja tam załaduje 800 gram ciętego pręta zbrojeniowego + szmatki :hihi:
H90 Alchemiczny + DOT 4-16x42 AO MD
Mój :devil2: H125 KACperPAN/Alchemik Inside + PP 4-16x50 AOE
Henen
Posty: 2
Rejestracja: 31 paź 2011, 18:46
Lokalizacja: LBN

Post autor: Henen »

Hatsan 90 (październik 2011) po odkreceniu 2 wkrętów była pustka w środku, wyciszanie i dociążenie klocek hamulcowy + wata= 500g zajeło 15 min :D
a wiec nowi posiadacze: nie bać się
Hatsan 90 QT SAS 5,5
Awatar użytkownika
KACperPAN
Posty: 197
Rejestracja: 25 lip 2011, 20:12
Lokalizacja: P Pol

Post autor: KACperPAN »

W Hatsanie 90 (październik 2010) też tak miałem :)
H90 Alchemiczny + DOT 4-16x42 AO MD
Mój :devil2: H125 KACperPAN/Alchemik Inside + PP 4-16x50 AOE
hatsan23
Posty: 2
Rejestracja: 21 lis 2011, 18:55

Hatsan70 i wymiana stopki

Post autor: hatsan23 »

Nie tak dawno nabyłem Hatsan mod70, trochę postrzelałem, po czym dociążyłem kolbę śrubami/gazetami. Niestety, uszkodziłem nieco gumową stopkę, którą trzeba zdjąć aby dociążyć kolbę - w związku z tym pytanie: gdzie mogę kupić duplikat? Ew. czy są jakieś uniwersalne stopki które będą do Hatsan mod70 pasowały? Moja nie była przykręcana na śruby, tylko przymocowana gumowymi bolcami, które to musiałem odciąć aby ją zdjąć. Nie był to problem, bo i tak wystarczająco dobrze się trzymała.

Szukałem trochę na forum, na internecie, na allegro i nic sensownego nie znalazłem.

Mam też pytanie pomocnicze. Mimo, że ze śrubami/gazetami jest ok, to mimo wszystko zastanawiam się nad akrylem itp - pytanie to: w Hatsan mod70 na pewno nic się nie stanie jak do kolby wleję akryl, nigdzie nic mi nie przecieknie, nic się nie uszkodzi?

Z góry dzięki za pomoc :)
ODPOWIEDZ