Obrazek

Dociążanie kolby krok po kroku

mallina
Posty: 3
Rejestracja: 16 cze 2013, 15:04
Lokalizacja: Śmigiel

Post autor: mallina »

Witam.
Ja w swoim hatsanie 90 kolbe dociążylem w następujący sposób:
W sklepie akwarystycznym kupiłem drobniutki piasek kwarcowy (koszt ok 3zł)
Następnie go wysuszyłem i wsypalem do kolby. Kolejnym krokiem było ubicie go
długimi śrubokrętem. Czyli kilkukrotnie wbicie go w ten piach. Wcześniej jednak przygotowałem
sobie gąbka grubości ok 8-10cm wycięta na kształt tylnej części kolby, którą nasmarowalem smarem
silikonowym aby było szczelne. Gąbke ta wcisnalem tak aby ładnie wypełniła część tylną polimeru i po przykreceniu stòpki miała grubość ok 4cm. Co uzyskałem dzięki piachowi i gabce? Piach dociąża a warstwa gabki trzymanie go ma swoim miejscu jednocześnie amortyzując kopa.
Ostatnio zmieniony 03 lip 2013, 19:09 przez mallina, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Zack
Posty: 2849
Rejestracja: 04 wrz 2010, 12:15
Lokalizacja: Tarnów / Northampton

Post autor: Zack »

A gdzie środek ciężkości?
Life is brutal, and full of zasadzkas
and sometimes kopas w dupas
mallina
Posty: 3
Rejestracja: 16 cze 2013, 15:04
Lokalizacja: Śmigiel

Post autor: mallina »

Środek ciężkości wypada 70mm przed osłoną spustu
soldier
Posty: 94
Rejestracja: 24 lip 2013, 22:32
Lokalizacja: 100Lica

Post autor: soldier »

haha piach do kolby :D no cóż w sumie można wszystko... :hihi: Sądzę że piasek znad morza północnego ewentualnie z wysp Przylądka Dobrej Nadziei byłby bardziej odpowiedni ;) A może lepiej paczkę dobrego śrutu?? przy okazji byłby na czarną godzinę w razie czego..
AT44 01/Diana Air King/Harry70= 4,5
kocurczarny2
Posty: 192
Rejestracja: 17 sty 2010, 14:33
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Post autor: kocurczarny2 »

Ja wygłuszyłem i dociążyłem kolbę starymi skarpetami w które zawinąłem kawałki ołowiu.
Wyszło super i bez zbędnch zapachów :D
Hatsan 90 kal. 4.5 Quattro Trigger by Alchemik mod.+PP 3-9X40AO
Awatar użytkownika
Jarpi
Posty: 27
Rejestracja: 26 cze 2013, 11:41
Lokalizacja: Radzyń Podl.

Post autor: Jarpi »

kocurczarny2 pisze:Wyszło super i bez zbędnch zapachów :D
No nie wiem czy bez zapachów, zależy czy wcześniej uprałeś. :D :PP
Hatsan 99 STG SAS™ + DOC 3-9x40
kocurczarny2
Posty: 192
Rejestracja: 17 sty 2010, 14:33
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Post autor: kocurczarny2 »

sztywne były gdy wkładałem ale to przez ołów :lol:
Hatsan 90 kal. 4.5 Quattro Trigger by Alchemik mod.+PP 3-9X40AO
sopel1916
Posty: 86
Rejestracja: 25 sie 2013, 13:14
Lokalizacja: STalowa wola

Post autor: sopel1916 »

A co myślicie o dociążeniu kolby Plastelina? Taki pomysł mi wpadł do głowy :)
Hatsan 90 + DOC 3-9x40
Awatar użytkownika
killermaster
Posty: 106
Rejestracja: 24 maja 2010, 16:15
Lokalizacja: ok. Łańcuta

Post autor: killermaster »

Plastelina jest miękka i będzie się "urabiać"-lepiej wziąć coś bardziej "stabilnego"
Hatsan AT44-10 by Dagi40 + Leapers 5th GEN 6-24x50 AO.
Beeman P3
sopel1916
Posty: 86
Rejestracja: 25 sie 2013, 13:14
Lokalizacja: STalowa wola

Post autor: sopel1916 »

Ok rozumie, więc przestudiuje dokładnie temat i wybiorę odpowiedni sposób na dociążenie

[ Dodano: Pią 13 Wrz, 2013 15:58 ]
Mam 3 rzeczy do włożenie w kolbę każdy waży po 400 g wystarczy włożyc 2 i bedzię dociążenie o 800g czy może jednak 3 i będzie dociążenie prawie 1200 gram?? Silikon będzie skuteczny czy jednak kupić piankę??

[ Dodano: Sob 14 Wrz, 2013 17:30 ]
Hatsam dociążony 800 gram plus pianka montażowa. Środek ciężkości 5 cm przed osłoną spustową. Harnaś już tak nie kopie :) wcześniej po oddaniu 20-30 strzałów ramie bolało dziś jak najbardziej ok :) Teraz tylko zakup optyki i można powalczyć z małymi celami :)
Hatsan 90 + DOC 3-9x40
tomi66

Post autor: tomi66 »

Tez coś dodam od siebie , ja robię to w ten sposób że nawiercam z boku kolby otwór lub od dołu kolby ale w taki sposób by póżniej można było go zaślepić korkiem takim jak w rowerowej kierownicy {plastik} , następnie w ten otwór wsypuję śruciny ołowiane do dociążania kolumn głośnikowych lub zwykły śrut myśliwski ( ok 350dkg ) następnie należy śrut przesunąć do tyu kolby , przesuwając odpowiednio kolbę chodzi oto by był on w tylnej częsci samej kolby , następnie po skręceniu do systemu sprawdzamy czy wyważyliśmy już i jest ok , jeśli wszystko gra zalewamy to ok 100 mml żywicy epoksydowej , potrząsając by wszystkie granulki pokryły się żywicą , i tak czekamy aż zastygnie , następnie korkiem zaślepiamy otwór i wszystko . Obrazek
Bodi206
Posty: 2
Rejestracja: 13 sty 2014, 19:17

Post autor: Bodi206 »

Witam mam na imię Kamil. Jestem nowy na forum i wszystkim serdecznie witam :) Zacznijmy od tego ze chciałbym kupić Hatsana 90 i moje pytanie do was jest takie, jeżeli chciałbym kupić Harrego przez internet, tu daje link :) http://allegro.pl/wiatrowka-hatsan-90sa ... veShoppers. To czy stopke bede mógł normalnie ściagnąć bez urywania i piłowania ? Jak widac na zdjeciach są śrubki, ale wiecie jak to jest . Oczywiście czytałem juz wiele na temat tych wiatrówek, i jestem zdecydowany ją kupić 8) mam jeszcze pytanie czy może się zdarzyć tak, że przyjdzie mi harry starszej wersji ? czyli taki co niema srubek w stopce i bede musial sam odklejać ? :hm: Oczywiście wiem że lunetka i tak do wywalenia :hihi:
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Nie dowiesz się dopóki nie kupisz .. :hihi:
Choć Ja na Twoim miejscu i tak rozejrzał bym się za używaną - już "zrobioną" wiatrówką..
Ale własnoręczne dopieszczenie wiatrówki sprawia masę radochy :)
Jak zerkniesz kilka postów wstecz to uzyskasz dość info żeby przerobić Harnasia na wszystkie strony :)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Bodi206
Posty: 2
Rejestracja: 13 sty 2014, 19:17

Post autor: Bodi206 »

Wiem wiem czytałem wszystko tutaj ;) i własnie oto chodzi że sam bym chciał go przerabiać, wole sam majsterkowac :D
mariusz_w4
Posty: 20
Rejestracja: 07 sie 2013, 18:37
Lokalizacja: Katowice

Post autor: mariusz_w4 »

Ja dziś rozebrałem kupionego używanego H90 i niespodzianka ;) Poprzedni właściciel dociążył kolbę i wpakował tam dwa młotki i kilka pęczków nakrętek i parę śrub wszystko ważyło 1150 gr Te młotki mnie rozwaliły a na pewno rozwaliły by kolbę bo powkładane były tak że szły klinem w stronę zwężenia kolby,wszystko przełożone było ręcznikami papierowymi.Inwencja i radosna twórczość nie zna granic:)
Slavia 618 -1968 r.
Hatsan 80 Tun.
Hatsan 90 QT
ODPOWIEDZ