Obrazek

Rozbiórka Hatsana na czynniki pierwsze.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Logan pisze:System jest ten sam... różnią się tylko "dizajnem".
Lepiej nie można tego ująć :lol: Bierz śrubokręt w rękę i do roboty pdt_34
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Herrmannek
Posty: 36
Rejestracja: 01 lip 2006, 20:55
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Herrmannek »

Próbuje rozkręcić łoże, ale śruby jak zaspawane...mimo odpowiedniego dużego śrubokretu krzyżakowego, krzyż w łepku się przekręca, na szczęscie jeszcze jest go wystarczająco dużo... po krótkiej inspekcji gwintu stwierdziłem, że kręce w dobrą stronę(pdowskzeg) ale małpy ani drgną.. Jakieś rady od starych mechaników?
m@rio
Posty: 101
Rejestracja: 14 cze 2006, 11:22
Lokalizacja: Wronki

Post autor: m@rio »

W sumie troche dziwne zeby nie chcialy puscic.
Jaki masz karabinek i czy masz go od nowosci czy uzywany?

Jezeli jest uzywany to moze poprzedni wlasciciel podkleil gwinty zeby sie nie rozkrecaly... Wtedy wystarczy podgrzac sruby i powinno puscic.
Jezeli karabinek byl juz rozkrecany to moze przy skrecaniu sruby zostaly dociagniete zbyt mocno i gwint sie zerwal.
W takim wypadku zostaje tylko rozwiercenie srub (i tak trzebaby je wymienic bo te standardowe, jak juz zauwazyles, sa zbyt miekkie).

Jest to moze dosc drastyczne rozwiazanie ale skuteczne.
H35 + Delta Optical 3-9x40
Rybka
Posty: 9
Rejestracja: 18 cze 2006, 13:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Rybka »

Pytanie do administartora i innych zaprawionych w bojach z wiatrowkami lol
Co w pierwszej kolejnosci nalezy poprawic w Hatsanie 70stg, co wymaga w świezo zakupionym natychmiatowej wymiany, co mozna zrobic później .
Moze ktoś pokusiłby sie o zestawienie przeróbek poczawszy od niezbędnych przez nalpilniejsze itd.
Chyba pomogłoby tp takim nowcjuszom jak ja w planowaniu poczynań i planowaniu finansów na przeróbki.
H70+ vomz 8x 56
Herrmannek
Posty: 36
Rejestracja: 01 lip 2006, 20:55
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Herrmannek »

Nówka nie strzelana H70S, chciałem sobie rozebrać by się mentalnie przygotować do zamontowania prowadnicy... polałem olejku parafinowego w nadziei, że jak poleży sobie to wsiąknie i coś puści, ale kiszka ciągle nie chce puścić :) Jak kupować śruby to jaki "model"?
m@rio
Posty: 101
Rejestracja: 14 cze 2006, 11:22
Lokalizacja: Wronki

Post autor: m@rio »

Rybka - Przede wszystkim prowadnica i sprezyna. Zestawik od Hogana mozna obecnie kupic tylko na allegro (Hogan jest niedostepny). Nastepnie mozna wymienic spust (od Alchemika), lub poprawic go samemu. Ja usunalem ze spustu ta duza sprezyne. Przy rozladowanym karabinku troche lata ale dziala spoko, rozwiercilem tez otwor na srube regulacyjna zeby glebiej weszla (teraz moge zrobic spust "na dotyk").
Inne przerobki sa juz chyba tylko kwestia upodoban. Najpierw zrob te przerobki. Przez ten czas poczytaj troche forum i stwierdzisz co jeszcze ci sie przyda.

Herrmannek - Nie pamietam dokladnie jakie tam sa sruby. Gwint metryczny (chyba M5 albo M6), leb stozkowy. Co do dlugosci to musialbym isc sprawdzic ale mi sie nie chce teraz :P
Moze ktos inny wie jakiej dlugosci powinny byc te srubki...
H35 + Delta Optical 3-9x40
Herrmannek
Posty: 36
Rejestracja: 01 lip 2006, 20:55
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Herrmannek »

Wziąłem grzechotkę w to wsadziłem nakładkę w to wkład do śrubokrętu i jakoś poszło :) ..z tym, że zgubiłem jakiś element mechanizmu spustowego..wesołych przygód ciąg dalszy :)

EDIT:
Ok znalazłem części i chyba dobrze je poskładałem...
Teraz, pytanie czy u was też piasek chrzęscił wszędzie? To jest chyba przyczyna problemów z odkręceniem śrub, dodatkowo w kolbie się przesypuje czegoś spora ilość :) . Karabinek przyszedł oryginalnie zapakowany w zgrzanym kondomku... :)
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

W zasadzie to śruby są wkręcone na jakiś klej, jakby co to prubuj najpierw opukać-zwłaszcza tą od konty lufy. Generalnie rozbiera się karabinek i poprawia co poprawić trzeba aby z gwarancji nie kożystać, przy tym należałoby przemyć całość w benzynce extrakcyjnej i nasmarować, zresztą wszystko jest dokładnie opisane na forum.

P.S. jak postawiłeś net na Ubuntu??
AA TX200 HC
m@rio
Posty: 101
Rejestracja: 14 cze 2006, 11:22
Lokalizacja: Wronki

Post autor: m@rio »

To ja mam jeszcze jedno pytanie.
Przed pierwszym rozkreceniem karabinka wszystko bylo ok ale potem zaczelo sie cos dziwnego dziac z jedna ze srub trzymajacych loze. Mianowicie w trakcie strzelania ciagle sie ona luzuje (druga, po przeciwnej stronie trzyma jak zakleta). Zamienialem je miejscami ale i tak caly czas ta jedna sruba dostaje luzow (ciagle ta sama). Wie ktos co na to poradzic ?
H35 + Delta Optical 3-9x40
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

A nie zgubiłeś tam czasem jednej podkładki która zabezpiecza śrubę przed odkręcaniem się :?:
Podkładki te przy rozkręcaniu sprzętu przeważnie zostają w łoży. Sprawdź czy cały czas tam są.
m@rio
Posty: 101
Rejestracja: 14 cze 2006, 11:22
Lokalizacja: Wronki

Post autor: m@rio »

Sa...
Nawet kiedy probowalem jedna zdjac zeby ja odwrocic to nawet nie chciala drgnac. Poza tym, jak juz pisalem, odkreca sie caly czas ta sama sruba, niezaleznie od tego czy jest przykrecona po prawej czy po lewej stronie.
H35 + Delta Optical 3-9x40
Rybka
Posty: 9
Rejestracja: 18 cze 2006, 13:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Rybka »

[Rybka - Zestawik od Hogana mozna obecnie kupic tylko na allegro (Hogan jest niedostepny).


U kogo na allegro mozan kupic zestaw tuningowy Hogana? Czy u Lukass81 czy u kogoś innego?
H70+ vomz 8x 56
Herrmannek
Posty: 36
Rejestracja: 01 lip 2006, 20:55
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Herrmannek »

w szukaj wpisz "prowadnica hatsan", znajdziesz dolara00 i sochima po 30 zlotych. Oboje mają prowadnicę trochę inną niż ta hoganowa. Pytałem się dzisiaj Dolara00 czy ma hoganową, powiedział, że może zrobić. Na razie się zastanawiam nad własną ze zintegrowanym całym korkiem, razem z portem na dżwigięnkę bezpiecznika. Robił już ktoś taką?
TMS_Krzysztof
Posty: 33
Rejestracja: 31 maja 2006, 18:22
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: TMS_Krzysztof »

czy moze chodzi ci o cos takiego??
http://hatsan.siecplay.pl/viewtopic.php?t=311
Hatsan 90STG + Tasco 3-9x40
Herrmannek
Posty: 36
Rejestracja: 01 lip 2006, 20:55
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Herrmannek »

TMS_Krzysztof pisze:czy moze chodzi ci o cos takiego??
http://hatsan.siecplay.pl/viewtopic.php?t=311
Dokładnie o to :)
ODPOWIEDZ