Obrazek

Rozbiórka Hatsana na czynniki pierwsze.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tomek242
Posty: 169
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tomek242 »

Rybka pisze:U kogo na allegro mozan kupic zestaw tuningowy Hogana? Czy u Lukass81 czy u kogoś innego?
Lukass81 ma zestawy Hoganowe, polecam bo nie będzie problemu z dopasowaniem sprężyny z prowadnicą.
Hatsan 70S+Szkiełkobazarek 3-9x40
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

TMS_Krzysztof pisze:czy moze chodzi ci o cos takiego??
http://hatsan.siecplay.pl/viewtopic.php?t=311


ale ta prowadnica jest robiona pod sprężynę "hatsanowską", sprężyna Hogana chyba na to nie wejdzie ... ale mogę się mylić :)
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Oli
Posty: 162
Rejestracja: 30 maja 2006, 17:48
Lokalizacja: Śląskie

Post autor: Oli »

m@rio pisze:Sa...
Nawet kiedy probowalem jedna zdjac zeby ja odwrocic to nawet nie chciala drgnac. Poza tym, jak juz pisalem, odkreca sie caly czas ta sama sruba, niezaleznie od tego czy jest przykrecona po prawej czy po lewej stronie.
Witam.
Miałem ten sam problem - odkręcała mi się sruba po lewej stronie patrząc od strony kolby.
Myslę ze przyczyną są siły działające w karabinku przy strzale i wtedy jedna sruba sie dokręca a druga luzuje.
Ja poradziłem sobie smarując tą luzująca sie (gwint) odrobiną lakieru do paznokci :)
Ładnie trzyma i można ją bez problemu później odkręcić.
Pozdrawiam
HW 100T + MTC Viper 10x44 IRS
Był Hatsan 80s Tuning
Logan

Post autor: Logan »

Właśnie skończyłem bawić się z moją kochanką :p (wiatrówką oczywiście... ). Jak już pisałem postrzelałem trochę karabinkiem w stanie surowym i zamierzam porównywać jakie zmiany dają wszystkie zabiegi po kolei... Na razie tylko przesmarowałem wszystko (mam nadzieję że zrobiłem to dobrze) ale postrzelam pewnie dopiero w weekend... Nie jest to trudne ale kilka głupich błędów zrobiłem :p, ale to bardziej przez nieuwagę.
Awatar użytkownika
Saruy
Posty: 9
Rejestracja: 08 cze 2006, 12:06
Lokalizacja: Dąbrowa Gornicza

Post autor: Saruy »

Dzieki Tomaschek30 za fotki i opis. Wkoncu wymienilem prowadnice i sprezynke, bez tego topica za chiny bym sobie nie poradzil. Oczywiscie bez przygod sie nie obeszlo, mialem male problemy w pewnych momentach, ale to poprzez moja glupote :).
Hatsan 80stg + Tasco 4x20
wasil
Posty: 22
Rejestracja: 12 lip 2006, 21:23
Lokalizacja: Mława

Post autor: wasil »

4 obrazek śruba numer 2 jak ją odkręcić i wogóle co mam odkręcić bo już przy zdejmowaniu obudowy numer 2 zdejmuje, dodam że wiatrówka mi sie popsuła i no nie łapie ,,, jakby ktoś mógł zamieścic fote od dołu wiatrówki rozebranej. prosze gorąco o fote.. ps zdjęlem lufe i czekam na odpowiedź.
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Z tego co pamiętam, to ma ona chyba nacięcie pod wkrętak - po prostu ją wykręć. Przyłóż siłę i powinna pójść ;) . Jeżeli nie ma tego nacięcia to użyj kombinerki.
wasil
Posty: 22
Rejestracja: 12 lip 2006, 21:23
Lokalizacja: Mława

Post autor: wasil »

tylko ze nie wiem co wykrecic, ta 2 pokazuje to srube z poczatkowego rozkrecania.
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Musisz jeszcze wykręcić tą śrubę oznaczoną zielonym prostokątem:
http://images1.fotosik.pl/150/925977670e1660ce.jpg
Wcześniej to była taka śruba w śrubie...
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

wasil pisze:4 obrazek śruba numer 2 jak ją odkręcić i wogóle co mam odkręcić bo już przy zdejmowaniu obudowy numer 2 zdejmuje, dodam że wiatrówka mi sie popsuła i no nie łapie ,,, jakby ktoś mógł zamieścic fote od dołu wiatrówki rozebranej. prosze gorąco o fote.. ps zdjęlem lufe i czekam na odpowiedź.
Naprawdę nie wiem co tutaj jest niejasne... Aby odkręcić tą śrubę (2) to należy użyć dużego (szerokiego) śrubokręta. Jej zadaniem jest utrzymywanie spustu a także spełnia rolę śruby mocującej cały system z łożem. To w nią wkręcamy tą śrubę pod spustem.
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
Steve-o
Posty: 67
Rejestracja: 06 lip 2006, 18:40
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Steve-o »

Ja tez szukalem co tam mam wykrecic a to jest dokladnie to co na obrazku w to sie wkreca srube od loza pod spustem a pozniej szerokim srubokretem ta rurke z ktorej wczesniej byla wykrecana sruba od loza bedzie glebokie wciecie na srubokret
Hatsan 70STG + P8x56L
wasil
Posty: 22
Rejestracja: 12 lip 2006, 21:23
Lokalizacja: Mława

Post autor: wasil »

ok rozkręciłem co się dało a może ktoś po kolei na fotkach pokazać jak stworzyć znów spust?
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

wasil pisze:ok rozkręciłem co się dało a może ktoś po kolei na fotkach pokazać jak stworzyć znów spust?
http://www.sochim.republika.pl/pliki/indexspust.html
AA TX200 HC
wasil
Posty: 22
Rejestracja: 12 lip 2006, 21:23
Lokalizacja: Mława

Post autor: wasil »

trochwe poszperałem w forum i znalazłem już to ale hmm nie czaje tego.
nie mógłby ktoś zrobić jak złożyć spust tak jak jest z przyklejonym tematem do rozbioru hatsana.
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

ten spust zauważ jest złożony na zewnątrz korpusu w formie demonstracji aby lepiej było widać gdzie która zapadka ma być :)
AA TX200 HC
ODPOWIEDZ