Obrazek

Poprawa AT44...

.:Stachu:.
Posty: 91
Rejestracja: 29 sty 2011, 19:07
Lokalizacja: Dretyń

Post autor: .:Stachu:. »

Te uchwyty nie powinny zbyt mocno trzymać lufy a raczej ją delikatnie podpierać, jeśli lufa w miarę swobodnie "pływa" to jej drgania są bardziej powtarzalne co skutkuje lepszą celnością. jak się mylę to niech mnie ktoś poprawi :cisza:
ZKK 600 + VOMZ 2.5-10x48 i resztki pneumatyki :)
Awatar użytkownika
martiusx
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 903
Rejestracja: 03 sie 2008, 18:02
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: martiusx »

No, może to nie do końca tak, ale z jednym racja - mocne dokręcenie ósemek jest niewskazane. I nie przejmuj się, że lufa nie jest przez nie usztywniona.
Lufa jest wystarczająco solidnie zamocowana w bloku, żeby nie było żadnych niespodzianek.
Tak więc luzuj, nie dokrecaj.
sYLAr
Posty: 14
Rejestracja: 10 cze 2009, 15:51
Lokalizacja: Dębica

Post autor: sYLAr »

Założyłem mniejszą iglice, ale rozrzut starszny nie wiem czym to jest spowodowane, o ile na limicie jest w miare celny, ale wolny to na FAC sieje jak opętany...
HATSAN 80S
HATSAN AT44S-10 LW + PP 3-12X42
Awatar użytkownika
dagi40
Posty: 357
Rejestracja: 12 sty 2008, 23:39
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: dagi40 »

Sprawdzałeś na chrono Vo na iglicy limitowej?
Od podniesienia energii masz śrubę regulacyjną w zbijaku i nią powinieneś kręcić, zamiast wymieniać iglicę na FACową.
Polerowałeś w nim cokolwiek -iglica, zbijak, komora zbijaka, port ładowania, spust?

Co do lufy; jak już niektórzy widzieli, w moim Harnaśku lufa jest pływająca, czyli nie podparta żadną ósemką. Efekty walają się gdzieś w dziale Testy→ponad 50m 8)
Jeżeli włosy są ładne, to nie musi być ich k...wa dużo!
HW35, Walther LGM-2 PCP
sYLAr
Posty: 14
Rejestracja: 10 cze 2009, 15:51
Lokalizacja: Dębica

Post autor: sYLAr »

dagi40 pisze:Sprawdzałeś na chrono Vo na iglicy limitowej?
Od podniesienia energii masz śrubę regulacyjną w zbijaku i nią powinieneś kręcić, zamiast wymieniać iglicę na FACową.
Polerowałeś w nim cokolwiek -iglica, zbijak, komora zbijaka, port ładowania, spust?

Co do lufy; jak już niektórzy widzieli, w moim Harnaśku lufa jest pływająca, czyli nie podparta żadną ósemką. Efekty walają się gdzieś w dziale Testy→ponad 50m 8)
Lekko lufę poprawiłem ale nie specjalnie mi to wyszło...za resztę się nie zabierałem - nie chce popsuć czytaj laik. Iglice zmieniłem zresztą tylko na chwile z ciekawości i nie przyniosło to spodziewanego efektu. Dzisiaj zauważyłem że nie ma sensu ładowąc kartusza na 200 bar, wg mnie najllepiej strzela od okolo 170.
HATSAN 80S
HATSAN AT44S-10 LW + PP 3-12X42
Awatar użytkownika
jacek2511
Posty: 151
Rejestracja: 10 sty 2011, 21:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jacek2511 »

Witam :)
W moim AT-44 mam obecnie energię ok 14,5 J . Troszkę mało... Chcę ją zwiększyć do limitowej i mam pytanie. W którą stronę należy kręcić kluczem , żeby uzyskać zwiększenie energii ?? I mniej więcej ile obrotów wykonać , żeby nie przesadzić ?
Oczywiście, potem sprawdzę karabinek na chrono :)
Pozdrawiam :)
FX Typhoon,Sig Sauer P226, Cros 357, HW 40
Awatar użytkownika
dagi40
Posty: 357
Rejestracja: 12 sty 2008, 23:39
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: dagi40 »

Kręcisz w "lewo". Spróbuj najpierw 1 obrót, ale w każdym egzemplarzu wygląda to inaczej.
Jeżeli włosy są ładne, to nie musi być ich k...wa dużo!
HW35, Walther LGM-2 PCP
Awatar użytkownika
jacek2511
Posty: 151
Rejestracja: 10 sty 2011, 21:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jacek2511 »

Dziękuje :) czy ze wzrostem prędkości początkowej daje się zauważyć poprawę skupienia ?
FX Typhoon,Sig Sauer P226, Cros 357, HW 40
Awatar użytkownika
martiusx
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 903
Rejestracja: 03 sie 2008, 18:02
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: martiusx »

Niekoniecznie, nie ma jakiegos liniowego powiązania.
Do teorii o tym, że kazda lufa lubi swój śrut, wypada dodać, że śruty tez często lubią określony przedział szybkości.
U mnie np. dwa całkowicie różne śruty - Gamo MasterPoint i Crosman FT 10.5 doskonale latają do 30 metrów na energii ok. 14 J. Niby idiotyczne, bo jeden waży 0.51, a drugi 0.67 g, jeden to szpic moletowany, drugi grzybek gładki, ale akurat na tej energii do 30 metrów latają nie gorzej od Exacta.
Kiedys z dagim mieliśmy ubaw, bo właśnie jak strzelałem Crosmanem 10.5 to kolejne śruty zaczęły robić "słupek" na tarczy - jeden wchodził w drugi.
A już na innych energiach sieją.
Tak więc na to pytanie odpowie ci praktyka.
Jest nadzieja, że cos się poprawi, bo lufy AT są generalnie na wieksze prędkości, no ale...
Awatar użytkownika
jacek2511
Posty: 151
Rejestracja: 10 sty 2011, 21:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jacek2511 »

Zobaczę co się będzie działo ze skupieniem przy zwiększeniu energii :)

[ Dodano: Pią 29 Kwi, 2011 18:42 ]
Dziwna sprawa.... kupiłem odpowiednio długi klucz, kręciłem w lewo , w prawo i to nie tylko jeden ale potem nawet kilka obrotów a prędkość się nie zmienia! ( mierzone na chrono bramkowym). Co może być tego przyczyną ???
Jak kręciłem to czuć było , że coś się kręci ale nie czuć było charakterystycznego dla śruby oporu... Co robić ???
FX Typhoon,Sig Sauer P226, Cros 357, HW 40
play76
Posty: 14
Rejestracja: 25 lip 2008, 19:43
Lokalizacja: Gorzów wlkp

poprawa at44

Post autor: play76 »

zeby regulowac sprezyne musisz wsadzic (odblokowac) w taki mały wpust cos cienkiego,dopiero potym krecic.

[ Komentarz dodany przez: rifleman: Pon 13 Lut, 2012 16:57 ]
Proszę stosować polskie znaki diakrytyczne :!: .
Ostatnio zmieniony 13 lut 2012, 16:56 przez play76, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
martiusx
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 903
Rejestracja: 03 sie 2008, 18:02
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: martiusx »

Niekoniecznie.
Ale Jacek juz od prawie roku wie co robić :lol: .
Awatar użytkownika
vidijs
Posty: 10
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:21

Re: Poprawa AT44...

Post autor: vidijs »

Jacek2511 kupił odpowiedni klucz. Nie znalazłem jaki to ma być klucz. Proszę kogoś by napisał.
ODPOWIEDZ