Obrazek

Poprawa AT44...

beny73
Posty: 16
Rejestracja: 06 lip 2010, 22:52
Lokalizacja: Wrocław

at-44

Post autor: beny73 »

Cześć, w moim at-44 long lufa L&W była dość sporo wykrzywiona w gorę - zauważyłem to po demontażu lufy. Wg mnie wina była gdzieś w transporcie - chociaż nie było wudać żdanych ślaów uderzenia na lufie ...

Na szcześćie sprzedawca z alle... - gość z 888, bardzo w porządku.

Proponował wymianę cąłego karabinka ale szkoda mi było odsyłać mój bo juz go dopieściłem, więc przysłał mi cały nowy system i sam sobie wymieniłem lufę - teraz jst prosta ...
at-44-10-W .22
Awatar użytkownika
wisiek
Posty: 2
Rejestracja: 04 lis 2007, 2:22
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: wisiek »

Witam. Czy lufa po odkręceniu tych dwoch robaczkow powinna wyjść bez problemu ?
Ja za cholerę nie mogę jej ruszyć :/
Awatar użytkownika
dagi40
Posty: 357
Rejestracja: 12 sty 2008, 23:39
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: dagi40 »

Pod tym robaczkiem od strony magazynka jest drugi robaczek. Musisz go poluzować i wtedy wyjdzie.
Jeżeli włosy są ładne, to nie musi być ich k...wa dużo!
HW35, Walther LGM-2 PCP
Awatar użytkownika
wisiek
Posty: 2
Rejestracja: 04 lis 2007, 2:22
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: wisiek »

Dzięki pierwszy raz rozbieram i nie chciałem od razu uwalić ;)
Awatar użytkownika
Miksior
Posty: 19
Rejestracja: 18 lis 2010, 22:15
Lokalizacja: Łowicz

Post autor: Miksior »

znajomy szuka regulatora wlasnie do AT
moze wiecie kto, co i za ile by to wykonal?
na innych forach oraz YT znalazlem jakiegos niemca, ktory robi regulatory do wiatrowek, tylko ze z nim ciezki kontakt, wiadomo lepiej byloby gdyby byla mozliwosc zalatwic to u nas w Polsce

bylbym wdzieczny za jakies info, chociaz trop
czytalem ze niejaki LUKA robil kiedys regulatory, ale cos tam na iwebie bylo ze zaczal cos kantowac...
.:Stachu:.
Posty: 91
Rejestracja: 29 sty 2011, 19:07
Lokalizacja: Dretyń

Post autor: .:Stachu:. »

panowie a jeszcze takie pytanko bo szukałem, ale nie znalazłem w sumie konkretnej odpowiedzi otóż chodzi mi o jakąś tanią i dobrą lufkę do mojego AT'eka. w sumie wiem że tanie i dobre nie idzie w parze, ale może macie jakieś sugestie?
ZKK 600 + VOMZ 2.5-10x48 i resztki pneumatyki :)
Awatar użytkownika
dagi40
Posty: 357
Rejestracja: 12 sty 2008, 23:39
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: dagi40 »

A dlaczego chcesz wymieniać oryginalną?
Jeżeli włosy są ładne, to nie musi być ich k...wa dużo!
HW35, Walther LGM-2 PCP
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

No własnie - dlaczego? A jesli już , to pasuje od HW-100, ale chyba się nie opłaca... :hm:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
martiusx
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 903
Rejestracja: 03 sie 2008, 18:02
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: martiusx »

No Piotrze, "pasuje" to niedoświadczony kolega może zrozumieć zbyt optymistycznie.
"Można dopasować" chyba brzmi lepiej.
Ale podobnie wyrażam zdziwienie - po co?
Sieje jakoś straszliwie?
Czy wymienić dla wymiany? Serio, jestem w stanie zrozumieć taka motywację, nie wszystko musi być logiczne.
Sam też czasem robię coś "no bo TAK" !!! :maruda: .
.:Stachu:.
Posty: 91
Rejestracja: 29 sty 2011, 19:07
Lokalizacja: Dretyń

Post autor: .:Stachu:. »

to znaczy chodziło mi o ewentualne zabezpieczenie na wypadek, gdy będzie siał a poprawki nie wniosą za dużo. A na AA to mnie nie bardzo stać jednak to nie znaczy, że zadowolę się pokryciem stodoły na piętnaście metrów :nie:
ZKK 600 + VOMZ 2.5-10x48 i resztki pneumatyki :)
beny73
Posty: 16
Rejestracja: 06 lip 2010, 22:52
Lokalizacja: Wrocław

at-44

Post autor: beny73 »

jeśli at44 sieje to zacznij od wypolerowania portu ładowania śrutu (po demontażu lufy) - u mnie poprawa była znaczna, gdyż port ładowania ciął śrut (szczególnie miękki JSB).

Jak sam port ładowania nie pomoże to pewnie masz do zrobienia koronę lufy.


Po tych zabiegach mój at'ek wali w jeden punkt (na razie sprawdzałem na 20 metrach bo nie mam gdzie dalej strzelać) ...

[ Dodano: Czw 03 Lut, 2011 12:54 ]
drLecter pisze:Nie mam, niestety, dojścia do tokarki...
Zastanawiam się nad zrobieniem tego ręcznie kulką i papierem.
Ja zrobiłem u siebie długim mosięznym wycioerm wyciorem na ktory nabiłem papier ścierny - wycior włożyłem od strony korony lufy a kręciłem nim wkrętarką od strony portu ładowania - dało mi to pewność że nawet jeśli lufa nie ma centralnie wylotu to korona będzie OK i wyszło OK.
at-44-10-W .22
.:Stachu:.
Posty: 91
Rejestracja: 29 sty 2011, 19:07
Lokalizacja: Dretyń

Post autor: .:Stachu:. »

dzięki za porady :king: jak to zrobię to pokarzę efekty ;)
ZKK 600 + VOMZ 2.5-10x48 i resztki pneumatyki :)
Awatar użytkownika
martiusx
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 903
Rejestracja: 03 sie 2008, 18:02
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: martiusx »

Pokaraj je, pokaraj :lol: .
.:Stachu:.
Posty: 91
Rejestracja: 29 sty 2011, 19:07
Lokalizacja: Dretyń

Post autor: .:Stachu:. »

aaaeee ups sorki :hihi:

[ Dodano: Pon 07 Lut, 2011 18:18 ]
Panowie no i stało się :D przyszedł do mnie mój hatsan, ale nie PA a z przeładowaniem side lever(stety czy niestety) w sumie od początku się od tego pseudo biatlonu broniłem, ale najzwyczajniej byłem nań skazany :maruda:. Dziś w pracy spotkałem kominiarza i pomyślałem: będę miał fart- no i rzeczywiście At'ek przyszedł, lufa LW(mała dopłata)i jest cymuś. No ale zaraz mnie MOD za przynudzanie zbanuje więc konkrety:
primo: hatsan At 44 s 10 LW po wyjęciu z pudła nadaje się do strzelania - szybkie testy wykazały, że na dwadzieścia metrów da się trafić w jednogroszówkę przynajmniej 7/10 strzałów. :D czyli lipy nie stwierdzono
po drugo: mój strasznie się dławi na limitowej iglicy, widać lecące pociski (w taki sposób wyzerowałem patrzałkę)
trio: zauważyłem dość szybki spadek ciśnienia w kartuszu, ale myślę, że życzliwi starsi koledzy mistrzowie coś doradzą.
a na koniec powiem (Ameryki nie odkrywam), że dopiero FAC daje prawdziwy oddech karabinka lecz dopiero przy ok 150 barach bo się dławi (proszę mnie nie upominać, że FAC mam nie legalnie bo to ryzyko ponoszę dla dobra innych użytkowników :cisza: )
niedługo wniosę poprawki w lufie i wówczas ciąg dalszy relacji :victoria:

[ Dodano: Czw 17 Lut, 2011 23:19 ]
No dobra poprawki zostały wprowadzone a konkretnie korona i port; na początku WIELKIE PODZIĘKOWANIA dla martiusx za pomoc w sprawach technicznych :)
a teraz do rzeczy korona: wykonana metodą chałupniczą za pomocą dwóch kulek od łożysk o śr.12 i 9.5mm. papier ścierny o kolejnych gradacjach: 80, 100, 800 i 2000 (niestety narazie nie mam maszynki do robienia dobrych fotek, ale postaram się coś załatwić) korona wyszła cacy, ładne lusterko równo odcina wszystkie pola i bruzdy a resztki smaru robią charakterystyczne słoneczko na koronie, podobnie poprawiłem port ładowania.
ogólny efekt zadowalający widoczny szczególnie na słowaku - przed koronką skupienie kapsla na ok 7m! a teraz 9x10mm natomiast exact przed koronką robił dziurę śr. ok 8mm a teraz zrobiłem zlepek kulka w kulkę 5 strzałów czyli otwór średnicy pocisku :D
no może 5 mm. Generalnie poprawa TYLKO SAMEJ korony przynajmniej w moim przypadku dała kolosalną poprawę ;) postaram się dołączyć jakieś fotki
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
sYLAr
Posty: 14
Rejestracja: 10 cze 2009, 15:51
Lokalizacja: Dębica

Post autor: sYLAr »

U mnie jest to samo strasznie wolny na limicie tez lekko podpolerowałem lufe ale mam problem z celnością, zauważyłem że lufa nie trzyma sie sztywno w tych uchwytach plastikowych, próbowałęm jeden dokręcić i chyba przekręciłem gwint... :/
HATSAN 80S
HATSAN AT44S-10 LW + PP 3-12X42
ODPOWIEDZ