Obrazek

Spust quatro - jak złożyć (film)

rafik
Posty: 85
Rejestracja: 06 sty 2017, 7:17

Re: Spust quatro - jak złożyć (film)

Post autor: rafik »

Koledzy z forum polecają tą sprężynkę pod tą śrubką zmienić na długopisową .
Ja wyregulowałem spust wkręcając 1 od strony lufy tak że tylko jej delikatnie łepek widać i 2 od strony lufy wykręcając , dużo lepiej się strzela bez wymiany sprężynki ;)
Arkadyo
Posty: 9
Rejestracja: 27 lip 2017, 7:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Spust quatro - jak złożyć (film)

Post autor: Arkadyo »

Ja równiez wyregulowałem 1 i 2 srubkę ale one chyba odpowiadaja za długosc 1 i 2 fazy spustu a nie jego twardość - chyba ze czegos nie rozumiem. Mój hatsan jak przyszedł i z niego pierwszy raz pyknałem to masakra - wcale sie nie dziwie, że ten ktos kto z niego strzelał to sie tylko do niego zniechecił i go sprzedał :). Nie wiem jak majac mozliwośc regulacji spustu mozna było miec go tak źle nastawionego. Ogólnie rzecz ujmując mój hatsan wyglada na całkowicie nieuzywany ale pierwszy strzał mnie przeraził :). Kilka podkładek i PET oraz regulacja spustu zmieniły go nie do poznania ale wydaje mie się, że os takiego spustu moznaby oczekiwac troche więcej - najbardziej interesuje mnie czy ktos podpiłowywał siodło dla srubki od twardosci. Jakos długopisowe sprezynki mnie nie pociagają...
rafik
Posty: 85
Rejestracja: 06 sty 2017, 7:17

Re: Spust quatro - jak złożyć (film)

Post autor: rafik »

Arkadyo pisze: 07 sie 2017, 14:01 Ja równiez wyregulowałem 1 i 2 srubkę ale one chyba odpowiadaja za długosc 1 i 2 fazy spustu a nie jego twardość - chyba ze czegos nie rozumiem.
To prawda , zmniejszasz tylko stopień danej fazy spustu mi odpowiada taka , gdzie 1 stopień mam dość spory , napotykam na 2 (twardszy) i potem strzał
Na początku sam bałem się tknąć bebechów hatsan'a ale teraz potrafię rozebrać , przemyć i złożyć spust z zamkniętymi oczami (hatsana mam od grudnia 2016) . Przemycie i nasmarowanie na nowo + regulacja to nic wielkiego a daje ogromną poprawę ;)

Edit :
Co do sprężynki od twardości spustu zamiast jej wymieniać , polecam podczas mycia i smarowania spustu , ścisnąć ją płasko-szczypcami ,opór maleje jeśli będzie za mały dokręcisz 3 śrubkę od strony lufy :)
Arkadyo
Posty: 9
Rejestracja: 27 lip 2017, 7:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Spust quatro - jak złożyć (film)

Post autor: Arkadyo »

Chyba zaczne od sciskania spręzynki. W sumie niezły pomysł :) Dzięki
Awatar użytkownika
norman_69
Posty: 118
Rejestracja: 07 kwie 2009, 17:35
Lokalizacja: okolice K-Kożla

Re: Spust quatro - jak złożyć (film)

Post autor: norman_69 »

Może się komuś przydać
https://www.youtube.com/watch?v=wHYt-YkNRUM
po tym materiale przestałem się bać rozbierania tego ustrojstwa
IŻ 61 POINT PRECISION 3/9X40 AO
Hatsan 55 QT,,ULTRA'' W ROZSYPCE- PROJEKT SWD DRAGUNOW :hm:
IZ 53 M
ODPOWIEDZ