Obrazek

Spust quatro - jak złożyć (film)

Awatar użytkownika
kukmaster
Posty: 21
Rejestracja: 06 gru 2009, 19:53
Lokalizacja: Opole

Spust quatro - jak złożyć (film)

Post autor: kukmaster »

Ponieważ nie mogę edytować tematu a zostałem poproszony o pomoc w składaniu spustu QT więc umieszczę tutaj film i zdjęcia :) niestety lepszej jakości filmu nie nagram bo nie mam kamery :/ ale mam nadzieje ze pomoże komuś :)

Film

http://www.youtube.com/watch?v=pd6g3SW3SxE

Zdjęcia

KROK 1

Obrazek

KROK 2

Obrazek

KROK 3

Obrazek

KROK 4

Obrazek

KROK 5


Obrazek





Zdjęcia Poglądowe


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 14 sty 2010, 22:51 przez kukmaster, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
snajper1986
Posty: 272
Rejestracja: 09 sty 2010, 11:35
Lokalizacja: Zawoja

Post autor: snajper1986 »

Jeszcze raz bardzo dziękuje.. film napewno komuś jeszcze pomoże bo Q,T nie jest prostym w budowie spustem...

Film na 6-tkę!!!

Pomoc na 10-tkę!!!
Awatar użytkownika
cris
Posty: 758
Rejestracja: 14 lis 2009, 20:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: cris »

Mała sugestia ;)
Przy wyciąganiu całego modułu z kieszeni ,warto zastąpić bolec pazura (ten który zablokowany jest w dolnym przyspawanym jarzmie), krótszym bolcem własnej roboty.
Musi on być takiej długości, żeby nie haczył o ścianki tegoż jarzma (przecież mamy swobodnie wyciągnąć cały mod.spustowy).
Czyli ;wybijamy fabryczny (długi )bolec , naszym krótkim,zastępując go od razu .
Możemy teraz bez przeszkód wyciągnąć wszystko. Pazur i sprężynka nie latają luzem . Największe zalety tego rozwiązania mamy jednak przy ponownym składaniu .
Wkładamy wszystko na miejsce (kieszonka spustu) i oryginalnym bolcem zastępujemy (wybijamy) nasz krotki- tymczasowy .
I gotowe :lol: :lol: :lol:
Nie trzeba merdać w dziurze śrubokrętem czy innym drutem by zmusić otwór w pazurze do ustawienia się w osi (a sprężynka nie pomaga ,oj nie pomaga :lol: )
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie-każdy ma swoją.
Awatar użytkownika
kukmaster
Posty: 21
Rejestracja: 06 gru 2009, 19:53
Lokalizacja: Opole

Post autor: kukmaster »

cris pisze: Czyli ;wybijamy fabryczny (długi )bolec , naszym krótkim,zastępując go od razu .
Możemy teraz bez przeszkód wyciągnąć wszystko.
Dokładnie :) chciałem właśnie napisać ze wystarczy zastąpić 1 bolec i wyciągamy cały układ spustowy jak go fabryka poskładała :D i nie trzeba się bawić potem w składanie :D, ja na samym początku wszystko porozpinałem, powyciągałem a później pomyślałem - hmm ale w sumie po co go całego rozebrałem :)
jogibabu
Posty: 4
Rejestracja: 05 lut 2010, 22:21

Post autor: jogibabu »

Dzięki CRIS za sprytny sposób z tym bolcem-teraz mogę bezstresowo częściej zaglądać do środka.Pozdrawiam
jogibabu
Awatar użytkownika
cris
Posty: 758
Rejestracja: 14 lis 2009, 20:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: cris »

Ciesze się :D Jogibabu (niezły NICK Misiu Jogi)
Tak na prawdę to nie jest mój pomysł . To wymyślili Inni mądrzy ludzie z Tawerny jeszcze przy spuście I czy II generacji (tam to była jazda ) ja go udoskonaliłem i dostosowałem do III generacji ;)
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie-każdy ma swoją.
jogibabu
Posty: 4
Rejestracja: 05 lut 2010, 22:21

Post autor: jogibabu »

No i o to chodzi CRIS.Trzeba sobie pomagać-Pozdrawiam HEJ!!!
jogibabu
zgredzik11
Posty: 2
Rejestracja: 25 sty 2010, 20:19

Post autor: zgredzik11 »

Witam.Moje pytanie jest z innej bajki ,kupiłem nowego hatsan 80 i chciałbym zmienic w nim uszczelke .Wszyscy pisza żeby kupywac je od alchemika .Wysyłajac do niego mejle otrzymałem wiadomosc ze taki meil nie istnieje ma ktos moze jego aktualny meil badz num... Prosze o odpowiedz . Pozdrawiam
Endrju
Posty: 32
Rejestracja: 21 sie 2009, 9:52
Lokalizacja: Złoczew/Poznań
Kontakt:

Post autor: Endrju »

Może źle wpisywałeś? Ostatnio używałem tego maila i wszystko dochodziło. Numer do Alchemika znajdziesz na forum. Musisz poszukać, a jak już znajdziesz to uzbroić się w cierpliwość :)
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

A ja przypomnę "dinozaura":
http://e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=46

Widzą koledzy pewne podobieństwo :) ??
Turcy uczą się od najlepszych - szkoda, że zajęło im to ponad 3 lata.

Pozdrawiam
Adam
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
Awatar użytkownika
cris
Posty: 758
Rejestracja: 14 lis 2009, 20:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: cris »

Widziałem to już kiedyś :)
Dla mnie mistrzostwo świata :king:
Kilan pisze:Turcy uczą się od najlepszych - szkoda, że zajęło im to ponad 3 lata.
Co się dziwisz Adam ?
Przetłumaczyć taki trudny język z dalekiego Lechistanu to musi trochę potrwać
:lol: :lol: :lol:
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie-każdy ma swoją.
Awatar użytkownika
Piterson Power
Posty: 70
Rejestracja: 10 lip 2009, 21:44
Lokalizacja: Płock

Post autor: Piterson Power »

...a wracając do spustu,to magiczne wymiary kołka do montażu i demontażu całego mechanizmu spustowego to: śr.6mm, długość 13mm i tak jest we wszystkich QT.
Hw 97k New Hogan + Leapers UTG 3-12x40 AO R/G
Awatar użytkownika
grottu
Posty: 15
Rejestracja: 21 maja 2010, 14:38
Lokalizacja: WI\Eindhoven\NIL

Post autor: grottu »

Właśnie składałem QT zgodnie z opisem i damn....what the hell?...zostały mi dwie części i kołeczek :) nie zwróciłem na to wcześniej uwagi ale jest już trochę inny system bezpiecznika....
Obrazek
h90 qt sas-delta optical entry 3-9x40
Do ya believe in rock 'n roll?
Awatar użytkownika
Red
Posty: 1126
Rejestracja: 25 mar 2010, 13:13
Lokalizacja: Zamość/Leicester

Post autor: Red »

Jakie części? kołeczek to pewnie idzie do kurka bezpiecznika bo nie widzę go na fotce
Szczery jestem, uprzejmy bywam
Μολων λαβε
Awatar użytkownika
grottu
Posty: 15
Rejestracja: 21 maja 2010, 14:38
Lokalizacja: WI\Eindhoven\NIL

Post autor: grottu »

czupaczups pisze:Jakie części? kołeczek to pewnie idzie do kurka bezpiecznika bo nie widzę go na fotce
to już jest zdjęcie złożonego spustu, poradziłem sobie hehe, chodziło mi o zmiany jakie potrafią być w hatsanach z niby tej samej serii. Na zdjęciach które zrobił kukmaster widać jedną blaszkę+sprężynkę i to cały bezpiecznik....tutaj są dwie blaszki połączone sprężynka,te poruszają kurkiem a całość trzyma ta duża sprężyna :)
h90 qt sas-delta optical entry 3-9x40
Do ya believe in rock 'n roll?
ODPOWIEDZ