Obrazek

Rozbiórka Hatsana 90 stg+sas+quattro trigger

ODPOWIEDZ
kamil1011a
Posty: 79
Rejestracja: 03 lut 2012, 12:51
Lokalizacja: Aleksandrów(Kraśnik)

Post autor: kamil1011a »

Dobra robota co tu dużo mówić :D
Hatsan 90 STG SAS QT 4,5mm+ PP 3-9x40+ alchemik :)
"Pieniądz nie gra roli, gdy pasja swawoli!"
joint32
Posty: 25
Rejestracja: 21 cze 2012, 17:49
Lokalizacja: Świecie n.W.

Post autor: joint32 »

Czy jak utnę ze 2 cm oryginalnej sprężyny to kop zmaleje odczuwalnie?Jak bardzo spadnie moc?
Hatsan 90 STG SAS QT 4.5+BSA S4x32WR
Gargamello
Posty: 30
Rejestracja: 10 lut 2012, 20:23
Lokalizacja: Księżomierz(Kraśnik)

Post autor: Gargamello »

najlepiej zapytaj kolegi Alchemika
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej - Józef Piłsudski
mariusz_w4
Posty: 20
Rejestracja: 07 sie 2013, 18:37
Lokalizacja: Katowice

Post autor: mariusz_w4 »

Wczoraj podczas montażu nowego zestawu rozebrałem moją 90 i przy demontażu spustu mały szok.Korpus spustu w miejscu gdzie wchodzą bolce blokujące go w plastikowym korku od strony "lufy" normalnie jakiś ińż.Turecki przypierdzielił młotkiem tak ze dwie blaszki zeszły się z sobą.O dziwo bolce wchodzą bez oporów i spust ładnie trzyma.Nie zrobiłem fotek bo nie zabrałem aparatu do warsztatu a nie chciało mi się gonić do domu.Czyli bez młota nie robota :)
Slavia 618 -1968 r.
Hatsan 80 Tun.
Hatsan 90 QT
Awatar użytkownika
PrzemoTychy
Posty: 4
Rejestracja: 07 sie 2014, 10:06

Post autor: PrzemoTychy »

Witam robiłem WSZYSTKO według instrukcji lecz ten korek z tyłu (przy bezpieczniku) nie chce wyjść pomimo znacznej siły hastan90 na kostce ma napisane 0314 10000 (4,5mm)
już 3 razy próbowałem najgorsza jest ta sprężyna później Vortex ale korek ani rusz


(ok udało się trzeba mocno korek wybić BARDZO MOCNO w moim przypadku)
Awatar użytkownika
ShadowWarrior
Posty: 26
Rejestracja: 26 sty 2015, 16:18

Post autor: ShadowWarrior »

witam, mógłby ktoś podpowiedzieć jaka jest dokładnie sprężyna oryginalnie w 90 stg sas qt - chce zamówić gotowy zestaw u rusznikarza 2005 z allegro tylko nie wiem jaką sprężyne zamówić (jeszcze swojej wiatrówki nie rozbierałem a zależy mi na drugiej oryginalnej - długość, ilość zwoi, grubość drutu).
Awatar użytkownika
bambus0134
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 160
Rejestracja: 01 kwie 2013, 23:56

Post autor: bambus0134 »

A po co z alledrogo , od obcych i nie znajomych :hm: .
Napisz do kolegi Alchemik a na pewno dostaniesz dobry i pewny zestaw 8) http://www.e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=6875
Mossberg 223r+ Vortex Viper pst
Lee enfield .303
KBK AK-GN wz. 60
CZ 75 sp-1 i coś w .45 ACP
45-90 cp
Awatar użytkownika
ShadowWarrior
Posty: 26
Rejestracja: 26 sty 2015, 16:18

Post autor: ShadowWarrior »

bambus0134 pisze:A po co z alledrogo , od obcych i nie znajomych :hm: .
Napisz do kolegi Alchemik a na pewno dostaniesz dobry i pewny zestaw 8) http://www.e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=6875
cena jest lepsza niz od alchemika a sprzedaje to samo :P do hatsana 90stg sas qt (zalezy mi na celnosci) jaka sprezyne wybrac? oteve 3,2 30cm 42 zwoje z fi wew. 12,8 - ew moge wziac krotsza 28cm ale nie wiem ile tam jest zwoi?
Ostatnio zmieniony 10 lut 2015, 22:21 przez ShadowWarrior, łącznie zmieniany 1 raz.
"Two lines you should never Cross... The horizontal and the vertical."
Awatar użytkownika
Fredoo
Posty: 53
Rejestracja: 09 wrz 2014, 12:36
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Fredoo »

Otoż nie jest to samo. Mimo ze do zestawu od rusznikarza nie można się przyczepić , to w porównaniu do zestawu Alchemika dalbym ocene 4 gdzie alchemiczne bebechy to solidna 5. Np. porównując choby nawet uszczelki to od rusznikarza jest troche przytwardawa nie chce współpracowac podczas montowania na tłok jest dosyc mało plastyczna , ale o niebo lepsza od oryginalnej hatsanowej. Spreżyna trochę się skrocila po ok 250 śrutach , ale mi osobiscie to w niczym nie przeszkadzało. Prowadnica od Alchemika jest dłuższa niz ta z all...o i jakby lepiej spaowana do spręzyny , ogolnie trzymajac obie prowadnice w rękach to ta Alchemiczna sprawia wrażenie bardziej solidnie wykonanej. To już chyba wszystkie spostrzeżenia odnośnie tych dwóch zestawów , jak mi sie coś przypomni to dopisze :hm: .
hatsan 90 z bebechami od Alchemika i DOE 4x32
Awatar użytkownika
ShadowWarrior
Posty: 26
Rejestracja: 26 sty 2015, 16:18

Post autor: ShadowWarrior »

Witam, mam trochę inną budowę spustu niż zdjęcia z pierwszego posta. Chciałbym wymienić prowadnicę i sprężynę (nie chcę rozbierać na tą chwilę mechanizmu spustu).

Czy kolejność opisana na fotach się zgadza? Co się może rozsypać w moim modelu jeśli nie wbije krótszego kołka w spust? Które elementy się rozsypią - sprężynki?

Obrazek

Później łamię delikatnie lufę i odkręcam jako ostatnie te dwie śrubki i już mogę wszystko smarować i przekładać, zgadza się?
Obrazek

Obrazek
Obrazek
"Two lines you should never Cross... The horizontal and the vertical."
Awatar użytkownika
zolahc
Posty: 15
Rejestracja: 15 gru 2014, 10:24

Post autor: zolahc »

Witam. Mam taki sam spust. Jeśli nie wbijesz krótszego kołka nic się nie powinno rozlecić, będzie Ci tylko spust latał i za pierwszym razem możesz mieć lekkie problemy ze złożeniem. Najbezpieczniej jest użyć tego kołka. Kolejność dobra tj. najpierw bezpiecznik + śruba, potem ta zamiana kołka na krótszy, na końcu wszystkie trzy kołki na górze, inaczej Ci nie wyjdą bebechy z cylindra. Zaznaczyłeś jeszcze na biało jeden wąski kołek + sprężynę, tego nie musisz wyjmować. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
ShadowWarrior
Posty: 26
Rejestracja: 26 sty 2015, 16:18

Post autor: ShadowWarrior »

wszystko zrobiłem jak wyżej i z tyłu spust jest jak zaspawany :/ natomiast po wybiciu 3ciego ostatniego bolca od strony bezpiecznika nic nie wyskoczyło, nie mogę tej części do tyłu nawet wyciągnąc :-( ktoś ma jakiś pomysł?
"Two lines you should never Cross... The horizontal and the vertical."
Awatar użytkownika
zolahc
Posty: 15
Rejestracja: 15 gru 2014, 10:24

Post autor: zolahc »

Spust może ciasno siedzieć. Spróbuj mocniej pociągnąć, a pójdzie. No i najpierw spust, potem ta część zamykająca cylinder.
Awatar użytkownika
ShadowWarrior
Posty: 26
Rejestracja: 26 sty 2015, 16:18

Post autor: ShadowWarrior »

zolahc pisze:Spust może ciasno siedzieć. Spróbuj mocniej pociągnąć, a pójdzie. No i najpierw spust, potem ta część zamykająca cylinder.
wybilem mlotkiem zaraz po napisaniu posta - plastik wyszlifowałem i jest ok. moze mi ktos jeszcze powiedziec czy w plastiku jest gwint do tej sruby na plaski srubokret - nie ma nic w tym plastku (w momencie wystrzalu jak kolek wybilem chyba mi to gdzies ucieklo - jak ja zloze bez tej sruby to pzy przeladowaniu karabinek wystrzeli plastikiem srube czy te 3 kolki stsrcza? :P

edit: poszukalem za lodowka nakretke - czy tam w srodku jest nakretka??
edit2: ok, juz widze ze to jest nakretka w srodku a w ta srube wchodzi nastepna do loza, haha :D wsxystko ogarniete tylko jeszcze naucze sie skladac spust :P
Ostatnio zmieniony 23 lut 2015, 16:03 przez ShadowWarrior, łącznie zmieniany 1 raz.
"Two lines you should never Cross... The horizontal and the vertical."
Awatar użytkownika
zolahc
Posty: 15
Rejestracja: 15 gru 2014, 10:24

Post autor: zolahc »

Tak, jest sześciokątna nakrętka.
ODPOWIEDZ