Obrazek

Rozbiórka Hatsana 90 stg+sas+quattro trigger

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ShadowWarrior
Posty: 26
Rejestracja: 26 sty 2015, 16:18

Post autor: ShadowWarrior »

wszystko poskladalem - spust moze byc zalozony jak po wystrzale przy wbijaniu bolcow??

teraz sobie jezxcze przypomnialem o pecie w cylindrze - czy ktos by mogl podsc wymiary tej wkladki? wszystko mam upackane od smaru i nie chce przy tym za duzo kombinowac.
"Two lines you should never Cross... The horizontal and the vertical."
Awatar użytkownika
zolahc
Posty: 15
Rejestracja: 15 gru 2014, 10:24

Post autor: zolahc »

Pecie w cylindrze? W tłoku tak? Najlepiej jakbyś zmierzył suwmiarką średnicę tłoka i pomnożył przez 3,14 (ze wzoru na długość okręgu). To by było najdokładniejsze rozwiązanie. U mnie wyszło chyba 6,1cm, ale już niestety nie pamiętam dokładnie.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Przy zamkniętym tłoku pet nie jest potrzebny.. no chyba żeby założyć osłonkę od strony korka - tak, żeby osłaniał sprężynę po strzale.. ale raczej PETem bym sobie głowy nie zawracał.. :hm:
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
ShadowWarrior
Posty: 26
Rejestracja: 26 sty 2015, 16:18

Post autor: ShadowWarrior »

wszystko poskladalem, pet zrobiony ze zdjecia rentgenowskiego aczkolwiek mam diesel wiec przesadzilem troche z smarem :-D :bobas: rozbierac jeszcze raz i dac go mniej czy nie przejmowac sie tym i przejdzie po jakims czasie? :hihi:
"Two lines you should never Cross... The horizontal and the vertical."
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Jak mocno i długo "dizluje", to uszczelkę może zniszczyć (spalić) , a tego byśmy nie chcieli. Ja bym rozbierał 8) .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
ShadowWarrior
Posty: 26
Rejestracja: 26 sty 2015, 16:18

Post autor: ShadowWarrior »

Qbuś pisze:Jak mocno i długo "dizluje", to uszczelkę może zniszczyć (spalić) , a tego byśmy nie chcieli. Ja bym rozbierał 8) .
jak po 5-10 strzalach nie przejdzie, rozbierac? zostawiam ja na noc lufa do dolu - nie mam teraz czasu jej rozbierac no i pomocnika brak do upychania korka :-D
"Two lines you should never Cross... The horizontal and the vertical."
tas79
Posty: 3
Rejestracja: 12 mar 2015, 22:56
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: tas79 »

witam wszystkich, od niedawna jestem właścicielem hatsana 55 SAS QT i mam pytanie jaka jest średnica trzpienia korka spustu, wchodzącego w prowadnicę.
czy montaż uszczelki tłoka, w najnowszych Hatsanach, jest na stożek czy grzybek?

Dzięki z góry za wsparcie.
kakrysko
Posty: 2
Rejestracja: 18 maja 2015, 8:22
Lokalizacja: cieszyn

Post autor: kakrysko »

Staram się rozebrać hatsana 90 i mam problem. Wyjałem spust, wybiłem 3 kołki i prowadnica nie chce wyjść, z tego co wyczytałem to powinno aż " wyskoczyć" a u mnie ani drgnie. Jak to wyjąć??
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Trzeba .. pomóc.. ręcznym urządzeniem udarowym.. tylko pamiętaj żeby nie oddziaływać bezpośrednio na korek, ale poprzez np podłużny odcinek drewna. 8)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
kakrysko
Posty: 2
Rejestracja: 18 maja 2015, 8:22
Lokalizacja: cieszyn

Post autor: kakrysko »

Dzięki za szybką odpowiedź, pomogło :)

To teraz wysmarować sprężynę, założyć kapelusz tak jak na zdjęciu i poskładać całość tak?
http://zapodaj.net/e8bd88ab1f0d6.jpg.html

Stara sprężyna była splanowana a prowadnica krótsza o jakiś centymetr, to normalne?

[ Dodano: Pią 22 Maj, 2015 07:56 ]
Niestety rozsypał mi się spust, poskładałem go ale jest problem. spust jest miękki i nie działa zabezpieczenie przyd strzałem. Do tego została mi mała śrubka widoczna na dole, gdzie ona ma być?
http://zapodaj.net/4b0a4a70bea05.jpg.html
tas79
Posty: 3
Rejestracja: 12 mar 2015, 22:56
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: tas79 »

A ta mała śrubka nie jest od montażu systemu w osadzie ? jeśli tę śrubkę da się wkręcić w tę śrube z lewej strony ze zdjęcia to masz odpowiedź.
----------------------------------------------------------
Hatsan 55 SAS QT + DOC 3-9x40 MD
joint32
Posty: 25
Rejestracja: 21 cze 2012, 17:49
Lokalizacja: Świecie n.W.

Post autor: joint32 »

Witam. Rozebrałem mojego Harnasia żeby poprawić mój ostatni tuning. Tłok z uszczelką i kapelusikiem z ertalitu waży 340g., do ile go odchudzić żeby zmniejszyć odrzut?
Hatsan 90 STG SAS QT 4.5+BSA S4x32WR
fabtom
Posty: 10
Rejestracja: 08 maja 2015, 6:16

Post autor: fabtom »

kakrysko pisze:Dzięki za szybką odpowiedź, pomogło :)

To teraz wysmarować sprężynę, założyć kapelusz tak jak na zdjęciu i poskładać całość tak?
http://zapodaj.net/e8bd88ab1f0d6.jpg.html

Stara sprężyna była splanowana a prowadnica krótsza o jakiś centymetr, to normalne?

[ Dodano: Pią 22 Maj, 2015 07:56 ]
Niestety rozsypał mi się spust, poskładałem go ale jest problem. spust jest miękki i nie działa zabezpieczenie przyd strzałem. Do tego została mi mała śrubka widoczna na dole, gdzie ona ma być?
http://zapodaj.net/4b0a4a70bea05.jpg.html
Bo źle go poskładałeś, na YT jest filmik już na zewnątrz widzę jeden element źle założony.
Awatar użytkownika
mmissiek
Posty: 11
Rejestracja: 30 maja 2015, 13:10
Lokalizacja: Lubin

Post autor: mmissiek »

Koledzy może ktoś mi tutaj podpowie. Pisałem do Alchemika o zestaw tuningowy do mojego hatsana ale milczy od kilku dni. Jest z nim jakiś inny kontakt a może ktoś inny już się tym zajmuje?
HATSAN MOD 80
Tasco 3-7x20
Awatar użytkownika
bambus0134
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 160
Rejestracja: 01 kwie 2013, 23:56

Post autor: bambus0134 »

Poczekaj troszkę na pewno się odezwie , po prostu na dzień dzisiejszy ms tyle roboty że się nią troszkę zakopał ;) .
A jak się tobie spieszy to pisz do Dębowego , Skrzata Lub Cekaus .
Mossberg 223r+ Vortex Viper pst
Lee enfield .303
KBK AK-GN wz. 60
CZ 75 sp-1 i coś w .45 ACP
45-90 cp
ODPOWIEDZ