Obrazek

"Przegląd" wiatrówki

ODPOWIEDZ
magnum44
Posty: 26
Rejestracja: 31 lip 2009, 23:54

"Przegląd" wiatrówki

Post autor: magnum44 »

Witam.
Z pewnego forum dowiedziałem się że moja wiatrówka(Ranger 3) to inaczej Hatsan.Mój problem polega na tym że chciałbym przywrócić wiatrówke do ładu po dosć długim okresie nie używalnosci.Dodatkowo chciałbym zakupić jakąs lunete bo urwało mi się pokrętło od regulacji szczerbinki.Nie bede ukrywał że jestem laikiem i chciałbym aby ktos obeznany doradził mi jaką kupić lunete(najlepiej najtańszą dobrą bo ta wiatrówka i tak chyba niewiele jest warta) i jakis uniwersalny smar.Prosiłbym od razu o linki do tych produktów.
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

W dziale wiatrówki hatsan są tematy przyklejone:
- HATSAN MODELE - aby z grubsza stwierdzić czy ten Ranger to kopia któregoś modelu Hatsana;

Jak już potwierdzisz przypuszczenia (sam nie mam pojęcia - mógłbyś foto swojej plujki zamieścić!!) to w przylkejonych dalej masz to:
- Rozbiórka Hatsana na czynniki pierwsze.
- H70 & Tuning - Poprawiamy fabrykę;
- Smarowanie i konserwacja;
- Jak bezstresowo oddzielić spust od systemu w Harrym;
- ZMNIEJSZENIE ODRZUTU W HATSANIE


Gotowych linków nie podałem celowo - zapoznaj się z grubsza z forum i czytaj. Jeśli Twój Ranger to faktycznie kopia hatsana, to informacje zawarte na tym forum z całą pewnością bardzo Ci pomogą.
Pozdrawiam

PS Co do lunety mamy tu calutki dział optyka - tam jest opisane co, z regóły, nie rozsypuje się na Harym.
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
magnum44
Posty: 26
Rejestracja: 31 lip 2009, 23:54

Post autor: magnum44 »

Mój ranger to Obrazek czyli 35.A co do tematów to czytałem,bardzo ładnie wszystko opisane więc niczego nie powinienem zepsuć.Co do linków to chciałem tylko do sklepów z lunetą i ze smarem.Smar jakis uniwersalny,jeden do wszystkiego.To samo z lunetą,za wiatrówke dałem chyba z 600zł więc nie będe kupował lunety za 400


@edit
Co myslicie o tej lunecie i o tym smarze kierowałem się opiniami i ceną,jak wspominałem nie chce kupować lunety która będzie droższa od wiatrówki
krystian85
Posty: 371
Rejestracja: 21 sty 2007, 10:57
Lokalizacja: tuszyn

Post autor: krystian85 »

:zdziwko:

poczytaj chłopaku
"Świat jest mały, ale należy do wielkich"
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Idź do sklepu motoryzacyjnego i poproś o smal molibdenowy lub do przegubów. Nie dość że kupisz tanio, to i dobrze. Następnie poczytaj to: http://kanciapka.cba.pl/index.php?str=Smarowanie#Art
magnum44
Posty: 26
Rejestracja: 31 lip 2009, 23:54

Post autor: magnum44 »

Dobra,dzięki.Jak widze to lunety za mniej niź 2 baniaki nie kupie
Awatar użytkownika
Cribs
Posty: 247
Rejestracja: 01 lut 2009, 9:30
Lokalizacja: Płońsk

Post autor: Cribs »

magnum44 pisze:kierowałem się opiniami
Mam dla ciebie radę: nie kieruj się opiniami z militaria.pl bo nie dość że przekłamują to do tego piszą je pracownicy tego właśnie sklepu.
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Ranger 3, czyli Reck Ranger 3 to inaczej Hatsan 35, lub 33 w plastiku. Podobnie jest z RR 5 -> Hatsan 55.
Resztę odpowiedzi napisał już Kilan.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
ODPOWIEDZ