Obrazek

Hatsan 85.

Awatar użytkownika
MIC
Posty: 11
Rejestracja: 21 cze 2009, 23:31

Hatsan 85.

Post autor: MIC »

Witam. Już chyba wszystkie posty odnośnie tego modelu przeczytałem, mimo wszystko nadal nie wiem kilku rzeczy.
A konkretniej co oznacza skrót MOD [czy to chodzi tylko o model czy coś innego].
Czy każda 85 posiada true-glo, które nie koniecznie chciałbym mieć.
Czy można gdzieś kupić wersje 85X bo widzę tylko na foto a w żadnym sklepie nie mogę znaleźć.
Jaki olej, smar [konkretna nazwa] polecacie by przesmarować ją od razu po zakupie i otwarciu? Na początku oprócz czyszczenia nie zamierzam wymieniać żadnych elementów.

Czy można zaufać sprzedawcy Vmax2 "sklep internetowy" . Sklep jest w Poznaniu na ulicy Chwaliszewo 9, sprzedaje też na allegro.

I ogólnie czy macie jakieś uwagi co do tego modelu?

pozdrawiam
Awatar użytkownika
p14c3k
Posty: 107
Rejestracja: 14 kwie 2009, 11:02
Lokalizacja: Slask Cieszynski
Kontakt:

Post autor: p14c3k »

Kolego bylo opiasne czesc pytan, salbo szukales, ale odpowiem.


MOD to skrot od model.

Nie, nie kazda - jezeli ma w modelu TG - to ma tru glo (np. STG - ma / S - nie ma)

Szczerze mowiac tez niewidzialem w zadnym sklepie, ale prawdopodobnie mozna, niech sie moze ktos wypowie, by wiem ze wielu modeli nie widac w sklepach, a na niektorych worach sie z nimi czaja (np. 95x)

Co do oleji to w przeklejonych - "smarowanie i konserwacja".

Ja jednak proponowalbym odrazu juz zamowic jakis zestaw. Najlepiej u Alchemika, zreszta proponuje poczytac temat o zestawach tuningowych.

Nowe hastasny sa lepiej wykonane niz poprzednie serie, jednak seryjna prowadnica najprawdopodobniej zlamie sie po paczce srutu, i osiagi sie pogorsza. Wiec dobrze byc przygotowany na taka sytuacje i miec zestaw.

Tak, vmax2 jest godny polecenia, jednak poleclabym zakup bezposrednio przez strone sklepu, a najlepiej to osobista wizyte. Zaoszczedzisz na wysylce.

Z tego co wiem to wielu forumowicza nie przypadla do gustu to 'wentylowana stopka' ;),
ale o gustach sie nie rozmawia ;)

Kolego jedym slowiem, czytaj, najpierw przeklejone, pozniej opcja szukaj. A dowiesz sie sporo.
* Hatsan 80STG + AlchemikMOD + PP 3-12x42A0
* CP99 Compact
Awatar użytkownika
MIC
Posty: 11
Rejestracja: 21 cze 2009, 23:31

Post autor: MIC »

ok dzięki za pomoc.
co do vmax2 to właśnie o nich pytam bo do Poznania mam 50 km wiec chce osobiście odebrać.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

Co do modeli i dostępności: skontaktuj się z firmą Sharg, oni są dystrybutorem Hatsana, więc pewnie najwięcej mogliby w tym temacie pomóc :).
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
jurmax
Posty: 74
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Post autor: jurmax »

10 czerwca w sklepie Vmax2 kupiłem Hatsana 85 STG. Kupowałem osobiście i je-
stem zadowolony z obsługi i karabinka. Hatsana własnoręcznie rozebrałem wy-
czyściłem, poprawiłem sprężyne wymieniłem prowadnice(metalowa) dołożyłem
podkładki z tworzywa dokonałem jeszcze kilku zmian (patrz forum) poczym wszystko
przesmarowałem i złożyłem. Niestety na dłuższym dystansie jeszcze nie strzelałem
ale wyniki na 10 m są obiecujące. Pozdrawiam.
Umarex CP Sport, Hatsan 85, Walther ppk/s
Awatar użytkownika
MIC
Posty: 11
Rejestracja: 21 cze 2009, 23:31

Post autor: MIC »

jurmax TG oceniasz na plus czy na minus? bo nie jestem pewien na to czy brać z TG czy bez.

i na co zwracać uwagę przy zakupie, zeby nie kupić sprzętu z jakąś wadą?
krystian85
Posty: 371
Rejestracja: 21 sty 2007, 10:57
Lokalizacja: tuszyn

Post autor: krystian85 »

Mi lepiej się strzelało z TG , a miałem jeszcze zwykłe i zwykłe zwężane przez Piotra ( kburek)
"Świat jest mały, ale należy do wielkich"
jurmax
Posty: 74
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Post autor: jurmax »

Wydaje się że że z TG przynajmniej mnie (okulary) w pomieszczeniu i tak
jak wspominałem na odl. ok 10m strzela się niezle.
Umarex CP Sport, Hatsan 85, Walther ppk/s
Awatar użytkownika
yulaw
Posty: 20
Rejestracja: 23 lis 2008, 14:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: yulaw »

Ja mailem bez TG (taniej) i to świetne wyjście jeśli chcesz strzelać z lunety bo i tak koronowałem od nowa wiec już muszki nie mam (leży w szufladzie). Wiec to zależy jakie plany masz na przyszłość.

Co do sprawdzenia to:
- ogólny wygląd w jakim jest stanie
- wykończenie szczerbinki i muszki
- korona lufy i port lądowania i stan gwintu (czytałem ze ktoś miał 2 cm na końcu bez gwintu)
- itp.
Jeśli kupujesz nowa to nie ma co marzyc o sprawdzeniu w środku tak było w moim przypadku wystrzeliłem 10 razy i przegląd zerowy a tam w cylindrze opiłki metalu i dwa wbite w uszczelkę ale na szczęście niegroźnie dla uszczelki bo od czoła.
Hatsan 80S SAS+POINT PRECISION 3-12x42 AO
4 rok Mechaniki i Budowy Maszyn na PŚk
Awatar użytkownika
MIC
Posty: 11
Rejestracja: 21 cze 2009, 23:31

Post autor: MIC »

dzięki, no właśnie nie zamierzam strzelać z lunetą. wiec będę brał raczej z TG.
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Zrobisz jak uważasz, jednak jak swego czasu bawiłem się jeszcze strzelając z otwartych, to zdecydowanie wygodniejsze było strzelanie bez TG. Ponad to, jeśli zechcesz w przyrządach bez TG będziesz miał możliwość zwężenia muszki i szczerbinki (w obu modelach muszka jest zdecydowanie za gruba, a szczerbinka za płytka). Jeśli będziesz miał dziury po światłowodach, to będzie to cokolwiek kłopotliwe.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
MIC
Posty: 11
Rejestracja: 21 cze 2009, 23:31

Post autor: MIC »

zakupiłem dzisiaj tą wiatrówkę, jeszcze nie strzelałem, rozebrana jest do zera, [pomijając fakt że uszczelka nacięta] jest jeden problem, przy wylocie z lufy, gwint nie jest dociągnięty zupełnie do końca mniej więcej na 1/3 obwodu brakuje jakieś 3 mm. czy to jest normalne i czy nie będzie przeszkadzało przy strzelaniu?
Awatar użytkownika
p14c3k
Posty: 107
Rejestracja: 14 kwie 2009, 11:02
Lokalizacja: Slask Cieszynski
Kontakt:

Post autor: p14c3k »

W tych wiatrowkach to 'prawie' normalne, jednak napewno ma wplyw na strzelanie. Poszukaj bylo pare tematow o tym na forum.
* Hatsan 80STG + AlchemikMOD + PP 3-12x42A0
* CP99 Compact
Recon
Posty: 10
Rejestracja: 16 cze 2009, 20:42

Post autor: Recon »

Mam pytanie do was. Dzisiaj przyszedl do mnie nowiusienki Hatsan 85 z Vmax2. Wszystkio jest ok tylko martwi mnie otwieranie zamka. Po 3-4 strzalach reki prawie nie czulem :P Trzeba cos nasmarowac zeby latwiej zamek otworzyc?

I jeszcze jak sprawdzic czy mam wersje z SAS'em bo ktos pisal ze z vmax'a dostaje sie z sasem.

PS. sorry ze w tym temacie ale nie chcialem zakladac nowego...
Awatar użytkownika
4ndrz3j
Posty: 9
Rejestracja: 04 lut 2009, 12:42

Post autor: 4ndrz3j »

Jeśli jest sas to jest napis z prawej strony karabinka przy kostce lufy.
Hatsan 90stg + zestaw Alchemika
ODPOWIEDZ