Obrazek

pękniecie tłoczka hatsan 90 stg

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tomekkz1
Posty: 15
Rejestracja: 17 lip 2006, 16:36
Lokalizacja: Tychy

pękniecie tłoczka hatsan 90 stg

Post autor: tomekkz1 »

dodaje fotki niestety słabej jakości

http://img209.imageshack.us/gal.php?g=dsc00005krc.jpg

pytanie czy wymieniać tłoczek ?
koszt nowego to 100 zł
Awatar użytkownika
assassin
Posty: 310
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:58
Lokalizacja:

Post autor: assassin »

Zdjęcia rzeczywiście słabej, a nawet bardzo słabej jakości. Jednak jeśli dobrze dostrzegam to pytasz o coś co już było omawiane na forum.

Generalnie jest to zapewne pozostałość po "złorzeniu" tłoka. Tłok w Hatsanie jest składany z dwóch części i to prawdopodobnie rysa lub mały "skok" po niedokładnym spasowaniu tych elementów.
Generalnie to norma, u mnie jest to samo, a mimo to, po ok 3k peletek nadal działa.
To tak ogólnie opisując. Jak chcesz się zagłębić w temat poszukaj na forum, był juz osobny temat o tym chyba. :hm:
H33 + Alchemik Inside + PP3-9x40
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

Tłoki w hatsanach są w tym miejscu łączone - w wielu jest widoczna rysa jednak nie wpływa na użytkowanie. Jeśli Twój tłok nie ma w tym miejscu wyraźnego luzu - to zakładaj i użytkuj. Jeśli luz jest, to napiłuj (powiększ) szczelinę i spawaj - potem oczywiście należy tłok wyrównać.
Pozdrawiam
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
Awatar użytkownika
tomekkz1
Posty: 15
Rejestracja: 17 lip 2006, 16:36
Lokalizacja: Tychy

Post autor: tomekkz1 »

ok dziękuje wystraszyłem sie tym ze po jednej stronie jest dość spora ta szczelina a po drugiej minimalna i wyglądała jak pękniecie

w najgorszym wypadku pospawam
Awatar użytkownika
wiktoras5
Posty: 65
Rejestracja: 20 sty 2009, 21:47
Lokalizacja: Łochowo/Bydgoszcz

Post autor: wiktoras5 »

nie przejmuj się i strzelaj dalej. Miałem to samo i to ja założyłem już taki temat http://e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=4867 . Byłem równie wystraszony :lol: Już miałem nawet wysyłać do sklepu na gwarancji, ale zostawiłem i po następnej rozbiórce okazało się, że tłok się zszedł i nie ma już szczeliny. Tak jak pisali wyżej jest on składany z dwóch części.
K-PGS
HW 97K + DOT 4-16x42AO MD
HW 40
ИЖ 38 Made In USSR pięknystan :)
maciej77
Posty: 58
Rejestracja: 01 sie 2006, 16:52
Lokalizacja: Kraków

Post autor: maciej77 »

wiktoras5 pisze: Tak jak pisali wyżej jest on składany z dwóch części.
Nie no - niech ktoś mi to logicznie wytłumaczy - ja widzę w tym tylko same przeciwwskazania : trudniejszy proces produkcyjny, mniejsza wytrzymałość niż materiału jednorodnego.
Mam rozebrany karabinek i dokładnie oglądam tłok - jestem pewien, że ten jest jednolity.
krystian85
Posty: 371
Rejestracja: 21 sty 2007, 10:57
Lokalizacja: tuszyn

Post autor: krystian85 »

Znacznie taniej jest połączyć rurę i "głowę " niż wszystko toczyć i wiercić - oszczędność na materiale i czasie . Niestety nie zawsze turkom tłok wyjdzie osiowy . Ale to nie ta klasa karabinków .

Widocznie trafił Ci się lepiej zrobiony i łączenia nie widać . Co do wytrzymałości to jak widać jest ok . Nie słyszałem o rozejściu się tłoka na dwoje .

Pozdrawiam
"Świat jest mały, ale należy do wielkich"
ODPOWIEDZ