Obrazek

H70 i sprężyna gazowa??

ODPOWIEDZ
conrad
Posty: 80
Rejestracja: 16 sie 2006, 22:22
Lokalizacja: Poznań

Sprężyna gazowa do hatsana?

Post autor: conrad »

Zastanawiam się czy ktokolwiek myślał nad czymś takim? Wiem, że wykonanie sprężyny gazowej nie jest łatwe z drugiej jednak strony jest jest też chyba specjalnie trudne. O ile dobrze rozumiem jest to tłok, który rozprężany jest tak jak sprężyna pod wpływem ciśnienia w cylindrze - podobnie jak przy klapie bagażnika samochodowego.
Oswald
Posty: 49
Rejestracja: 09 sie 2006, 11:02
Lokalizacja: Sulejówek

Post autor: Oswald »

Poważna trudność to jak zamknąć SZCZELNIE te powietrze czy jakiś inny gaz w czymś takim jak ta metalowa dajmy na to strzykawka - przecierz to kilka Bar ciśnienia jak nie więcej!!
Ale zajawka niezła. nie ryzykujemy pęknięcia sprężyny ,ale za to jak by ten zespół wybuchł
czy coś ,to by było...
Przede wszystkim chodzi o Szczelność 2-óch części poruszających się względem siebie,
tłoka i rurki.
Hatsan 70 +Tasco 6x40 +prowadnica własnego pomysłu.

Kupię wzmacniacz i żarówkę - Cichociemny.
Awatar użytkownika
Exterminator
Posty: 218
Rejestracja: 30 lip 2006, 11:22
Lokalizacja: Puławy

Post autor: Exterminator »

Trzeba by poszukac w katalogach, moze ktos wytwarza takie gazowe amortyzatory ktore odpowiadaja swoimi wymiarami - długośc i skok - sprezynie od hatsana( wnetrzu cylindra). A reszta to proste. Pozostaje znowu kwestia trwalosci takiego amortyzatora.
Hatsan 75S, MP 654K, Hatsan 55S (old school), Magnum Sport G3, Haenel 311 do rebuildingu ...
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

na iwebie ( zaraz dodam jak znajde) ktos rozbebeszył hw90 ze sprezyna gazowa i rozebrał sam gas-ram i wyglada to wprost banalnie, nie wiem w jaki sposób to sie uszczelnia ale jak widac trzyma
propo gas-ramu własnej roboty to nie takie głupie trzebaby tylko obmyslec jak uszczelnic układ i tu mysle ze mozna by zastosowac uszczelke której kształt powoduje tym wiekszą siłe dolegania im wieksze panuje cisnienie w sprezynie (dokładnie jak w tłoku tradycyjnej wiatrówki sprezynowej) w tyle sprezyny mozna by nagwintowac otwór na zwykły wentyl samochodowy zeby dopompowywac odpowiednia ilosc powietrza

[ Dodano: 2006-09-01, 22:31 ]
http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=255 ... light=hw90
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
Dread Rock
Posty: 127
Rejestracja: 03 maja 2006, 14:18
Lokalizacja: kuńcawioski

Post autor: Dread Rock »

Ja z Alchemikiem zrobiliśmy gas ram do h70, nawet Alchemik strzelał z niego.
Ale był mały szkopuł, gas ram zrobiony był tak aby wchodził w tłok zamiast sprężyny, co dawało małą pojemność komory sprężania tego systemu a to = słabej mocy strzałom.

Akas zapodał na iwebie fotki własnej HW 90, nawet planuje w przyszłości po zakupie h 90 zrobienie do niego gas ramu zamiast, sprężyny identycznie jak w HW 90, uszczelnieniem systemu będą 2 zwykłe oringi + zgarniacz, oczywiście tłok i komora tego systemu już będą jednym jak w HW :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

conrad pisze:Wiem, że wykonanie sprężyny gazowej nie jest łatwe z drugiej jednak strony jest jest też chyba specjalnie trudne.
To jakie to jest w końcu ;) ?

Theoben opatentował system GasRam i trzyma się tego do dnia dzisiejszego (HW90 jest niejako pochodną Theosia). I chyba nie jest to takie proste jak by się zdawało. Gdyby było, nikt dzisiaj nie strzelałby z metalowej sprężyny. Dlaczego? Właśnie dlatego:
- króciutki cykl strzału (większa celność)
- sprężyna nigdy nie pęka ;)
- przy rozbiórce nie babramy się w smarze
- można dowolnie zwiększać/zmniejszać moc przed dopompowywanie/upuszczanie powietrza
- można dowolnie długo mieć taką "sprężynę" "naciągniętą" bez obawy że straci sprężystość.
Gdyby to było takie łatwe w produkcji dzisiaj strzelalibyśmy wszycy z gas-ramów, a nie z wadliwych sprężyn metalowych. Ale tak niestety nie jest :luzik:
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
Dread Rock
Posty: 127
Rejestracja: 03 maja 2006, 14:18
Lokalizacja: kuńcawioski

Post autor: Dread Rock »

Bo jest takie coś jak patent na coś tam.
Akurat Theoben to opatentował, nie wiem jak Weiraucht dostał pozwolenie na patent, ale go dostał.
Druga sprawa, patent chroni Theobena przed gas ramem innych firmy(zakaz kopiowania tego systemu) czyli niejako daje tej firmie monopol = zyski(oddał byś własne zyski komuś??)
Trzecia sprawa, koszty produkcji(na pewno znacznie większe jak sprężyna).

itp. itd.
Obrazek
Oswald
Posty: 49
Rejestracja: 09 sie 2006, 11:02
Lokalizacja: Sulejówek

Post autor: Oswald »

Coś trudno mi sie zgodzić z wyższymi kosztami - 2 rurki jedna w drugiej,tak z grubsza ...?
Hatsan 70 +Tasco 6x40 +prowadnica własnego pomysłu.

Kupię wzmacniacz i żarówkę - Cichociemny.
Awatar użytkownika
Dread Rock
Posty: 127
Rejestracja: 03 maja 2006, 14:18
Lokalizacja: kuńcawioski

Post autor: Dread Rock »

Oswald pisze:Coś trudno mi sie zgodzić z wyższymi kosztami - 2 rurki jedna w drugiej,tak z grubsza ...?
Bez urazy, ale nie masz pojęcia o czym mówisz.
Obrazek
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
bobby4
Posty: 49
Rejestracja: 18 sie 2006, 18:35
Lokalizacja: KUJ-POM

Post autor: bobby4 »

Mógłby ktoś podać jakiego rozmiaru powimma być taka sprężyna? Wiem że śr. wewnętrzna cylindra to 27mm ... Nie znam skoku ale napięcie wstępne dla 17J to 75 kg . Mam za to pytanie - a co z tłokiem?? Będzie wymagał chyba konkretnych przeróbek...


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

śledzę ten temat ale w końcu muszę to napisać: tuningujmy Hatsany ale w granicach rozsądku :!: myślę a własciwie jestem pewien że bardzie kozystny i wymagający mniej nakładów dla karabinka bedzie zabieg wymiany lufy np. od Gamo lub Slavi, tłok tudzież sprężyna (byle dobrej jakości) nie są złe. Równie dobrze zamiast wstawiać spreżyne gazową można pobawić się i zrobić z Hatsana PCP, tylko po co skoro łatwiej można to zrobić z Crosmana. Dodatkowo sprężyna gazowa to nie są tylko dwie bele rurki z powietrzem w środku, Theoben włożył w jej konstrukcję bardzo dużo wysyłku aby własnie to powietrze w środku cały czas tam było w tej samej bjętości bo w przeciwnym razie strzały będą nie powtarzalne a ma to bardzo duży wpływ na celność także koszt takiej sprężyny napewno przewyższa koszt całego Hatsana... No - to tyle :mysli:
AA TX200 HC
Oswald
Posty: 49
Rejestracja: 09 sie 2006, 11:02
Lokalizacja: Sulejówek

Post autor: Oswald »

Właściwie taka sprężyna gazowa to żeczywiście przesada w Hatsanie,gdyby ją kupować... :|
ale może ktoś pokombinować z czymś gotowym do zaadaptowania, np po samochodowej części (podnośnik do bagażnika może by spróbować zmodyfikować?)
A jeśli chodzi o tłok takiego gasramu to na końcu po prostu musi mieć niemal taką średnice
co wewnątrz cylinder hatsana i uszczelkę oczywiście.
Hatsan 70 +Tasco 6x40 +prowadnica własnego pomysłu.

Kupię wzmacniacz i żarówkę - Cichociemny.
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

przede wszystkim to musi być baaardzo szczelne, dlatego jest baaardzo drogie :) lepiej fundusze przeznaczyć na lufę ;) Jak wcześniej wspomniał Marek sprężyna gazowa moze zostać napieta bez skutku ubytku powietrza !:!
AA TX200 HC
Oswald
Posty: 49
Rejestracja: 09 sie 2006, 11:02
Lokalizacja: Sulejówek

Post autor: Oswald »

No ale ci z theobena zrobili, tak? no to trzeba by sie dowiedzieć jak to uszczelnić...
A może "worek" którego po prostu nie trzeba by było dodatkowo uszczelniać?? moja propozycja -
sam niestety nie mam możliwości sprawdzenia.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 04 wrz 2006, 9:12 przez Oswald, łącznie zmieniany 2 razy.
Hatsan 70 +Tasco 6x40 +prowadnica własnego pomysłu.

Kupię wzmacniacz i żarówkę - Cichociemny.
ODPOWIEDZ