Obrazek

H70 i sprężyna gazowa??

ODPOWIEDZ
Bezor
Posty: 37
Rejestracja: 23 paź 2007, 10:34
Lokalizacja: Legnica / Chojnów

Post autor: Bezor »

Witam
Siłowniki starego typu - mniej więcej jakie roczniki aut obstawiasz?
Nie mam pojęcia ja wykorzystałem ze starej Zastawy, widziałem też takie w Ładach z początku lat 90. myślę że lata 70-90 w zależności od kraju pochodzenia auta. Ostatnio byłem na składnicy rolniczej i można tam kkupić takie siłowniki do tylnych szyb ciągników i prawie wszystkie były starego typu. (są długie, ale to nie ma znaczenia gdyż przycinasz je na swój wymiar).
Procedura rozbiórki mniej więcej krok po kroku - jak to zrobić żeby się i innych wokoło nie uszkodzić
nacinasz delikadnie piłką lub szlifierką kątowa aby zeszło ciśnienie i dalej tniesz tylną ściankę na jaki wymiar chcesz. Po odcięciu jężeli tłoczysko nie ma zgrubień do mocowania to wychodzi do tyłu (srebrne na zdjęciu). Jeżeli ma zgrubienia do montażu (czarne na zdjęciu) to należy je odciąć.
wentyle pozyskałeś z dętek czy z felg? A może inne źródełko
Nie ma znaczenia.
zakończenie gas struta (chociaż tak naprawdę to jest również gas ram ;) bo ma możliwość dopompowania) zrobiłeś poprzez zalutowanie? Jak to się ma do pracy z dość wysokimi ciśnieniami? nie popłynie?
Raczej nie. Nie strzelałem nie testowałem. Pompuję do ponad 20 bar i daje radę. Używam dość twardego lutu. Zawsze jak zacznie się coś dziać to jedynie zejdzie ciśnienie. Nie ma czego się obawiać wybuchnąć nie wybuchnie, a jak zejdzie to można się zastanowić nad delikatnym spawaniem. Jednak jestem zdania, zę jak coś jest dobrze spasowane wcześniej i dobrze zlutowane to nic się nie będzie działo.
Awatar użytkownika
volty
Posty: 153
Rejestracja: 14 kwie 2008, 11:21
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: volty »

Witam,
Siłowniki o których mowa wyżej są w ładzie NIVA i SAMARA- cena jednego- 75 zł (na giełdzie samochodowej w Gliwicach, stoisko z częściami ŁADY) wszystkie metalowe.
P.S Zakupu amorka nie polecam bo drogi, za to polecam wyżej wymienione autka- swojego czasu miałem i NIE DAŁO SIĘ ICH ZAJEchać :D BMW "myślącego że jest fajny" stało w zaspie a SAMARA zimą 2005 przedarła się w ponad półmetrowym śniegu, wyminęła badziewia i posunęła dalej... to nic że bez ogrzewania 8) Poza tym mając 10 razy więcej niż na siłownik można sobie kupić samarkę, a 100 razy więcej NIVE ;)
Gamo CFX
SirPrzem
Posty: 32
Rejestracja: 18 mar 2010, 12:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: SirPrzem »

Pozwolę sobie na odgrzanie kotleta. Pomyślałem sobie czytając ten post o gas ramie, kolega Bezor pewnie toczył rowki w oryginalnym, hatsanowskim tłoku na oringi uszczelniające a ja sobie pomyślałem, aby nie zmieniać konstrukcji oryginalnego tłoka tylko wyfrezować rowki na oringi na elemencie zastępującym sprężynę(tym z zaworkiem).Tak jak na załączonych obrazkach, na chłopski rozum nie ma różnicy na jakim elemencie znajdują się oringi ważne, że uszczelniają a w przypadku niepowodzenia całej operacji czy gwarancji zawsze element oryginalny pozostaję bez zmian no i w sumie nie trzeba by było rozbierać wiatrówki, aby tłok zanosić do tokarza(a jeszcze by go spieprzył?).Tak sobie luźno pomyślałem :). Pozostaję problem zaworka, który myślałem żeby był na bocznej ściance zaślepki gas ramu(jeżeli by był robiony z rury) czy wyfrezowany w tylnej części od spodu(tam gdzie jest spust) wadą tego rozwiązania jest fakt aby naładować gas rurkę należało by zdjąć kolbę ale za to nie trzeba by dziurawić nic aby wyprowadzić zaworek na zewnątrz.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Slavia 634 + WALTHER 6x42
QB78+TASCO 3-9x50 (nie polecam)
chandy111
Posty: 12
Rejestracja: 27 kwie 2009, 17:44

Post autor: chandy111 »

Ja mam gas-ram właśnie tak zrobiony cała tylna część zrobiona własnoręcznie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
SirPrzem
Posty: 32
Rejestracja: 18 mar 2010, 12:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: SirPrzem »

O właśnie oto mi chodziło, tylko w moim przypadku zaworek musiał by być schowany ponieważ w nowym hatsanie mam trochę inaczej skonstruowany tył jest dłuższy no i obudowa spustu przechodzi przez sworzeń tylny. Ja miałem pomysł aby ładować gas-ram po włożeniu wszystkiego (przed założeniem kolby) ładowało by się toto przez szczelinę od spodu(tam gdzie widać sprężynę) potem nakładało kolbę.
Slavia 634 + WALTHER 6x42
QB78+TASCO 3-9x50 (nie polecam)
chandy111
Posty: 12
Rejestracja: 27 kwie 2009, 17:44

Post autor: chandy111 »

możesz zrobić tak jak mówisz tylko żeby regulować ciśnienie będziesz musiał za każdym razem odkręcać kolbę. Parę dni temu robiliśmy z kolegą gas-ram do nowego H90 ze spustem tiger wszystko wyszło ładnie zaworek tez daliśmy z tylu tylko trzeba było w tłoczysku wyfrezować podłużną szczelinę na spust ale jakoś się udało i działa!!!! właśnie się dociera :)
SirPrzem
Posty: 32
Rejestracja: 18 mar 2010, 12:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: SirPrzem »

A masz jakieś zdjęcia??Moim celem jest zachowanie oryginalności karabinka(gwarancja)tak, że jak by coś się stało niedobrego to zakładam starą sprężynę i oddaje do sklepu. Z jakiego materiału masz zrobiony gas-ram?Jakaś specjalna stal??Powiedz mi jeszcze jakie różnice widzisz na zwykłej sprężynie a na gas-ramie?
Slavia 634 + WALTHER 6x42
QB78+TASCO 3-9x50 (nie polecam)
chandy111
Posty: 12
Rejestracja: 27 kwie 2009, 17:44

Post autor: chandy111 »

stal może być zwykła gdyż do oryginalnego tłoka który ma idealną wewnętrzną powierzchnię dorobiłem same tłoczysko a co do różnicy od zwykłej sprężyny to praca jest bardzo cicha cykl strzału jest szybki żadnych brzęczeń no i oczywiście możliwość regulacji mocy
Awatar użytkownika
pułkownik.P.p
Posty: 155
Rejestracja: 05 wrz 2010, 8:31

Post autor: pułkownik.P.p »

koledzy witam serdecznie jestem zainteresownay kupnem takiego gas-ramu i szukam kogos kto by mi takie cacko zrobil do hatsana 125 ;)
Awatar użytkownika
pułkownik.P.p
Posty: 155
Rejestracja: 05 wrz 2010, 8:31

Post autor: pułkownik.P.p »

Stefandalton
Posty: 3
Rejestracja: 03 paź 2018, 10:50

Re: H70 i sprężyna gazowa??

Post autor: Stefandalton »

Gdzie mogę dopąpowac taką spreżyne gazową
janusz22551

Re: H70 i sprężyna gazowa??

Post autor: janusz22551 »

Zadajesz to samo pytanie w kilku miejscach, a wypadało by zacząć od viewforum.php?f=10
Szukaj w swojej okolicy kogoś, kto ma Hatsanoską pompkę do PCP.
ODPOWIEDZ