Obrazek

w jakiej kolejnosci tuning

Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

tumpaj pisze:no i temat zszedl na smary :) i dobrze bo sie czegos dowiedzialem ale nie wiem czy wymieniac sprezyne jak peknie i wtedy do niej prowadnice czy odrazu prowadnice do orgyginalnej sprezyny ??
Jeśli wystrzelałeś już trochę z tej sprężyny śrutu to po założeniu prowadnicy może szybciej pęknąć ponieważ będzie się już inaczej "układała". Najlepiej założyć prowadnicę odrazu po zakupie karabinka lub dopiero po zniszcvzeniu orginalnej.
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Logan

Post autor: Logan »

W takim układzie prowadnicę na razie zostawię w spokoju ale co ze spreżyną?? Warto zrobić końcówki teraz czy też poczekać aż się zużyje i wtedy zakupić już gotową razemz prowadnicą?? I jeszcze jedno... co z tłokiem robić?
Awatar użytkownika
dziubek
Posty: 72
Rejestracja: 05 cze 2006, 20:48
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: dziubek »

Słyszałem, że nowo sprzedawane hatsany mają końcówki spręzyny splanowane, ale to trzeba sprawdzić rozkręcając(co jest naprawdę łatwe). Jeżeli będą końcówki cięte z metra, ostre zakończenia sprężyn pokaleczą podkładkę na prowadnicy i wnętrze tłoka, a pełno opiłków będzie się walało w cylindrze i mogą go porysować. Planowanie sprężyny jak najbardziej już!
Hatsan 80 S + Leapers 3-9x32 + CP99 Compact
Pablo
Posty: 217
Rejestracja: 02 maja 2006, 16:56
Lokalizacja: Okolice Lublina

Post autor: Pablo »

Logan pisze:W takim układzie prowadnicę na razie zostawię w spokoju ale co ze spreżyną?? Warto zrobić końcówki teraz czy też poczekać aż się zużyje i wtedy zakupić już gotową razemz prowadnicą?? I jeszcze jedno... co z tłokiem robić?
Końcówki sprężyny to konieczność, jeśli nie są splanowane, to po jakimś czasie w tłoku, i na podstawie prowadnicy zrobią ci się bruzdy wyryte właśnie przez te końcówki, ja miałem spężynę już powiedzmy splanowaną zaraz po kupieniu dla ciekawości oddałem dosłownie 10 strzałów i już były rysy na tłoku.
AA TX200 Mk.3 + Falcon Merlin 10 x 42 T class
Był Hatsan H80 + AGS Sapphire 4 x 40
Logan

Post autor: Logan »

czyli koniecznie musze to zrobić... wiec na weekend szukam szlifierki :/
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Logan pisze:a...ż wstyd przyznać że ja jeszcze nie rozbierałem swojego a ma już wystrzelone ponad 600 pestek
Eee tam, toż to żaden wstyd...
Dziubek pisze:Wydaje mi się, że lepiej strzelać i zbierać na nową sprężynę i do niej dorobić prowadnicę.
Zgadzam się. Na początku nacieszyć się nową wiatrówką, wypluć trochę 'pestek' i czekać aż pęknie aprężyna. Dopiero wtedy najlepiej zabrać się za przeróbki - kupić nową sprężynę (np. Otevę), pod nią zrobić prowadnicę a na końcu oczywiście wszystko przesmarować. Myślę, że taka kolejność jest najlepsza - w końcu długo czekać nie trzeba zanim z fabrycznej sprężyny zrobią się dwie.
Logan

Post autor: Logan »

W zasadzie to się cieszę że zaczołem strzelać... będę dokumentował wszystko po kolei i zdobędę rozeznanie jaki wpływ mają poszczególne modyfikacje na pracę sprzętu :D... oczywiście wszystko na forum :D
ODPOWIEDZ