Obrazek

Założyłem zestaw od hogana

ODPOWIEDZ
colins
Posty: 14
Rejestracja: 11 maja 2006, 19:35
Lokalizacja: Słubice

Założyłem zestaw od hogana

Post autor: colins »

Przedwczoraj dotarł do mnie zestaw tuningowy od hogana w postaci sprężyny, prowadnicy, podkładki itd., a wczoraj zabrałem się za rozbieranie mojego H70S. Dzięki bardzo pomocnym opisom z forum w zasadzie była to bułka z masłem i jedyny nieduży problem sprawiło mi ponowne wciśnięcie prowadnicy ze sprężyną. Tu pragnę wyrazić podziw dla kolegi, który chwalił się, że sam wszystko wciska. :mrgreen: Ja zagoniłem do pomocy małżonkę, ścisnąłem ją (tzn.wiatrówkę :mrgreen: ) i bolec wszedł. lol Okazało się, że sprężyna od hogana jest kilka centymetrów dłuższa od oryginalnej i stąd konieczne było użycie większej siły przy składaniu wszystkiego do kupy. Okazało się też, że oryginalna turecka sprężyna ma już splanowane końcówki więc coś tam tureccy mechaniory robią w celu poprawy jakości ich wynalazków - gdyby jeszcze robili takie prowadnice jak hogan. :-? Teraz mój Hatsanik jest taki jakby mnie narowisty, a i moc zauważalnie wzrosła. Muszę jeszcze tylko trochę wolnego sobie wygospodarować żeby go potestować na "mojej" opuszczonej strzelnicy. Podsumowując - potwierdzam, że wymiana prowadnicy ze sprężyną, to podstawa w tuningu turka. :-)
Był Hatsan 70S, na razie nie ma nic...
Awatar użytkownika
Tomek242
Posty: 169
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tomek242 »

Też to miałem ze sprężyną, więc zastanawiam się jak tam wciskają te sprężyny wysokoprędkościowe?
Hatsan 70S+Szkiełkobazarek 3-9x40
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

A to ciekawe, bo ja od Hogana dostałem sprężynę która wystaje poza cylinder jakieś 1.5cm :mrgreen: Z tym że poprosiłem go o sprężynę w limicie :-)
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
colins
Posty: 14
Rejestracja: 11 maja 2006, 19:35
Lokalizacja: Słubice

Post autor: colins »

tomaschek30 pisze:A to ciekawe, bo ja od Hogana dostałem sprężynę która wystaje poza cylinder jakieś 1.5cm :mrgreen: Z tym że poprosiłem go o sprężynę w limicie :-)
U mnie hoganowa sprężyna z kilka centymetrów wystawała więc musiałem dość dużo siły przyłożyć żeby ją ścisnąć i brakło mi już ręki do włożenia bolca zabezpieczającego więc żonka mi pomogła. Za to najbardziej uśmiałem się demontując starą sprężynę - po opisach z forum nastawiłem się na wystrzał sprężyny z cylindra. Zaparłem się więc straszliwie pomagając sobie szmatą aby detonująca sprężyna nie urwała mi kończyny, żona w tym czasie wyszarpnęła zawleczkę czyli śrubokręt, którym wybiłem bolec zabezpieczający, a tu zdziwienie :shock: - stara sprężyna wyskoczyła z siłą korka ze zwietrzałym szampanem. :mrgreen:
Był Hatsan 70S, na razie nie ma nic...
Akas
Posty: 183
Rejestracja: 08 maja 2006, 12:58
Lokalizacja: Wa-wa

Post autor: Akas »

Trzeba by było zapytać Hogana czy celowo wydłużył sprężyny.
Moim zdaniem jest to dobre posuniecie ,ponieważ przy nowych lekkich tłokach skaraca cykl strzalu i dość mocno zmniejsza odbicie od poduszki.
Jedyny mankament takiego rozwiązania to możliwość szybszego siadania sprężyny.
ODPOWIEDZ