Obrazek

Proszę o pomoc

kapsel
Posty: 109
Rejestracja: 09 cze 2006, 15:57
Lokalizacja: szczebrzeszyn

Post autor: kapsel »

czy ten zestaw jest dobry? tam pisze ze ma jakąś wysokopredkosciową sprezyne ciekawe jaka to sprezyna.zobaczcie na ta malutka prowadnice do tłoka z tworzywa i powiedzcie mi czy taka powinna byc bo mi sie zdaje ze troszke przy krótka.Jak myślicie warto kupić ten zestaw?prowadnica troche lipna wolałbym z calym trzpieniem bo czytalem ze lepsza ale sam niewiem.
Pablo
Posty: 217
Rejestracja: 02 maja 2006, 16:56
Lokalizacja: Okolice Lublina

Post autor: Pablo »

Jaki zestaw?
Jeśli chodzi ci o ten z Allegro od Lukasa, to jest to najlepszy zestaw jaki można kupić, robiony przez Hogana, a ta prowadnica z otworem na trzpień mocujący , nie jest taka dobra bo z czasem wyrobią ci się otwory, a plastik amortyzuje w pewnym stopniu uderzenia tłoka.
AA TX200 Mk.3 + Falcon Merlin 10 x 42 T class
Był Hatsan H80 + AGS Sapphire 4 x 40
kapsel
Posty: 109
Rejestracja: 09 cze 2006, 15:57
Lokalizacja: szczebrzeszyn

Post autor: kapsel »

tak chodzi mi o zestaw od lukasa http://www.allegro.pl/item109303261_zes ... datki.html tylko nienapisał lukas jakie parametry ma ta sprezyna ponoc ma dwie jedna wysokopredkosciowa chciałbym sie dowiedziec jak sie sprawuje ta sprezynka i czy ta niebyła by lepsza ? - http://www.konceptus.pl/product_info.ph ... 8daa36ea86
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 407
Rejestracja: 03 maja 2006, 11:32
Lokalizacja: Karpacz

Post autor: Szymon »

Witam
Zrób tak jak napisałeś. Sprężyny (zestawy) które sprzedaje hogan są idealne do nowego typu tłoka-mam taki w drugim hatsanie i jest z testowanych kilku NAJLEPSZY.
Zestaw taki (z braku czasu u hogana) możesz kupić drożej u sprawdzonego pośrednika:
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=109303261 . Są to optymalne zestawy do nowych tłoków. Dorób małą prowadniczkę stalową- tak żeby waga całości wynosiła 280-300g, to będzie optymalny kompromis mocy i celności-u siebie doszedłem do tego doświadczalnie.
Pamiętaj, że sprężyny z drutu oteva są trwałe-po kilku tysiącach strzałów nie zmieniają drastycznie swoich parametrów (allegrowe, są o 5 cm krótsze po kilkudziesięciu strzałach).
Niech Ci nie przyjdzie pomysł, żeby zakładać dwie sprężyny (mniejszą w środek-dopalacz), jest to pomysł dający odwrotny efekt. Jedna sprężyna "blokuje" drugą. Na allegro są "spece" :evil: od tuningu, co Ci będą radzić takie rozwiązanie.
Dobra chrakterystyka sprężyny, jest wtedy, gdy sprężyna jest "bardziej rozciągnięta"-tzn, że przy tej samej długości, ma mniej zwoi-te z oteva właśnie takie są. Założenie dużo mocniejszej sprężyny-niesie za sobą same straty:
-wysilony karabinek, szybciej się zużywa
-nie przjemny strzał
-padanie lunet
-złe skupienie
-mało zauważalny wzrost mocy, przy wyrażnym wzroście złych objawów.
-WYRAŹNY SPADEK MOCY, jeżeli założysz dużo za mocną sprężynę (albo duże napięcie wstępne)-tu wbrew przypuszczeniom, że moc wzrośnie jest odwrotnie.
Tłok wali z impetem w dno cylindra, wypychając całe powietrze i odbija się -metal od metalu. To zjawisko powoduje bardzo "złego" kopa i wyraźnie mniejszą energię na śrucie.
Prawidłowo tłok w końcowej fazie ruchu powinien "zawisnąć" na poduszce ze sprężonego powietrza.
Tu masz zobrazowaną prawidłową pracę tłoka (z postu kolegi Akasa)
Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Szymon.Karpacz
kapsel
Posty: 109
Rejestracja: 09 cze 2006, 15:57
Lokalizacja: szczebrzeszyn

Post autor: kapsel »

ok to którą mam wybrać bo w aukcji lukasa pisze ze ma dwa rodzaje sprezyn normalna i jakas wysokopredkosciowa ja osobiscie wolałbym tą lepsza i z tą prowadniczką do tłoka z metalu co mam dorobić to takich samych wymiarów ma być jak ta z tworzywa na aukcji?czy moge troszke dłuzsza zrobić?
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 407
Rejestracja: 03 maja 2006, 11:32
Lokalizacja: Karpacz

Post autor: Szymon »

Witam
Prowadniczkę dorób metalową tak z 40mm długości.
Tak to ma wyglądać:
Obrazek
Na prowadniczkę załóż elastomerowy krążek i dwie podkładki stalowe-krążek zmniejsza drgania sprężyny, a podkładki pełnią rolę łożyska oporowego podczas rozprężania się sprężyny-sprężyna "kręci" się na nich.
Krążki elastomerowe kupisz tam gdzie sprężyny (hogan, lukass81).
Złóż tłok, ale bez sprężyny. Cofnij tłok, tak jak byś chciał naciągnąć karabinek. Gdy zaskoczy spust-musi być ok. 3 mm przerwy pomiędzy główną prowadnicą sprężyny, a dorobioną prowadniczką w tłoku. Jak będzie za długa-tłok będzie się "zawieszał"-podetnij brzeszczotem.
Pozdrawiam
Szymon.Karpacz
kapsel
Posty: 109
Rejestracja: 09 cze 2006, 15:57
Lokalizacja: szczebrzeszyn

Post autor: kapsel »

co sądzicie o tych prowadnicach i sprzedawcy?bo zamówiłem juz od niego - http://www.allegro.pl/item109125064_pro ... niej_.html
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Takie same robi sochim. Dobre prowadnice, dopasowane do sprężyny, robi też hogan
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Kolego Kapsel. Widzę z Twoich postów, że jesteś pasjonatem "MOCY".
Przeczytaj jeszcze raz to co napisał kolega MadRian i przemyśl.
W Hatsanach moc nie idzie w parze z celnością, a wysilanie karabinka do 16-17J równa się ze skupieniem nie do przyjęcia i szybsze zużywanie się materiałów.
O prawnych konsekwencjach ponadlimitowej niezarejestrowanej broni już nie wspominam...
Pomijając FAC, wyobraź sobie ile można zdziałać 0,5 gramowym śrutem o kalibrze 4,5mm...

Jeśli chcesz mieć mocny (16-17J) i celny karabinek to nie zastanawiaj się i kup PCP. Najtańszy to CZ-200. Najlepszy jeśli chodzi o cena/jakość to Air Arms S-400.
Z Hatsana demona celności nie zrobisz, a tym bardziej "w kole" limitowego.

Z resztą, jak zmienisz sprężynę i wszystkie bebechy zmierz prędkość wylotową i przelicz przez masę śrutu. Zobaczysz ile da się wycisnąć z tuningowanego turka. :)
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
Yavol
Posty: 55
Rejestracja: 30 kwie 2006, 19:55
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Yavol »

a tak przy okazji to juz pytalem mniej wiecej jaka moc maja spręzynki Hoganowe, ale nie wiem jakie są te fabryczne?!
H70 + Hoganowy zestawik
kapsel
Posty: 109
Rejestracja: 09 cze 2006, 15:57
Lokalizacja: szczebrzeszyn

Post autor: kapsel »

nie wyjde ponad limit 17J a hogana spręzyny jakie mają parametry?wymiary?bo musze podac wymiary do wykonania prowadnicy.Interesuje mnie tez jaką srednice wewnętrzną ma tłok nowego typu.

swoją drogą to chciałbym i celność i moc ale ze sie tak nieda to postaram sie zatrzymać przy proporcjonalnej celności do mocy którą posiada spręzyna od hogana.
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Najlepiej zrobisz zamawiając u Hogana prowadnicę i sprężynę. Wtedy masz wszystko idealnie dopasowane :-)
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 407
Rejestracja: 03 maja 2006, 11:32
Lokalizacja: Karpacz

Post autor: Szymon »

Witam
Tłok nowego typu ma dokładnie 20 mm wew. średnicę.
Prowadnica pod sprężynę "hoganową" u mnie ma średnicę 12,8mm (sprężyna 13 mm).
Ale wydaje mi się, że sprężyna sprężynie nierówna-i lepiej pomierzyć konkretną sprężynę i potem robić prowadnicę. A najlepiej zamówić cały komplet.
Pozdrawiam
Szymon.Karpacz
kapsel
Posty: 109
Rejestracja: 09 cze 2006, 15:57
Lokalizacja: szczebrzeszyn

Post autor: kapsel »

to takie wymiary małej prowadniczki do tłoka są dobre?chodzi mi zeby dobrać wymiary do sprezyny od hogana
kapsel
Posty: 109
Rejestracja: 09 cze 2006, 15:57
Lokalizacja: szczebrzeszyn

Post autor: kapsel »

szymonie czytałem na twoim poscie o tłoku ze pierscien slizgowy jest przydatny i 2 podkladki na prowadnice.przeszukałem całą okolice i nieznalazłem takich podkladek lecz znalazłem miedziane (na foto)wiem ze są troszke miększe od normalnych ale moze będą pełniły swoją role odpowiedz czy są dobre.bo innych nieznajde


a pierscien slizgowy ma ledwo co wchodzic do cylindra ?czy tylko tak zeby niebyło luzów?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Był H70stg(modyfikowany) + lupka ussr

Jest H55 goły
ODPOWIEDZ