Obrazek

Proszę o pomoc

Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 407
Rejestracja: 03 maja 2006, 11:32
Lokalizacja: Karpacz

Post autor: Szymon »

Witam
Teoretycznie masz rację -podstawa prowadnicy powinna mieć nie mniej jak 26 mm średnicy.
Pozdrawiam
Szymon.Karpacz
kapsel
Posty: 109
Rejestracja: 09 cze 2006, 15:57
Lokalizacja: szczebrzeszyn

Post autor: kapsel »

popatrzcie czy to dobrze zrobiłem:
wiec tak:niemogłem znalesc podkładek stalowych na prowadnice wiec dałem miedziane(widac na foto-moze to lepiej bo miedziane są mieksze wiec moga minimalnie lepiej amortyzowac odrzut,zreszta sie okaze).
Samemu ciezko było załozyć ta sprezyne(od hogana)zakłądalem z bratem i przy pomocy progu na drzwi.
po złozeniu ten brazowy krązek(na foto) tak sie splaszczył ze był rozmiarów tego pierwszego ciemniego krazka.dalej niewiem co z podkłądkami miedzianymi.

Zdaje mi sie ze za duzo jest tych krazków i podkladek dlatego było bardzo ciezko załozyc sprezyne.

po złozeniu wiatrówki (tylko bez spustu bo jest u alchemika)próbowałem zgiąć lufe tak zeby sprawdzic czy dam rade potem ja złamac zeby sobie postrzelac i doszedłęm do wniosku ze w 3 osoby moze bysmy dali rade ja zgiąć.
Powiedzcie mi czy po kilkudziesieciu strzałach bede mógł sam łamać wiatrówke?czy cos nietak złozyłem i czy za duzo tych podkladek niedałem przez co napiecie wstepne jest wieksze i dlatego niemoge zgiac lufy.
chciałbym tez wiedziec czy bedzie dobrze strzelac bo teraz niemoge zobaczyc gdyz spust jest w trakcie modyfikacji.

obawiam sie tez czy samo niebedzie strzelać jak tak ciezko sie zgina.
Był H70stg(modyfikowany) + lupka ussr

Jest H55 goły
kapsel
Posty: 109
Rejestracja: 09 cze 2006, 15:57
Lokalizacja: szczebrzeszyn

Post autor: kapsel »

zrobiłem pierscien slizgowy z oringu zobaczymy jak bedzie sie sprawował (nieposłuchałem sie szymon ciebie bo niemam dojscia do tokarek i takiego materiału i brak czasu na takie zabawy)moze akurat cos bedzie lepiej jak tak to dam zna.




niemoge juz fotek dawac kurcze bo jakis limit przekroczyłęm.Przykro mi
Był H70stg(modyfikowany) + lupka ussr

Jest H55 goły
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 407
Rejestracja: 03 maja 2006, 11:32
Lokalizacja: Karpacz

Post autor: Szymon »

Witam
Nie dawaj raczej gumowych (miekkich) krążków-powodują one wibracje, podczas strzału. Powinien być krążek z elastomeru-bez problemu kupisz od hogana. Elastmer możesz porównać do sztywnej (bardzo) gumy, Pierścień oringowy zda egzamin, ale prawdopodobnie po krótkim czasie przetrze się. Przeszlifuj podłużny otwór naciągu (wewnętrzne krawędzie)-bo ostre szybko przetną oring. Za duże napięcie wstępne sprężyny lepiej zmniejsz.
Pozdrawiam
Szymon.Karpacz
kapsel
Posty: 109
Rejestracja: 09 cze 2006, 15:57
Lokalizacja: szczebrzeszyn

Post autor: kapsel »

szymon napisałes te słowa:"lepiej zmniejsz" jakby miało cos sie rozwalić albo wybuchnąć.Cos sie stanie?Co sie dzieje gdy napiecie wstepne jest za duze?po jakims czasie mi sie zdaje ze bedzie sie dobrze naciągało.
Co do krążków i podkładek to zakładałem z kompletu od hogana takie jak powinny byc zadne gumowe.przesle ci zdjecia na maila.

jak załozylem na tłok uszczelke zetpo to bardzo ciezko wchodziła do cylindra moze to tez ma jakies znaczenie przy tym ze sie ciezko naciaga.
Był H70stg(modyfikowany) + lupka ussr

Jest H55 goły
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 407
Rejestracja: 03 maja 2006, 11:32
Lokalizacja: Karpacz

Post autor: Szymon »

Witam
Sam tłok z uszczelką i pierścieniem ślizgowym- do cylindra powinien wchodzić coś na wzór tłoka strzykawki. Uszczelka przy naciąganiu "odgina się" więc nie powinna wogóle blokować tłoka. Może ten oring jest za ciasny? U mnie dotoczony pierścień też był ciasny i doszlifowałem go drobnym papierem ściernym.
Jak jest duże napięcie wstępne sprężyny-powoduje takie wady:
-ciężko się naciąga,
-szybsze zużywanie zapadek spustu,
-ryzyko samostrzału (!!!)
- większy kop,
-w skrajnych przypadkach-brak możliwości naciągnięcia sprężyny (za mało miejsca na ruch tłoka-nie załapie spust)
-SZYBSZE zużycie sprężyny.
Raczej robi się odwrotnie.
Zakładasz sprężynę tak, że wystaje z cylindra max.(!!!) 2 cm.
Z czsem dokładasz podkładki-w miarę zużywania się sprężyny.

Podkladki miedziane mogą być. Ale naprawdę lepiej będzie założyć kombinację -stalowa+miedziana.
Pozdrawiam
Szymon.Karpacz
ODPOWIEDZ