Obrazek

Ideal - Hatsan ?

ODPOWIEDZ
aki
Posty: 6
Rejestracja: 04 cze 2006, 10:21
Lokalizacja: Rybnik

Ideal - Hatsan ?

Post autor: aki »

Witam serdecznie wszystkich fanów wiatrówek i liczę na pomoc.
Zakupiłem wiatrówkę Hatsan na allegro jednak na niej widnieje napis IDEAL - z zewnatrz wyglada jak Hatsan, więc chciałem wymienić prowadnicę i poprawić spust, zgodnie z sugestiami na forum. Po rozkręceniu łoża wygląd jakiś inny - szczególnie spust nie pasuje do zdjęć przedstawionych na forum dalej nie rozbierałem - co z tym można zrobić ? - rozbierać dalej?. Co to za firma Ideal?
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

pierwszy raz słyszę o takiej nazwie Hatsana, najlepiej gdybyś pokazał fotki sprzętu :-) albo aukcję na której kupiłeś karabinek.
AA TX200 HC
aki
Posty: 6
Rejestracja: 04 cze 2006, 10:21
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: aki »

Oto zdjęcia - aktualny stan, bo nie wiem co z tym zrobiC. Aukcji na allegro już nie ma, bo to było 1 rok temu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

a nie ma na nim czasami napisu Madsan :?: Ewidentnie widać że jeśli to jest Hatsan to w wersji krótszej, tzw. Short lub Combo ale trooszkę zastanawia mnie spust, wygląda jak nie hatsanowski nawet starego typu a innych nie było przecież. Napewno w aukcji było Hatsan a nie Madsan??
AA TX200 HC
aki
Posty: 6
Rejestracja: 04 cze 2006, 10:21
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: aki »

Na 100% Hatsan. Widnieje napis IDEAL
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

to lepiej jak się wypowie posiadacz Hatsana 35, choć w tym modelu nawet łoże jest nieco inne. Tu masz fotki starego typu mechanizmu spustowego Hatsana 55:

http://www.airguns.pl/index.php?idmenu=59

a tu klasyczny krótki model 35:

http://www.hatsan.com.tr/mod_35.asp
AA TX200 HC
aki
Posty: 6
Rejestracja: 04 cze 2006, 10:21
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: aki »

Zmierzyłem to coś i ma 104 cm, czyli jakis short.
Teraz pytanie: czy da się z tego postrzelać celnie (short jest niepolecany - nie wiem dlaczego?), dać sobie spokój z przeróbkami i kupić oryginał np 70 ?
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 407
Rejestracja: 03 maja 2006, 11:32
Lokalizacja: Karpacz

Post autor: Szymon »

Witam
Twój jest coś inny, ten spust nie pasuje do żadnego. Napewno jest to wersja krótka
Ja Ci proponuję sprzedać na allegro ten co masz i kupić hatsana w wersji pełnej.
W pełnej masz dwa razy dłuższą komorę sprężania, spust, który można tuningować, lub zamienić na spust od chemika (polecam). Oraz mnóstwo doświadczeń w przeróbkach jest tu na forum.
Pozdrawiam
Szymon.Karpacz
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

Mi ten karabinek podchodzi pod Madsana, widziałem już takie cudo, to podróbka Hatsana w drewnianej kolbie-w polimerach nie robią podróbek na całe szczęście. Tak jak radzi Szymon sprzedaj i dołóż do H70, są po ok 265zł lub jak uważasz, możesz miec dwa karabinki. To że nie jest to Hatsan (to akurat nie jest do końca roztrzygniete) wcale nie znaczy że nie można z tego dobrze i przyjemnie postrzelać ;-)
AA TX200 HC
aki
Posty: 6
Rejestracja: 04 cze 2006, 10:21
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: aki »

Dziękuję - zrobię jak radzice
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Chyba już nawet widziałem go na allegro :mrgreen: Trzeba było dać licytację od mniejszej ceny bo za taką może Ci nie pójść ;-)
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
aki
Posty: 6
Rejestracja: 04 cze 2006, 10:21
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: aki »

Jak ta aukcja się skończy, to następna będzie niżej :oops:
ODPOWIEDZ