Obrazek

Skupienie na 30 m z Hatsana 90.

Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Skupienie na 30 m z Hatsana 90.

Post autor: Mamutowicz »

rokasa58 pisze: 05 lip 2020, 7:51 To z czego ten zawodnik strzela/nie patrzy/, to tak na oko z 5 tysi kosztuje,to PCP z otoczką jest tańszy.
To TX200HC - w militariach za 2500.
Wiem, że chodzi ci o tuningi i customową osadę, ale jeśli chcesz iść w tą stronę, to do najtańszego PCP też dolicz tuningi i osadę custom - i wyjdzie ci 3x drożej.. :)
najtańsze AA S400 też w militariach kosztuje 2500. Ale do tego potrzebujesz pompkę lub butlę.. a to niestety karabinek bez rega, i TX200HC będzie miał stabilniejsze strzały. ( sprawdzone własnoręcznie na własnych karabinkach.)

Więc PCP z otoczką NIE jest tańszy. Jak byś nie liczył.
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
zaskoor
-#zasłużony2020-21s2
-#zasłużony2020-21s2
Posty: 600
Rejestracja: 11 cze 2014, 17:36
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skupienie na 30 m z Hatsana 90.

Post autor: zaskoor »

poza tym, sprężynę pakujesz w pokrowiec, puszka śrutu w kieszeń i idziesz strzelać... a z pcp... karabin, śrut, pokrowiec, butla lub pompka...
a i tak prawie nikt na strzelanie nie wybiera się z samym karabinem i śrutem
Było C11, P900, Vantage, C1377, Hydraulik. QB78 Mamutkowy
Jest c1077 , PSsssst , p17 , kuperek , ABS z ASG
Jacek245
Posty: 115
Rejestracja: 21 cze 2019, 14:57

Re: Skupienie na 30 m z Hatsana 90.

Post autor: Jacek245 »

Tak,wiele racjonalnych argumentów przemawia na korzyść sprężyny,z tym się nie da nie zgodzić. HW97 byłby oczywiście najlepszym wyborem ale przy moim modelu strzelectwa jeszcze bym nie chciał wchodzić w koszty tego rzędu.Bardzo mi się podoba DIANA 34 (ewentualnie D31)-czy ktoś może dać jakąś opinię o tym karabinku,czy to byłby postęp w stosunku HATSANA 90 pod względem celności oczywiście (po przeglądzie zerowym i tuningu oczywiście).?
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Skupienie na 30 m z Hatsana 90.

Post autor: Mamutowicz »

Nie sądzę żebyś (szczególnie teraz) odczuł różnicę.
Jeśli Hatsana masz po tuningu, to ( moim zdaniem) następny level byłby właśnie TX200 albo HW97 ( ze sprężyn).
Diana owszem - jest lepiej wykonana, ale:
Spusty niewiele się różnią, (QT to naprawdę świetny spust.) więc tu wielkiego przełomu nie będzie.
System - AŻ takiej dużej różnicy nie będzie by oczekiwać jakiejś spektakularnej poprawy celności.
Osada - to samo. Drewniana będzie cichsza i cięższa, ale i tak przystosowana pod otwarte, więc potrzebujesz podwyższenia baki.
Osobiście nie sądzę, żebyś zobaczył jakąś dużą poprawę w celności.

Raczej strzelaj z Hatsana i zbieraj kasę na HW97 ( np używane ).
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Skupienie na 30 m z Hatsana 90.

Post autor: rokasa58 »

Tak,wiele racjonalnych argumentów przemawia na korzyść sprężyny
Tzn jakich?,że tanio wzg PCP.Jak Ci się znudzi PCP,to butlę i przetoczkę sprzedasz taniej ,ale sprzedaż. Zjechanego zestawu od sprężyny niestety nikt nie kupi.Celność, a co za tym idzie przyjemność ze strzelania,przemawia na kożyść PCP,dlaczego nikt z Was nie pisze o luzach w mocowaniu lufy w HW 97? ale jak rozmawiam prywatnie z kolegami majacymi te wiatrówki,to cytat "chyba go wystawię,bo coś jest nie tak-chyba lufa luźna".
Sprężyna jest fajna ,ale naprawdę dobrze zrobiona , a to też niestety kosztuje i napewno nie te "190" pln.
Moje nowe PCP:
-regulator
-"fajna" osada
-trzy magazynki
-tłumik
I to wszystko za 2300.
Obrazek
j23
Posty: 36
Rejestracja: 11 maja 2020, 18:00

Re: Skupienie na 30 m z Hatsana 90.

Post autor: j23 »

Mam hw97 od paru lat i jakoś nigdy nie miałem problemów z lufą. Piszcie o własnych doświadczeniach, a nie o zasłyszanych lub przeczytanych.
Jacek245
Posty: 115
Rejestracja: 21 cze 2019, 14:57

Re: Skupienie na 30 m z Hatsana 90.

Post autor: Jacek245 »

Nie tylko o pieniądze tu chodzi chociaż oczywiście też .PCP żeby było dobre to raczej musi dobrze kosztować.Wymaga pompki(też zapewne powinna być dobrej jakości) albo butli a ja czasem strzelam w dzikim terenie i musiałbym to dodatkowo taszczyć ze sobą.Wszystko zależy od profilu strzelectwa który się uprawia.Dla mnie tak jak już pisałem zawody nie są celem samym w sobie tylko skladnikiem hobby i ew. motywatorem,nie nastawiam się nawet na robienie jakichś wyników.Być może to podejście się za jakiś czas zmieni i zmienią się oczekiwania co do sprzętu.Raczej by mi pasowało HW 97 tylko kwestia teraz czy w polimerze czy w drewnie?
Awatar użytkownika
kilo
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 302
Rejestracja: 10 wrz 2016, 16:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skupienie na 30 m z Hatsana 90.

Post autor: kilo »

Cześć, jak już to tylko drewno w hw97.
Co do dylematu sprężyna czy pcp? Ja osobiście nie czuję takiej frajdy z trafiania pcpem jak ze sprężyny. Posiadam kilka plujek z różnymi napędami od sprężyny przez pca, co2 i oczywiście pcp. Ani razu żadnych zawodów nie strzelałem z pcpa. Poza kosztami, różnicą w obsłudze czy serwisie najważniejsze będzie wywołanie banan na mordzie operatora a to bardzo indywidualna kwestia. A ostrzelanie sprężyną pcpa potrafi cieszyć 😋
3x Niemiec, Niemka, Amerykanka i Czeszka= :hm:
szczelać nie umim ale ftrafiam 8)
Jacek245
Posty: 115
Rejestracja: 21 cze 2019, 14:57

Re: Skupienie na 30 m z Hatsana 90.

Post autor: Jacek245 »

A na czym polega wyższość drewnianej osady nad polimerową (oprócz lepszego wyglądu)?
Awatar użytkownika
kilo
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 302
Rejestracja: 10 wrz 2016, 16:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skupienie na 30 m z Hatsana 90.

Post autor: kilo »

Jacek245 pisze: 05 lip 2020, 19:19 A na czym polega wyższość drewnianej osady nad polimerową (oprócz lepszego wyglądu)?
Ciężar, tłumienie drgań, brak rezonansu no i przede wszytkim bardziej oko cieszy
3x Niemiec, Niemka, Amerykanka i Czeszka= :hm:
szczelać nie umim ale ftrafiam 8)
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Skupienie na 30 m z Hatsana 90.

Post autor: Mamutowicz »

rokasa58 pisze: 05 lip 2020, 15:19
Tak,wiele racjonalnych argumentów przemawia na korzyść sprężyny
Tzn jakich?,że tanio wzg PCP.Jak Ci się znudzi PCP,to butlę i przetoczkę sprzedasz taniej ,ale sprzedaż. Zjechanego zestawu od sprężyny niestety nikt nie kupi.
Zjechanego PCP z butlą bez legalizacji i popękanej przetoczki ( co wy macie z tymi przetoczkami btw..) też nie sprzedasz.
Za to dobrze utrzymaną sprężynę - jak najbardziej :)
Summa summarum, jeśli na odsprzedaniu sprężyny i zestawu pcp stracisz powiedzmy 15% - sumarycznie więcej stracisz na odsprzedaży PCP.
;)
rokasa58 pisze: 05 lip 2020, 15:19 Celność, a co za tym idzie przyjemność ze strzelania,przemawia na kożyść PCP,dlaczego nikt z Was nie pisze o luzach w mocowaniu lufy w HW 97? ale jak rozmawiam prywatnie z kolegami majacymi te wiatrówki,to cytat "chyba go wystawię,bo coś jest nie tak-chyba lufa luźna".
Sprężyna jest fajna ,ale naprawdę dobrze zrobiona , a to też niestety kosztuje i napewno nie te "190" pln.
Celność dopieszczonej sprężyny będzie większa, niż zaniedbanego pecepa. a generalnie, na typowym dystansie HFT sprężyny celnością nie ustępują PCP.
Niestety, są trudniejsze w opanowaniu i bardziej wrażliwe na chwyt, co powoduje, że masz większą szansę coś spaprać przy paliku.
Dodatkowo, z PCP możesz spokojnie strzelać ze stopką zarytą w ziemi ( w uk dozwolone) i nie ma to wpływu na celność, więc większość zawodników wybiera PCP... choć są wyjątki.. :) Dla przykładu - Steve Whiting, 4ty w ogólnej klasyfikacji ostatniego PJBRC, strzela z HW97 i we wszystkich zawodach HFT w jakich bierze udział wygrywa w Sprężynach, a często w ogóle wygrywa. Jego karabinek wciąż ma fabryczną osadę, a jedyny dodatek to nakładka na bakę.
Co do luźnych luf w HW97.. Ekhm.. Ja się nie spotkałem, żaden z moich znajomych strzelających z tych karabinków też nie miał takiego przypadku, więc może to jedynie przypadłość karabinków wysyłanych na rynek PL..? :hm:
Wygląda na to, że bardziej opłaca się sprowadzić HW z UK :)
Za to często na zawodach słychać jęk rozpaczy, gdy na zawodach, posiadacz PCP zawadzi o coś przypadkiem lufą.. Szczególnie tzw "wolną" czy "pływającą" ..
Co do ostatniego zdania - Jakoś nigdy nie widziałem PCP za 190pln.. Może tak szybko schodzą, że nie udało mi się trafić.. :D
rokasa58 pisze: 05 lip 2020, 15:19 Moje nowe PCP:
-regulator
-"fajna" osada
-trzy magazynki
-tłumik
I to wszystko za 2300.
Obrazek
Świetny zestaw. Gratki!!
Do tego butla i PRZETOCZKA.. i robi ci się 3000.
Butlę trzeba nabijać, a nie zrobisz tego na każdej stacji benzynowej, do tego musisz ją taszczyć na każde strzelanie, na którym masz zamiar strzelić więcej niż 100 razy.

Żeby nie było niejasności - po prostu odpowiadam na twoje argumenty.
Nie mam zamiaru polemizować na temat :"Czy sprężyna jest lepsza od PCP czy gorsza?"
To kompletnie rożne karabinki i mają swoje plusy i minusy. Najlepiej mieć oba - i sprężynę i PCP . Ja tak mam i się cieszę. Niedawno dokupiłem drugą sprężynę do porównania :)
Jedno, czego naprawdę żałuję, to sprzedaży Regala.
To był naprawdę zajebisty karabinek .. Niestety chciałem "lepszy" i teraz mam, ale nie cieszy mnie tak jak tamten.. :/

JEDNAK: Dla kogoś, kogo nie stać na taką ekstrawagancję by mieć oba, nie strzela regularnie na zawodach, a w dodatku nie aspiruje od razu na mistrza świata - lepszym rozwiązaniem będzie dobra sprężyna.
Da równie wiele frajdy z ftrafiania co PCP, jednak odpada konieczność ładowania kartusza z butli czy (tragedia) pompką.Dodatkowo, w razie, gdyby zaszła konieczność dokonania drobnej naprawy czy coś, sprężyna jest łatwiejsza i prostsza do ogarnięcia we własnym zakresie.

PS.
Duży minus sprężyn, o którym zapomnieliśmy, jest ich destrukcyjny wpływ na lunety.
Co prawda dopieszczone HW czy LGU są na tyle delikatne, że można na nich posadzić prawie wszystko, jednak taki np TX200 kopie ostrzej i zwykły Hawke na nim nie wytrzyma.. :/
Za to na PCP można posadzić nawet chińskiego ołówka za 25pln z montażem a i tak się nie roztrzepie.. :)

No, ale coś za coś.. :D
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Jacek245
Posty: 115
Rejestracja: 21 cze 2019, 14:57

Re: Skupienie na 30 m z Hatsana 90.

Post autor: Jacek245 »

Jest jeszcze opcja HW 50 -po prostu jest taniej ale czy to jest karabinek z którym w HFT można COKOLWIEK zdziałać?
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Skupienie na 30 m z Hatsana 90.

Post autor: Mamutowicz »

Niby można.. ale to taka sama bajka jak ta z Dianą.
Lekki, i z osadą pod otwarte.
Nie kombinuj, tylko strzelaj z tego co masz i zbieraj kasę. :)
Na jesieni ludzie będą wymieniać sprzęt, i może wyrwiesz 97kę w przyzwoitych pieniążkach :)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Jacek245
Posty: 115
Rejestracja: 21 cze 2019, 14:57

Re: Skupienie na 30 m z Hatsana 90.

Post autor: Jacek245 »

Ok dzięki za rady.
Pozdrawiam.
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Skupienie na 30 m z Hatsana 90.

Post autor: rokasa58 »

Piszcie o własnych doświadczeniach, a nie o zasłyszanych lub przeczytanych.
Miałem ten problem w swoim HW 77, a ostatnio Vintorez /ten co wygrał zawody listopadowe w Laosie :D / też przyspawał migiem. :D
Świetny zestaw. Gratki!!
Dzięki! Tylko spust twardawy :D ale poprawię.
na którym masz zamiar strzelić więcej niż 100 razy
Sprężyny które miałem,nigdy tyle nie wystrzeliły,po kilkunastu strzałach zmieniało się POI i to mnie najbardziej wkurzało.
Jakoś nigdy nie widziałem PCP za 190pln
Pisałem o cenie tuningu w znanym sklepie :D
A tak na koniec,też mam sprężynę :D
Obrazek
Przepraszam autora tematu,że piszę nie na temat :D
ODPOWIEDZ