Obrazek

Pierwsza wiatrówka do 500 zł. Którą z dwóch wybrać w 2020?

Awatar użytkownika
masa
-#zasłużony2020-21s2
-#zasłużony2020-21s2
Posty: 389
Rejestracja: 26 sty 2015, 18:22
Lokalizacja: Mielec

Re: Pierwsza wiatrówka do 500 zł. Którą z dwóch wybrać w 2020?

Post autor: masa »

Hexia pisze: 20 kwie 2020, 19:30 Bardzo proszę jeszcze o opinie na temat BROWNING X-Blade II 4,5 mm lub X-Blade Hunter, którego mogę kupić w Combat 100 zł taniej. Wystarczyłoby jeszcze na sporo amunicji.
Panowie, ktoś chce podjąć temat??
Hexia - dla Twojej informacji, te X-blala, i X-blalaHu mają tyle wspólnego z Browningiem, co Panasonix z Panasonic, wystarczająco długo żyjący znają temat z początku lat 90-tych ;)
Motocykliści będą znali temat: Shoei vs Shoi - w obu przypadkach nawet krój czcionki był powalająco podobny, ale cała reszta radykalni inna......
Uwaga, analiza:
1. Wybraliśmy porządny karabinek, bo dzięki promocji kosztuje połowę tego, co zwykle.
2. Wrzucasz 2 typy tańsze od gorszego Hatsana, które w dodatku mają cenę wywindowaną w górę, bo ktoś je podpisał "BROWNING", a bez tego kosztowały by w okolicach 200-250zł, czyli tyle, ile ich chińscy bracia produkowani w tej samej fabryce i być może na tej samej linii i z tych samych części, tylko w inne dni tygodnia........ Zaoszczędzona stówa na "AMUNICJĘ".
Wnioski:
1. Osobiście przestaję już odpowiadać na takie posty, bo ręce opadają - to raz. :sciana:
2. Hexia, kupuj B2. Jeżeli dobrze trafisz w używkę zostanie Ci z 500zł całe 4 stówy na "AMUNICJĘ". :up:
Podsumowanie:
Jeżeli mój wywód Cię obrazi przeczytaj jeszcze raz wszystko, co powyżej i na spokojnie przemyśl czego tak naprawdę potrzebujesz i kup co sam będziesz chciał, bo nie da się polecić jednego lekarstwa na kilka rożnych chorób. To potrafią tylko politycy i sprzedawcy samochodów, a takich tu raczej nie znajdziesz.
Jeżeli szanujesz nas tak, jak my szanujemy wszystkich nowych adeptów strzelania wiatrowego, to nie pytaj już proszę o wyższość jednej nad drugą w cenie 200-400zł, bo dobrą odpowiedzią będzie tylko jedna - kup ten karabinek, który Ci się bardziej PODOBA, bo to Ci zrekompensuje wyniki (brak) strzelania.
TX200 HC + Element Helix
Hexia
Posty: 9
Rejestracja: 20 kwie 2020, 16:04

Re: Pierwsza wiatrówka do 500 zł. Którą z dwóch wybrać w 2020?

Post autor: Hexia »

masa pisze: 20 kwie 2020, 21:50
Hexia pisze: 20 kwie 2020, 19:30 Bardzo proszę jeszcze o opinie na temat BROWNING X-Blade II 4,5 mm lub X-Blade Hunter, którego mogę kupić w Combat 100 zł taniej. Wystarczyłoby jeszcze na sporo amunicji.
Panowie, ktoś chce podjąć temat??
Hexia - dla Twojej informacji, te X-blala, i X-blalaHu mają tyle wspólnego z Browningiem, co Panasonix z Panasonic, wystarczająco długo żyjący znają temat z początku lat 90-tych ;)
Motocykliści będą znali temat: Shoei vs Shoi - w obu przypadkach nawet krój czcionki był powalająco podobny, ale cała reszta radykalni inna......
Uwaga, analiza:
1. Wybraliśmy porządny karabinek, bo dzięki promocji kosztuje połowę tego, co zwykle.
2. Wrzucasz 2 typy tańsze od gorszego Hatsana, które w dodatku mają cenę wywindowaną w górę, bo ktoś je podpisał "BROWNING", a bez tego kosztowały by w okolicach 200-250zł, czyli tyle, ile ich chińscy bracia produkowani w tej samej fabryce i być może na tej samej linii i z tych samych części, tylko w inne dni tygodnia........ Zaoszczędzona stówa na "AMUNICJĘ".
Wnioski:
1. Osobiście przestaję już odpowiadać na takie posty, bo ręce opadają - to raz. :sciana:
2. Hexia, kupuj B2. Jeżeli dobrze trafisz w używkę zostanie Ci z 500zł całe 4 stówy na "AMUNICJĘ". :up:
Podsumowanie:
Jeżeli mój wywód Cię obrazi przeczytaj jeszcze raz wszystko, co powyżej i na spokojnie przemyśl czego tak naprawdę potrzebujesz i kup co sam będziesz chciał, bo nie da się polecić jednego lekarstwa na kilka rożnych chorób. To potrafią tylko politycy i sprzedawcy samochodów, a takich tu raczej nie znajdziesz.
Jeżeli szanujesz nas tak, jak my szanujemy wszystkich nowych adeptów strzelania wiatrowego, to nie pytaj już proszę o wyższość jednej nad drugą w cenie 200-400zł, bo dobrą odpowiedzią będzie tylko jedna - kup ten karabinek, który Ci się bardziej PODOBA, bo to Ci zrekompensuje wyniki (brak) strzelania.
Zrozumiałem i ponownie dziękuję za pomoc. Temat można zamknąć :)
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Pierwsza wiatrówka do 500 zł. Którą z dwóch wybrać w 2020?

Post autor: Mamutowicz »

Hexia pisze: 20 kwie 2020, 22:30 [...]
Zrozumiałem i ponownie dziękuję za pomoc. Temat można zamknąć :)
Zanim do końca się obrazisz, zerknij jeszcze tutaj:
viewtopic.php?f=74&p=232006#p232006
Zostanie jeszcze na śrut albo najtańszą lunetkę, a na działkę do 20m wystarczy aż nad to. :)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Robert J
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 453
Rejestracja: 20 sie 2017, 16:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pierwsza wiatrówka do 500 zł. Którą z dwóch wybrać w 2020?

Post autor: Robert J »

Takie podobne go Gamo CFX :hm:
Mam Gamo Replay 10 i nic wam do tego :PP
Lubiem DiscoPolo :gwizd: i zbieram na hulajnoge :)
Awatar użytkownika
zaskoor
-#zasłużony2020-21s2
-#zasłużony2020-21s2
Posty: 600
Rejestracja: 11 cze 2014, 17:36
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pierwsza wiatrówka do 500 zł. Którą z dwóch wybrać w 2020?

Post autor: zaskoor »

Robert sprzedaj swojego ripleja ;) za 500zł ;)
Było C11, P900, Vantage, C1377, Hydraulik. QB78 Mamutkowy
Jest c1077 , PSsssst , p17 , kuperek , ABS z ASG
stawiniakPOL
Posty: 24
Rejestracja: 17 wrz 2020, 18:12

Re: Pierwsza wiatrówka do 500 zł. Którą z dwóch wybrać w 2020?

Post autor: stawiniakPOL »

Trochę późno ale dla potomnych pewnie się przyda.

Osobiście kupiłem Hatsana 90 Gen2. To chyba najtańsza z polecanych. Strzelałem też z B3 i z Kandarów, i jakościowo Hatsan (jeśli można tak to ująć) bije na głowę te najtańsze chińczyki.

Z minusów
- zauważyłem jeden w sumie. Bardzo słaba oksyda. Pierwsze co wypada zrobić po zakupie to wykonać jakąś owijkę na lufę bo inaczej będzie korodowała od dłoni (a koroduje jak szalona) resztę elementów stalowych tam gdzie się jej nie dotyka zbyt często wystarczy "konserwować na grubo".
- no i jeszcze długość jeśli ktoś nie lubi długich wiatrówek to może na to narzekać bo Hatsan ma 115cm jeśli dobrze pamiętam.
- co do rozkładu masy - na razie strzelam z pozycji klęczącej, więc nie czuję żeby mi ciążyła na rękę :D więc się nie wypowiem :D

Z plusów
- masywna
- czytelne przyrządy celownicze
- bruzdy w lufie wykonane ok
- fajnie działający bezpiecznik
- regulowany spust - bardzo fajna sprawa (głównie to mnie skusiło do Hatsana, bo brałem jeszcze pod uwagę Crossmann Summit) To jest chyba najlepsze z całej tej wiatrówki, bo można go ustawić jak "typowego chińczyka", czyli jeden stopień, twardy i krótki skok, ale można pójść w drugą skrajność i ustawić dwa stopnie, z długą drogą pracy i na tak niską siłę że nie czuje się w ogóle oporu spustu ani przejścia z pierwszego stopnia pracy na "strzał".
- osada nie jest tragiczna, ani pod względem ergonomii ani nie jest szorstka w dotyku. Tylko tutaj też mała uwaga - jeśli ktoś jest przyzwyczajony do chwytów pistoletowych, to z początku będzie musiał się przyzwyczaić do innego ułożenia dłoni "pod dziwnym kątem". No i jeśli ktoś jest przyzwyczajony do osad drewnianych lakierowanych to polimer też będzie odczuwał jak papier ścierny.
- celna - zakres na jaki strzelam do tarczy 14/14cm to przeważnie okolice 40m i skupienie mam na poziomie okręgu 5- 7cm ze śrutu Oztay super magnum - ale już na testy mam kilka rodzajów JSB i będzie testowanko w weekend. Do butelek/puszek strzelam na około 60 -70m i 7 na 10 śrucin wchodzi w cel.
- posiada blaszaną stopkę pod montaż lunety, więc też fajnie że jest to od razu.
- nie musiałem korygować za bardzo położenia szczerbinki w poziomie (dopóki nie ustawiłem spustu zrywałem często strzał i wtedy przestawiałem szczerbinkę, po ustawieniu spustu, szczerbinka wróciła na nastawy fabryczne w poziomie) - praktycznie fabryczne ustawienie jest dobre. Jedynie w pionie musiałem nanieść korektę bo była ustawiona chyba na 10m.

Do celowania używam lunety Kandar 3-9x 40mm MilDot. Na podwójnym montażu. I jest kiepsko. Na szczęście luneta nie gubi zera - więc tragedii nie ma (wystrzelane około 300 śrucin), ale mocowanie pod lunetę to jakiś żart. Musiałem trochę pokombinować z tym bo pomimo skręcenia regulacji "góra dół" w lunecie max do góry, nadal śrut wchodził 5cm powyżej "10" na 30m. Ale temat ogarnąłem zamieniając miejscami mocowania - dalej nie jest idealnie, ale przynajmniej da radę ustawić lunetę na jaki dystans potrzeba.
Lewo/prawo nie było problemu z ustawieniem lunety.

No i takie małe podsumowanie od siebie.
Wiatrówkę kupiłem w zestawie ze śrutem i lunetą z montażem, 50 tarczkami 14x14cm, brunoxem do konserwowania za 550pln lub 650 + przesyłka. ALE - jeśli da radę, lepiej zadzwonić do sprzedającego, niech wymieni montaż na jednoczęściowy, a śrut na jakikolwiek JSB EXACT w wadze około 0,5g. Bo montaż dwuczęściowy z zestawu mocno mi napsuł humoru, a śrut OZTAY sam z siebie ma skupienie tragiczne.
Polecam taki zestaw "poprawiony", bo ze strzelaniem zawsze jest tak, że chce się albo dalej trafić, albo celniej, a na końcu i jak najdalej i jak najcelniej :D Więc i tak po miesiącu czy dwóch będzie się szukało lunety i lepszego śrutu i tak :)
ninalken
-#zasłużony2020-21
-#zasłużony2020-21
Posty: 218
Rejestracja: 16 kwie 2015, 16:45
Lokalizacja: Poznań i okolice...

Re: Pierwsza wiatrówka do 500 zł. Którą z dwóch wybrać w 2020?

Post autor: ninalken »

Pobożne życzenia z tą zamianą montażu i śrutu... fizyki i ekonomii nie oszukasz. Taki oztay jest ok.10x tańszy do JSB. Z montażem jest podobnie. To jest sprężyna i wskazany jest jednoczęściowy dobrej jakości czyli min. jakiś Leapers, Hawke lub SM - koszt min. 70pln w górę... Także chyba lepiej podarować sobie zakup w zestawie i wybrać to co spełni swoje zadanie. To jest oczywiście tylko moje zdanie, ale skoro mam doradzić to piszę jak ja bym postąpił.
Różne takie tam... stare ale z duszą ;)
stawiniakPOL
Posty: 24
Rejestracja: 17 wrz 2020, 18:12

Re: Pierwsza wiatrówka do 500 zł. Którą z dwóch wybrać w 2020?

Post autor: stawiniakPOL »

Tak też napisałem - jeśli ktoś będzie chciał wziąć zestaw taki jak ja wziąłem. To należy nie brać, tylko zadzwonić do sprzedającego i poprosić o zmianę kilku rzeczy - które mi jako totalnemu żółtodziobowi totalnie nie podeszły pod względem "problemów po montażu".

Co do śrutu - fakt, JSB doceni się dopiero za jakiś czas. Pierwsze moje testy na razie wykazały że muszę popracować nad sobą. Tzn, nie ma tragedii, ale moje umiejętności nie potrafią wykazać wyższości JSB nad Oztayem. Za małe skupienie osiągam sam z siebie żeby rzetelnie ocenić temat.
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pierwsza wiatrówka do 500 zł. Którą z dwóch wybrać w 2020?

Post autor: kamazek »

A ten hatsan to taki prosto z pudełka czy po poprawkach ?
Jeżeli prosto z pudełka to szału nie będzie niestety :nie:
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
szczupak
Posty: 42
Rejestracja: 06 lis 2016, 16:05

Re: Pierwsza wiatrówka do 500 zł. Którą z dwóch wybrać w 2020?

Post autor: szczupak »

Jak będzie strzelał oztey-em to nigdy nie będziesz wiedział kiedy potrafisz już dobrze strzelać.
stawiniakPOL
Posty: 24
Rejestracja: 17 wrz 2020, 18:12

Re: Pierwsza wiatrówka do 500 zł. Którą z dwóch wybrać w 2020?

Post autor: stawiniakPOL »

Będę wiedział, po prostu kontrolnie co jakiś czas będę strzelał z JSB. Powiedzmy co 3 strzelanie, czy co 5te .... jakoś ten resurs sobie określę. Na razie rozrzut mam podobny nie ważne jaki śrut stosuję. Czy Oztay pointed czy JSB pointed. Na siłę mogę powiedzieć że JSB wyszedł lepiej .... ale W MOIM PRZYPADKU to różnica 10 - 15% na plus dla JSB.

Przez ostatnie dwa tygodnie z powodu nawału pracy projektowych i wykonawczych przy samochodach moich klientów nie miałem czasu żeby postrzelać, ale od środy już będzie luz, to znów trochę ołowiu polata :)
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Pierwsza wiatrówka do 500 zł. Którą z dwóch wybrać w 2020?

Post autor: Mamutowicz »

Tak..
Parafrazując do wojska na które się w innym temacie powołałeś.. - Czemu normalnie nie strzela kartoflami, a jedynie od czasu do czasu, kontrolnie, normalną amunicją, dla sprawdzenia czy wszystko dalej ok?
Było by taniej.. Może nawet kupili by trym razem jakiś nowszy sprzęt.. ?
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
stawiniakPOL
Posty: 24
Rejestracja: 17 wrz 2020, 18:12

Re: Pierwsza wiatrówka do 500 zł. Którą z dwóch wybrać w 2020?

Post autor: stawiniakPOL »

Może dlatego że "strzelanie" w wojsku to 5 pestek raz na pół roku ?? statycznie z krótkiej na osi 25m z długiej na 50m (jeśli dobrze pamiętam :D

Nie licząc pewnych jednostek - ale w 95% kadry taki limit obowiązuje. Tydzień temu jednostka z mojego miasta jechała 200km żeby rzucić granatem - jeden na głowę :) O 16.00 byli u siebie na jednostce z powrotem :D

Z kolei druga jednostka - specjalna - (tak mam w mieście 2 jednostki wojskowe) - jej "dział wykonawczy" trenuje nawet strzelanie dynamiczne "często" bodajże raz na 3 miesiące i fakt nie jest to 5 pestek na głowę ... ale to w końcu odział specjalny :) Częściej trenują "na sucho" taktykę, i operowanie bronią - np strzelanie z obu oczu i obu rąk, lub z amunicją ćwiczebną - "markerami", trening z ostrą jest ogólnie ograniczony do minimum.

EDIT: Co do sprzętu - Beryl nie jest zły, jego największy minus to ergonomia (głównie dźwignia suwadła po prawej stronie, selektor ognia przełączany palcem wskazującym - Tantal miał to lepiej rozwiązane, i zwalniacz magazynka mało poręczny) . Narzekają żołnierze na VISTy w całej rozciągłości :)
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Pierwsza wiatrówka do 500 zł. Którą z dwóch wybrać w 2020?

Post autor: Mamutowicz »

Łał.. Szpecyalysta.. :D
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
stawiniakPOL
Posty: 24
Rejestracja: 17 wrz 2020, 18:12

Re: Pierwsza wiatrówka do 500 zł. Którą z dwóch wybrać w 2020?

Post autor: stawiniakPOL »

Gratuluję kolejnego, wiele wnoszącego treść, posta ;)
ODPOWIEDZ