Obrazek

Apachi

Awatar użytkownika
Robert J
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 453
Rejestracja: 20 sie 2017, 16:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: Apachi

Post autor: Robert J »

Mamutowicz pisze: 02 wrz 2019, 22:27 Starczy dospawać kawałek pilnika w odpowiednim miejscu i będzie gitarra :)
Ooo i to jest właściwe podejście do sprawy , pilnik dostawać i po sprawie :lol: :up:
Mam Gamo Replay 10 i nic wam do tego :PP
Lubiem DiscoPolo :gwizd: i zbieram na hulajnoge :)
Awatar użytkownika
LinaL
Posty: 33
Rejestracja: 04 cze 2019, 5:59
Lokalizacja: Gniezno

Re: Apachi

Post autor: LinaL »

Część. Trochę mnie nie było ale odświeżam się. Odpowiedz do apachi. Przyjemny i daje radę. Mocny i trochę kopię. Można z niego strzelać celnie i przyjemnie. Warto trochę w nim pogrzebać i ucywilizować. Drewniana osada duży plus.
PiotrekKk
Posty: 3
Rejestracja: 15 sie 2020, 6:40

Re: Apachi

Post autor: PiotrekKk »

Część,
Może również podzielę się opinią dot. Hatsan apachi :) Przyszła do mnie stosunkowo niedawno... Pierwsze wrażenia - pozytywne, ładne drewno, klasyczny wygląd. Na duży plus przyrządy celownicze i montaż pod lunetę.
Pierwsze strzelanie... Po ustawieniu (bez lunety) z 15 metrów na 10 strzałów 6 w czarnym reszta nieopodal ;) z 25 metrów wyszedł nieco gorszy wynik ale 4 w czarnym się znalazły.
Butelkę plastikowa po plynie do spryskiwaczy dziurawi na wylot...
Odrzut - nie za duży.
Spust - dla mnie ok.
Ogólnie - bardzo fajna wiatrówka do zastosowań rekreacyjnych :) tarczki, puszki, butelki itp. Lekka i łatwo się ją łamie.
Wcześniej posiadałem stara Slavię i łucznika wz. 70 - jeśli chodzi o hatsana - zdaje mi się być nieco lepszy od tej wiekowej slavii :) do lucznika nie porównuje ;)
PiotrekKk
Posty: 3
Rejestracja: 15 sie 2020, 6:40

Re: Apachi

Post autor: PiotrekKk »

Dla przykładu jedna z tarczek z dzisiejszego strzelania. Odległości ok 20 metrów. Pozycja stojaca z delikatną podpórka.
11 strzałów ;) 5 w jednym punkcie :)
Śrut gamo pro hunter
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4619
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Apachi

Post autor: Mamutowicz »

Zmień śrut, bo to gamo do demonów celności nie należy...
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
PiotrekKk
Posty: 3
Rejestracja: 15 sie 2020, 6:40

Re: Apachi

Post autor: PiotrekKk »

Skupienie ma nienajgorsze, 5 w jednym punkcie. A czytałem ostatnio wiele wątków dot. Srutu... Sam już nie wiem,co wybrać. Polecasz coś konkretnego? :)
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3159
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Apachi

Post autor: kamazek »

Zdecydowanie najcelniej lata w większości luf JSB Exact, na wszystkich dystansach.
Dobre skupienie może zrobić też Crosman Pointed, przynajmniej na średnich odległościach.
Ale i tak zawsze dobieramy śrut do konkretnej lufy, u jednego najcelniej będzie latać Exact 4,50, u innego 4,52, a jeszcze u innego H&N.
Płaskie śruty do strzelania tarczowego na kilkanaście metrów, zaokrąglone główki na dalsze odległości, szpice to zazwyczaj porażka jeżeli chodzi o precyzję, ale oczywiście są wyjątki ;)
W moim Waltherze LGR, ok. 7 Juli, najcelniej lata płaski H&N, nawet na 30 m, Exact zwykły, Express czy RS są ewidentnie gorsze.

Testy przeprowadzamy zawsze z wygodnej, podpartej postawy.
Najlepiej siedząc przy stoliku, karabinek na dłoni, dłoń na kocyku, zawsze tak samo podpierając wiatrówkę.
Postawa stojąca to test strzelca.
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
ODPOWIEDZ