Obrazek

Hatsan MOD 25 SuperTact VORTEX

Zablokowany
coyote_x
Posty: 15
Rejestracja: 05 maja 2019, 17:05
Lokalizacja: Mysłowice

Hatsan MOD 25 SuperTact VORTEX

Post autor: coyote_x »

Witajcie.

Szukam opinii o tym pistolecie w wersji z kolbą, która aktualnie jest sprzedawana.

Widziałem tylko jedną dość starą opinię o SuperCharger na beżowym forum ale nic bardziej aktualnego.

Zastanawiam się nad tym strzeladłem do rekreacji ponieważ:
- jest lekki i mały
- ma regulowaną kolbę (różne osoby się dopasują)
- ma spust QT
- ma Tru-Glo, a będzie strzelany z otwartych i/lub kolimatora
- nie ma zbyt dużej mocy co w połączeniu z vortexem powinno przyjemnie strzelać
- można przykręcić na lufę coś do ułatwienia naciągu sprężyny
- jest całkiem celny jak na rekreację

Wydaje mi się, że sprawdziłby się jako rodzinna wiatrówka do zapakowania na wyjazd w góry ale nie wiem czy jest warty tych 699PLN, z kolei nie za bardzo widzę podobną alternatywę w rozsądnej cenie.

PS. są filmiki na YT, które coś tam obrazują ale fajnie by było usłyszeć coś od osób, które mają z nim jakieś doświadczenia.
Karabinki: Hatsan Flash-W + Delta Optical Entry 3-9x40 AO, Crosman 1377 Carbine + Walther Compact 4x32, IZH-60
Pistolety: Gamo PR-45, Kandar CP1
Franz-007
Posty: 36
Rejestracja: 09 maja 2007, 17:10
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Hatsan MOD 25 SuperTact VORTEX

Post autor: Franz-007 »

Uparłeś się na te badziewiaste wynalazki na "beżowym" - żaden głos rozsądku do Ciebie nie dociera. Nie otrzymałeś potwierdzeń swoich zachwytów nad tą tanią tandetą więc zacząłeś tu spamować. Przecież na "beżowym" masz dokładny opis tego cuda. Jak normalne karabinki są dla Ciebie zbyt ciężkie to polecam siłownię - to co masz wydać na te badziewiaste strzeladełka, o które pytasz, wydaj na karnety na siłownię. Będzie z tego większy pożytek.
Ale jeśli opierasz swoją wiedzę wiatrówkową na podstawie ilości pozycji danej marki na znanym portalu aukcyjnym to masz rację - to są najwspanialsze wiatrówki na świecie. Parafrazując: przecież "miliony" sprzedawców nie mogą się mylić.

A tak swoją drogą: ile jeszcze można Ci tłumaczyć zanim coś do Ciebie dotrze?
I po co w ogóle się pytasz o takie rzeczy, skoro w jednym z wątków na "beżowym" napisałeś, że jak nie podejdzie Ci karabinek to oddasz go dzieciom do zabawy? Wynika z tego, że masz dużo pieniędzy i nie zależy Ci na tym co za nie kupisz.
Kup więc i baw się dobrze. I daj spokój z tymi swoimi pytaniami, bo robisz się nudny.
Pozdrawiam.
był Hatsan 80s
coyote_x
Posty: 15
Rejestracja: 05 maja 2019, 17:05
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Hatsan MOD 25 SuperTact VORTEX

Post autor: coyote_x »

Człowieku, kimkolwiek jesteś to sposób podejścia do ludzi jest delikatnie mówiąc wątpliwy - tym sposobem zniechęcasz ludzi do zadawania jakichkolwiek pytań.

Poza tym na beżowym pytałem o Strikera, którego też rozważam (jednak jest mniej poręczny dla młodszych) i nie pisałem nigdzie, że jak nie podejdzie to pójdzie do dzieci - ręce opadają, albo nie czytasz ze zrozumieniem albo masz jakąś swoją dziwną ideologię ewangelizowania wszystkich na swój punkt widzenia.

Jeśli chcesz coś rozsądnego napisać to przeczytaj jeszcze raz mojego posta i albo się wypowiedz merytorycznie jakie masz doświadczenia, ewentualnie zaproponuj lepsze rozwiązanie albo daruj sobie.

Zrozum proszę sens wydawania pieniędzy i różnice w zastosowaniu pomiędzy dobrym i droższym sprzętem, a czymś tańszym i wystarczająco dobrym do rekreacji weekendowej dla młodzieży, jak się postarasz to nie jest takie trudne.
Karabinki: Hatsan Flash-W + Delta Optical Entry 3-9x40 AO, Crosman 1377 Carbine + Walther Compact 4x32, IZH-60
Pistolety: Gamo PR-45, Kandar CP1
Franz-007
Posty: 36
Rejestracja: 09 maja 2007, 17:10
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Hatsan MOD 25 SuperTact VORTEX

Post autor: Franz-007 »

Człowieku. Przecież na beżowym masz opis tego cuda co przestało strzelać po 10. strzałach.
Więc nie mów mi tu o merytoryce, bo Twoje pytanie jest co najmniej naiwne. Masz napisane, że to tandeta i nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Ale jedno odczytałeś dobrze. Tak, chcę Cię zniechęcić do zadawania pytań, o wynalazki opisane wcześniej jako nic nie warta tandeta.

Widzę, że nie zrozumiałeś mojej wcześniejszej parafrazy, więc napiszę w sposób bardziej zrozumiały:

Pytasz się wszędzie, czy "goowno" jest dobre. Dostajesz odpowiedzi, że nie. Ale nie przyjmujesz tego do wiadomości i twierdzisz: nieprawda, przecież miliardy much nie mogą się mylić.

I nie ja dorabiam ideologię, tylko czytam to, co napisałeś. Oto fragment Twojego opisu innego wynalazku ze "stajni" Hatsana, który kupiłeś:

"Oksyda mi nie przeszkadza, nie kosztowało to majątku i cudów poza regulatorem przy nim nie będę robił, jak stwierdzę że chcę coś o wiele lepszego to turka sobie zostawię dla dzieciaka i kupię coś o analogicznej konstrukcji, która mi bardzo odpowiada - np. takiego Brocock Compatto lub coś innego, na IWA 2019 bardzo dużo ciekawego sprzętu pokazali."

Sam nie pamiętasz co gdzie napisałeś :spam: .

Do Twojej wiadomości:
Forum to powstało w czasach, gdy Hatsan był prawdziwą alternatywą cenową dla droższych karabinków, prezentując dobry stosunek ceny do jakości. Dziś, to niestety nie ten sam Hatsan, bo do porządnych, podstawowych modeli dołączyli "pierdyliard" różnych wynalazków o wątpliwej jakości i pseudo taktycznym wyglądzie. Ale jak widać marketing Hatsana wie co robi i łapie rzesze naiwnych klientów na te swoje wynalazki.

Dlatego większość ludzi z tego forum już dawno "przesiadło" się na sprzęt niemiecki, angielski czy czeski/słowacki.
Nie oczekuj więc, że ktoś da Ci odpowiedź: Tak kupuj, to "mega wypasiony sprzęt taktyczny, który zrobi z Ciebie snajpera".

Tyle w temacie Twojego wynalazku.
był Hatsan 80s
Awatar użytkownika
Robert J
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 453
Rejestracja: 20 sie 2017, 16:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hatsan MOD 25 SuperTact VORTEX

Post autor: Robert J »

Franz-007 pisze: 24 maja 2019, 19:43

Pytasz się wszędzie, czy "goowno" jest dobre. Dostajesz odpowiedzi, że nie. Ale nie przyjmujesz tego do wiadomości i twierdzisz: nieprawda, przecież miliardy much nie mogą się mylić.

:lol: :lol: :lol: Quźwa dobre nie słyszałem jeszcze tego :hihi:

A tak swoją drogą za te pieniądze to by można kupić HW40 i jakiś mały kolimatorek :D
Mam Gamo Replay 10 i nic wam do tego :PP
Lubiem DiscoPolo :gwizd: i zbieram na hulajnoge :)
coyote_x
Posty: 15
Rejestracja: 05 maja 2019, 17:05
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Hatsan MOD 25 SuperTact VORTEX

Post autor: coyote_x »

Robert J pisze: 24 maja 2019, 21:08 A tak swoją drogą za te pieniądze to by można kupić HW40 i jakiś mały kolimatorek :D
HW40 to dobry pistolet ale ja szukam lekkiego i małego karabinka z regulowaną kolbą do strzelania rodzinno/rekreacyjnego do puszek, spinnerów itp.

Crosman 2250 i podobne się fajnie sprawdzają ale to CO2, nie mają regulowanej kolby i nie ma modeli w kalibrze 4.5mm.
Ostatnio zmieniony 24 maja 2019, 23:41 przez coyote_x, łącznie zmieniany 1 raz.
Karabinki: Hatsan Flash-W + Delta Optical Entry 3-9x40 AO, Crosman 1377 Carbine + Walther Compact 4x32, IZH-60
Pistolety: Gamo PR-45, Kandar CP1
coyote_x
Posty: 15
Rejestracja: 05 maja 2019, 17:05
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Hatsan MOD 25 SuperTact VORTEX

Post autor: coyote_x »

Franz-007 pisze: 24 maja 2019, 19:43 Człowieku. Przecież na beżowym masz opis tego cuda co przestało strzelać po 10. strzałach.
Więc nie mów mi tu o merytoryce, bo Twoje pytanie jest co najmniej naiwne. Masz napisane, że to tandeta i nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Ale jedno odczytałeś dobrze. Tak, chcę Cię zniechęcić do zadawania pytań, o wynalazki opisane wcześniej jako nic nie warta tandeta.
Tamte posty są z 2016 roku, spust jest opisywany jako fatalny ale producent mógł to zmienić przez te 2 lata, chyba nie chciałby żeby co drugi sprzedany model wracał mu na gwarancji/rękojmi...

Były też opinie pozytywne ale jak twierdzisz gówno to gówno, czyli po zakupy do marketu też trzeba jechać VW w "tedeiku" bo fiat panda (wstaw dowolne tanie auto) to gówno?
Franz-007 pisze: 24 maja 2019, 19:43 Widzę, że nie zrozumiałeś mojej wcześniejszej parafrazy, więc napiszę w sposób bardziej zrozumiały:

Pytasz się wszędzie, czy "goowno" jest dobre. Dostajesz odpowiedzi, że nie. Ale nie przyjmujesz tego do wiadomości i twierdzisz: nieprawda, przecież miliardy much nie mogą się mylić.
Kolejny raz sobie coś wymyśliłeś i mi to usilnie wmawiasz, chyba większość moich pytań dotyczyła konkretów i wbrew Twoim wyobrażeniom nie udowadniam, że coś jest obiektywnie dobre, co najwyżej że jest wystarczające do jakiegoś rekreacyjnego zastosowania.

Mam wrażenie, że na forach wiatrówkowych w innych krajach mają zdrowsze podejście do tematu, częściej też się wypowiadają na temat sprzętu, który osobiście testowali porównując go do innych, zadziwiająco różnią się ich wypowiedzi od Twoich, zresztą na naszych forach też jest wiele sensownych wypowiedzi, może po prostu mniej sprzętu się przez przewala ze względu na jego dostępność dla ludu.
Franz-007 pisze: 24 maja 2019, 19:43 I nie ja dorabiam ideologię, tylko czytam to, co napisałeś. Oto fragment Twojego opisu innego wynalazku ze "stajni" Hatsana, który kupiłeś:

"Oksyda mi nie przeszkadza, nie kosztowało to majątku i cudów poza regulatorem przy nim nie będę robił, jak stwierdzę że chcę coś o wiele lepszego to turka sobie zostawię dla dzieciaka i kupię coś o analogicznej konstrukcji, która mi bardzo odpowiada - np. takiego Brocock Compatto lub coś innego, na IWA 2019 bardzo dużo ciekawego sprzętu pokazali."

Sam nie pamiętasz co gdzie napisałeś :spam: .
Zastanów się jeszcze raz, Ty we wcześniejszym poście napisałeś, że "stwierdziłem, że jak mi nie podejdzie to oddam dzieciom", a ja napisałem jak sam cytujesz, "że jak stwierdzę że chcę coś lepszego".

Gdybyś na siłę się nie czepiał to byś zauważył różnicę.

Ten karabinek jest bardzo fajny i mi odpowiada, przede wszystkim spełnia założenia, których część krytykujących nie raczyła przeczytać i doradzali bzdury sprzeczne z tymi założeniami.

Tak, jak przestanie wystarczać i będę więcej strzelał to zostawię dla dzieciaka, a sobie kupię coś Brococka lub FX bo wiem jaka jest różnica i mają modele wpisujące się we wszystkie lub większość założeń, decyzja była świadoma i drugi raz też bym kupił ten karabinek.
Franz-007 pisze: 24 maja 2019, 19:43 Do Twojej wiadomości:
Forum to powstało w czasach, gdy Hatsan był prawdziwą alternatywą cenową dla droższych karabinków, prezentując dobry stosunek ceny do jakości. Dziś, to niestety nie ten sam Hatsan, bo do porządnych, podstawowych modeli dołączyli "pierdyliard" różnych wynalazków o wątpliwej jakości i pseudo taktycznym wyglądzie. Ale jak widać marketing Hatsana wie co robi i łapie rzesze naiwnych klientów na te swoje wynalazki.

Dlatego większość ludzi z tego forum już dawno "przesiadło" się na sprzęt niemiecki, angielski czy czeski/słowacki.
Nie oczekuj więc, że ktoś da Ci odpowiedź: Tak kupuj, to "mega wypasiony sprzęt taktyczny, który zrobi z Ciebie snajpera".

Tyle w temacie Twojego wynalazku.
Akurat się z Tobą nie do końca zgodzę, stare karabinki Hatsana w porównaniu do obecnych tych samych modeli były dużo gorsze, turek się rozwija, mają swoje wady ale i zalety.

Fakt, że mają jakieś "taktyczne" czego w wiatrówkach nie rozumiem i raczej unikam ale akurat ten model jest praktyczny do zastosowania do którego go rozważam ponieważ regulowana kolba pozwala dopasować do wielu osób.

Strzelałem w życiu z różnych rzeczy, w tym z wiatrówek gdzie zestaw kosztował kilkanaście tyś PLN i robił jedną dziurkę w tarczy oraz takich z dolnej półki cenowej i wiem jakie są różnice. Jeśli będę chciał kupić dobrą wiatrówkę do częstego strzelania to wybór jest duży. Tutaj się zastanawiam nad czymś kompaktowym co będzie strzelało może puszkę, dwie śrutu rocznie i ma po prostu działać mechanicznie trafiając na niedużych dystansach w niezbyt wymagające cele, wbrew Twoim wyobrażeniom nie twierdzę, że tytułowy Hatsan taki jest, próbuję się czegoś więcej dowiedzieć niż posty z 2016 roku.

Ta ewangelizacja na siłę jest naprawdę bez sensu, żeby dobrze komuś doradzić najpierw należy poznać jego oczekiwania, a nie dopasowywać do swoich schematów myślowych.
Karabinki: Hatsan Flash-W + Delta Optical Entry 3-9x40 AO, Crosman 1377 Carbine + Walther Compact 4x32, IZH-60
Pistolety: Gamo PR-45, Kandar CP1
janusz22551

Re: Hatsan MOD 25 SuperTact VORTEX

Post autor: janusz22551 »

Mały, lekki, do strzelania rodzinnego. Hmm, to może weź pod uwagę Iż61.
Temat zamykam, bo dalsza dyskusja do niczego dobrego nie doprowadzi.
Zablokowany