Obrazek

Kupić coś nowego...coś innego

janusz22551

Re: Kupić coś nowego...coś innego

Post autor: janusz22551 »

widmod pisze: 04 maja 2019, 20:28 Cena śrutu to nic strasznego. H55 czyli Hatsan 55?? Ja mam H70 to może się mylę model wyżej??
Jeśli te wszystkie Hatsany są bardzo zbliżone do siebie to chyba zakup nie ma sensu. Chyba, że może Hatsan 95 albo 125
Hatsany z oznaczeniem 1...., to karabinki pod fac. W limicie się nie sprawdzą. Masz H70 więc daj sobie z nimi spokój. Kup lepiej coś np. z HW.
widmod
Posty: 22
Rejestracja: 03 maja 2019, 17:33

Re: Kupić coś nowego...coś innego

Post autor: widmod »

HW to jaka pełna nazwa i jaki model ??
Pod limitem a limit 17J Na testach chrono widzę na youtube 12J czyli mocno pod. Rozumiem zależy też jaki śrut ale 12J to mało by się zdawało do tej 17-tki J Wy pewnie macie ustawione wszystko prawie pod :)
widmod
Posty: 22
Rejestracja: 03 maja 2019, 17:33

Re: Kupić coś nowego...coś innego

Post autor: widmod »

Kolego ! Punkt pierwszy !!!
Radzę zapoznać się z regulaminem i przestrzegać go !!!
Zupełna racja . Sam mam pieska i pieski i wszystkie zwierzątka bardzo lubię. Żadnemu nigdy nie zrobiłem nic złego. Kiedyś ratowałem młodego drozda przed sroką o 5 rano. Ganiałem w piżamie by go schować w domu bo cały był odziobany. Oczywiście Drozda przekazałem miłośnikom zwierząt na leczenie.

Co do sąsiada to jak wypije to wydzwania mi do żony bo mu się podoba.

Pies w lesie gdyby mnie wtedy dorwał to nie miałbym tam z nim szans. Miałem nóż ale wolałbym chyba być pogryziony niż mu coś zrobić. Fotografuję ptaki (wesela :) i wiecie mam mundur taki snajpera. Czasem gdzieś się zaszywam no i wtedy mam czasem stracha przed dzikimi psami. To nie są żarty. Oglądnijcie filmy ataku psów na rowerzystów. Taka T4E Umarex HDR 50 to ostateczność w ostateczności.

Zgadzam się w pełni z regulaminem
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3167
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kupić coś nowego...coś innego

Post autor: kamazek »

widmod pisze: 04 maja 2019, 22:34 ...Kiedyś ratowałem młodego drozda przed sroką o 5 rano. Ganiałem w piżamie by go schować w domu bo cały był odziobany. Oczywiście Drozda przekazałem miłośnikom zwierząt na leczenie...

...Co do sąsiada to jak wypije to wydzwania mi do żony bo mu się podoba...

...i wiecie mam mundur taki snajpera. Czasem gdzieś się zaszywam no i wtedy mam czasem stracha przed dzikimi psami...
Albo jesteś zdesperowanym trollem, albo Twój dealer ma zajebisty towar :hm:
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6432
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kupić coś nowego...coś innego

Post autor: Qbuś »

108 pisze: 05 maja 2019, 6:50 Karabinkiem który "poległ był w prawdziwym boju" czyli na zawodach FHC we Wrocławiu był Hatsan88.

Tyle.
pozdro 108
Potwierdzam ! Osobiście go "poległem" , (inni, którzy z niego strzelali też) :lol:
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3167
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kupić coś nowego...coś innego

Post autor: kamazek »

Upss !
Zostałem przyłapany na szerzeniu mowy nienawiści :(
Mea culpa !
Dzięki Dany za zostawienie furtki w postaci posiadania szczątkowych informacji :)
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
widmod
Posty: 22
Rejestracja: 03 maja 2019, 17:33

Re: Kupić coś nowego...coś innego

Post autor: widmod »

Albo jesteś zdesperowanym trollem, albo Twój dealer ma zajebisty towar
Ty zaś widać zatrzymałeś się w Twoim mniemaniu na "Transformersach" a tak nie jest :uzi:

Za dużo cytryny do herbaty albo inne problemy bo widać skwaszony jesteś tu na forum.
janusz22551

Re: Kupić coś nowego...coś innego

Post autor: janusz22551 »

widmod pisze: 04 maja 2019, 22:20 HW to jaka pełna nazwa i jaki model ??
Pod limitem a limit 17J Na testach chrono widzę na youtube 12J czyli mocno pod. Rozumiem zależy też jaki śrut ale 12J to mało by się zdawało do tej 17-tki J Wy pewnie macie ustawione wszystko prawie pod :)
Weihrauch HW 50 - 12J ale bardzo celne i radzi sobie nawet do 50m.
Weihrauch HW 97 - pod limit (17J)
Nasze karabinki mają ok. 16J z uwagi na limit na zawodach, gdzie nie może przekraczać 16,3J
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3167
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kupić coś nowego...coś innego

Post autor: kamazek »

:lol:
Bardzo dobrze widmod, odgryzasz się, więc mientką ninją nie jesteś :spoko:
Ale lepiej skup się na poszukiwaniach karabinka, a nie na wypisywaniu pierdół o ptakach ;)
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
diacon-fox
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 789
Rejestracja: 23 lip 2012, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kupić coś nowego...coś innego

Post autor: diacon-fox »

widmod pisze: 04 maja 2019, 20:28 Jeśli te wszystkie Hatsany są bardzo zbliżone do siebie to chyba zakup nie ma sensu.
Słuszne podejście...nie ma sensu. Jeżeli naprawdę chcesz odczuć spory przeskok i różnicę w kulturze pracy oraz celności karabinka to kup sobie Weihraucha HW 50 i masz problem z głowy. Karabinek bardzo celny i przyjemny, a jeżeli się nim znudzisz to go sprzedasz bez większych strat.
Nie przejmuj się, że najlepiej pracuje przy 12-14 dżulach, spokojnie to wystarczy do precyzyjnego strzelania nawet do 50 metrów, a mówiąc o precyzji mam na myśli cele wielkości zakrętek po butelkach PET.
Pro Sport + SWFA SS 10x42
S400 + Vortex Diamonback Tactical 4-16x44
Feinwerkbau 600
Beeman P17 + "kulminator"
M4 Full Metal kaliber 6mm
widmod
Posty: 22
Rejestracja: 03 maja 2019, 17:33

Re: Kupić coś nowego...coś innego

Post autor: widmod »

Co myslicie o Hatsanie 125 5,5mm z przeróbką pod granicę 17J ??
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6432
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kupić coś nowego...coś innego

Post autor: Qbuś »

:hm: Prędkość pocisku będzie jak w HW 50, "kastrowanie" karabinka, który jest zaprojektowany na wyższe energie jest bez sensu, nie "kombinuj", tylko się zdecyduj, albo najpierw poczytaj i wyciągnij wnioski ;) .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
widmod
Posty: 22
Rejestracja: 03 maja 2019, 17:33

Re: Kupić coś nowego...coś innego

Post autor: widmod »

Milczałem w temacie czytając fora. Skakałem od modelu do modelu bo raz czytałem, że model x jest super innym razem był z danym modelem problem. Całe szczęście nie jestem fetyszystą danej marki wiatrówki. Czytam te fora już bez emocji. Moje wnioski duża moc mniejsza celność bez wskazywania na firmę. Problemy z przekroczeniem J dotyczą nie tylko Hatsana bo tak naprawdę to kwestia sprężyny (w dużym stopniu). Myślę że gdyby taka marka x dostała sprężynkę Hatsana zaraz celność by spadła. Wymieniam Hatsana tylko dlatego ,że go posiadam i próbuję zamienić go na "cud boski"

W końcu pomyślałem... biorę tą niby zachwalaną markę i model. Wpisuję ten zbawienny model i myślę sobie teraz poczytam same cieszące serce teksty. No i rozczarowanie bo nagle okazuje się że np:

-wykonanie nie jest to co dawniej buuuuu....
- wyśniony model miał być rewelacyjny już z pudełka ale jest inaczej i przegląd w serwisie dobrze zrobić
- czytam tekst, że coś tam odpadło a coś się odkręciło zaraz po zakupie. Właściciel jest zakupem rozczarowany bo kupił wypas miało być cudownie czyniąc zeń prawdziwego snajpera itd

Wiem to przypadek :)

Tutaj przykładowe źródło wiedzy...z google http://www.forum-bron.pl/viewtopic.php? ... 7&start=45

Zaznaczam , że takich linków jest pełno. Wszędzie ktoś zawsze biadoli, dopatruje się drugiego dna, wyników i skupienia w celności. Zawsze lepszy jest model wyżej ale i to nie gwarantuje radości bo...... bo np. Kowalski przerobił w piwnicy Chińczyka i strzela nim w punkt ze 100 m. Orgazm i upokorzenie "snajperów" Jak on kur... to robi? No ma Kowalski oko i tyle. Ludzie czasem myślą, że pieniądze załatwią wszystko.

No i wszędzie jest gdzieś lokowana nazwa gdzie uleczony zostanie taki sprzęt... i po jakich witaminach

Sprawa optyki. Ludzie się dziwią dlaczego "Janusze" kupują wiatrówki z lunetką jak wiadomo że to lipa. Sprawa oczywista. Janusze czytają forum i okazuje się, że te dobre i drogie lunety też padają. Czytam gdzieś wypowiedz fachowca jakich wielu w necie " wymiana optyki raz do roku ". Pewnie gość przesadził albo trenuje codziennie po kilka godzin ale "Janusze" czytają jednak ze zrozumieniem. Wnioskują więc, że do piwa i grilla lepiej nie musi być. Grill 4 razy w roku a obciążenie finansowe znikome. Zepsuje się to kupi drugie. Dlatego więc te tanie lunetki idą jak woda w "ZESTAWACH"

Inna sprawa "snajperzy" biorący udział w zawodach. Tylko kogo jest więcej ???

Co bym nie kupił to możliwy jest problem. Czy chcę celniej ?? Myślę, że bardziej zależy mi na przewadze mocy. Moim Hatsanem mod.70 zestrzeliwałem z dobrą statystyką z 10 m mlecze wplątane w siatkę ogrodzenia więc chyba nie jest tak źle. Mi wystarczy. Na zawody jeździć nie będę. Tak więc potrzebuję mocnej wiatrówki y. Tylko teraz ktoś napisze....kolego 17 J i ani J więcej no i ma rację. Koło się zamyka

Wniosek:
Licząc na medale można kupić lepszą wiatrówkę i bawić się w modyfikacje ale faktycznie biorąc udział w zawodach
Do zabawy prawie każda markowa wiatrówka jest ok bo do puszek wystarczy. Przykład Hatsan AirTact i sławny już film z balonami na youtube. Film posądzony o lokowanie produktu ale reklama jak widzę jest wszędzie nawet na forach.

Na tą chwilę chyba zostanę przy moim Hatsanie 70 chyba najstarszej wersji. Jak już to wskoczę w H95 ze względu na wykonanie. Bardzo chciałbym zaś mimo wszystko postrzelać z hatsana 125 sport. Zwyczajnie poznać tą armatę mającą wielu krytyków lecz także i fanów za wschodnią granicą.

Ciekawostka.....Dzwonię do fachowca. Pytam o cenę witamin do mojego Hatsana no i pytam o tłumik. Słyszę w słuchawce " nie montujemy tego bo to pic i nic nie daje" Tak myślałem ale gdzieś zaczynał do mnie dochodzić fetysz wyśnionej wiatrówki.

P.s. Przed wyślij stwierdziłem, że może zupełnie nie świadomie zrobiłem reklamę marki. Wiem jednak, że nie jest uważana za najlepszą bo i nią nie jest. To myślę , że jest ok

aaaaa i nie mam nic do żadnego Janusza
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3167
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kupić coś nowego...coś innego

Post autor: kamazek »

Normalnie... :O
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
Robert J
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 453
Rejestracja: 20 sie 2017, 16:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kupić coś nowego...coś innego

Post autor: Robert J »

Łaaał :O
Mam Gamo Replay 10 i nic wam do tego :PP
Lubiem DiscoPolo :gwizd: i zbieram na hulajnoge :)
ODPOWIEDZ