Obrazek

Kupić coś nowego...coś innego

janusz22551

Re: Kupić coś nowego...coś innego

Post autor: janusz22551 »

No mi też szczęka opadła. Kolega nie znalazł potwierdzenia swojego wyboru, więc uznał wszystkich za ..... :hm:
Myślę, że dalsza dyskusja na ten temat jest zbędna.
Franz-007
Posty: 36
Rejestracja: 09 maja 2007, 17:10
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Kupić coś nowego...coś innego

Post autor: Franz-007 »

Tym bardziej, że szukał tego potwierdzenia na forum, założonego z myślą o wiatrówkach tureckich... A tu większość je odradzała :lol:
był Hatsan 80s
ninalken
-#zasłużony2020-21
-#zasłużony2020-21
Posty: 218
Rejestracja: 16 kwie 2015, 16:45
Lokalizacja: Poznań i okolice...

Re: Kupić coś nowego...coś innego

Post autor: ninalken »

A ja mam prośbę żeby nie nawracać na siłę, bo jak widać szkoda czasu i wysiłków. Ktoś kto pisze, że szukał i przeczytał różne fora a nie kojarzy podstawowych skrótów typu "H55 czyli Hatsan 55?? Ja mam H70 to może się mylę model wyżej??" to dla mnie kłamie albo troluje. Jak gość chce 125tkę to niech kupi, strzela a potem opisze swoje wrażenia i dokonania.
Różne takie tam... stare ale z duszą ;)
widmod
Posty: 22
Rejestracja: 03 maja 2019, 17:33

Re: Kupić coś nowego...coś innego

Post autor: widmod »

Moj posta janusz22551 nie był skierowany do kogoś personalnie. Bez urazy.
A ja mam prośbę żeby nie nawracać na siłę, bo jak widać szkoda czasu i wysiłków. Ktoś kto pisze, że szukał i przeczytał różne fora a nie kojarzy podstawowych skrótów typu "H55 czyli Hatsan 55?? Ja mam H70 to może się mylę model wyżej??
Fakt miałem wątpliwość ale Ty mnie naprostowałeś. Moja wiedza jak by ją nie oceniać poszerzała się tylko kilka dni. Nie siedziałem na e-tawerna od roku czy od miesiąca. Nie siedziałem zupełnie w temacie wiatrówek i modeli. Jestem tu kilka dni i te kilka dni badałem sprawę. Wiele mi To forum wyjaśniło. Zobacz nie pisałem, że kupię 125. Pisałem, że chętnie bym go zobaczył. Myślę o H95

Taka ciekawostka. Rozmawiałem z panią sklepu wiatrówkowego która na pytanie jak to jest z J 125 sport odparła, że mieli kontrole w sklepie i wszystkie 125 miały limit. Spytałem czy w pudełku jest dołączona ta silna sprężyna . Niestety niby nie ale można ja u nich nabyć. :)
Awatar użytkownika
Robert J
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 453
Rejestracja: 20 sie 2017, 16:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kupić coś nowego...coś innego

Post autor: Robert J »

Ty nie myśl nad tymi plastikami H. tylko kup celną wiatrówkę WH50 spokojnie na dziesięć metrów przy tej mocy to i na 25m będziesz strącał mlecze :)
Mam Gamo Replay 10 i nic wam do tego :PP
Lubiem DiscoPolo :gwizd: i zbieram na hulajnoge :)
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kupić coś nowego...coś innego

Post autor: kamazek »

Widmod, 125 została zaprojektowana jako FAC ( u nas przynajmniej) i LEGALNIE nie postrzelasz nawet na własnym podwórku !
Po zamontowaniu ponadlimitowej sprężyny jest to broń pneumatyczna, wymagająca rejestracji na policji, a strzelać z niej można tylko na licencjonowanych strzelnicach.
Wybór należy do Ciebie :)
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kupić coś nowego...coś innego

Post autor: kamazek »

108 pisze: 09 maja 2019, 21:19 Może nie jestem specjalista od hatsanów tak jak niektórzy koledzy :lol:
Jeżeli to do mnie, to niestety moja wypowiedź była mocno niedopracowana (rozjechały mi się myśli z tym co pisałem).
"Z 125 w wersji FACowej, a nie wersji limitowanej, nie postrzelasz LEGALNIE na własnym podwórku" tak miało to brzmieć :)
A Kolega widmod przyznaje, że kręci go moc ;)
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
widmod
Posty: 22
Rejestracja: 03 maja 2019, 17:33

Re: Kupić coś nowego...coś innego

Post autor: widmod »

Dzisiaj zacząłem dzwonić po sklepach. Nastawiony byłem na Hatsana 95.
Telefony:
1. Sprzedawca odradzał Hatsana 125 (długi, cięzki). Chce mi sprzedać Hatsana 95 4,5 mm na Vortex
2. Dzwonię finalnie do Hatsana Polska. Tam pracownik mówi, że rewelacyjny jest H125 (szok)
3. Sprzedawca poleca 125
4. Sprzedawca poleca 125

SZOK. Nastawiony na H95 a tu pieją hymny nad 125 w limicie. Jaki jest cudowny
Krytykowałem 125 i cytowałem co pisze na forum o długim cyklu strzału i takie tam nic nie pomogło
Opadła mi szczęka.

Wiedzą Ci sprzedawcy też nie grzeszyli. Facet z Hatsana musiał doczytać o co chodzi w skrócie STG
Mam tu kilka wersji :) od różnych sprzedawców

STG dla nich to:

1. To inny producent który działał na licencji Hatsana
2. STG to nowsze modele Hatsana
3. STG to okrojona wersja bez jakiś systemów i najlepsze Hatsany są bez STG
4. Jeszcze była ale już mam mętlik w głowie

Czytam forum STG to celownik ?

Wiem , że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kupić coś nowego...coś innego

Post autor: Qbuś »

autor: Wierzbin » 2006-08-19, 17:41


A jeśli chodzi o wiatrówki to kolejno:
S - bezpiecznik spustu. Przy każdorazowym naciągnięciu trzeba go wcisnąć/nacisnąć żeby oddać strzał.

TG czyli "Tru Glo" - światłowody w muszce (sztuk 1)i szczerbince (sztuk 2), niby mają ułatwiać celowanie, ale w rzeczywistości utrudniają.
Tyle w "temacie" STG :lol: .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
widmod
Posty: 22
Rejestracja: 03 maja 2019, 17:33

Re: Kupić coś nowego...coś innego

Post autor: widmod »

Dzięki. Jaja normalnie to co wygadują czasem sprzedawcy

To były odpowiedzi ludzi sprzedających wiatrówki latami
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kupić coś nowego...coś innego

Post autor: Qbuś »

;) "Dobry" sprzedawca powie ci wszystko co chcesz usłyszeć (dobrego) o tym co sprzedaje, jemu zależy, żeby sprzedać i zarobić, a "cel uświęca środki" :lol: .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
widmod
Posty: 22
Rejestracja: 03 maja 2019, 17:33

Re: Kupić coś nowego...coś innego

Post autor: widmod »

Tylko to ma krótkie nogi. Dzisiaj są zwroty, a i opinia też jest ważna bo już tam nie wrócisz.

Zauważmy, że Hatsana 125 w limicie zachwalali mi w Hatsan Polska. Czyli nie jakiś bazarowy sprzedawca.

Inny sprzedawca chciał mi 125 wysłać na testy.
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kupić coś nowego...coś innego

Post autor: Qbuś »

:hm: Pewnie "słabo schodzą" 8) .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
widmod
Posty: 22
Rejestracja: 03 maja 2019, 17:33

Re: Kupić coś nowego...coś innego

Post autor: widmod »

Na stronie sharga polecany jest model H125 sniper :)
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kupić coś nowego...coś innego

Post autor: Qbuś »

Kup sobie tego Hatsana i nie marudź, (jest świetny, skoro "wszyscy" go polecają) :devil2: .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
ODPOWIEDZ