Obrazek

Galatian w 6.35 gdzie oddać do tuningu

Pufcio35
Posty: 11
Rejestracja: 02 sty 2019, 12:58

Galatian w 6.35 gdzie oddać do tuningu

Post autor: Pufcio35 »

Witam, borykam się z problemem znalezienia dobrego fachowca, ktory chcial by przyjąć Galka na poprawki do warsztatu.
Standardowo mycie, smarowanie, uszczelnienia, polerka, korona... Widzialem na forum najbardziej polecaną osobą jest min. Alchemik ale do żadnego polecanego specjalisty niema kontaktu a szkoda...
Czy orientuje się ktoś czy warto do Gala wsadzać regulator? Plotke słyszałem że nie forumowym dobrym serqisem jeat serwiswiatrowy ale w plotce był wątek że po ich usprawnieniu nie da się zwiększyć szmocy ( zfakować) a już napewno nie samemu. Czy moge prosić doświadczonych forumowiczów o pomoc?
Awatar użytkownika
zbisz41
Posty: 226
Rejestracja: 19 gru 2015, 20:04
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Re: Galatian w 6.35 gdzie oddać do tuningu

Post autor: zbisz41 »

Korzystam przy PCP z serwiswiatrowy i ich mogę polecić .
Jest jeszcze Kufel i Dagi . Kufel i serwiswiatrowy robią swoje bardzo dobre regi ale do FAC nie wiem czy warto.
Myślę że żaden ceniony fachowiec nie podejmie sie tematu FAC ze względów prawnych .
WICHURA HFT TEAM
Steyr LG110 +Valiant HFT 4-12x40 -*-FWB-150 ­­­ ­­­­
Pufcio35
Posty: 11
Rejestracja: 02 sty 2019, 12:58

Re: Galatian w 6.35 gdzie oddać do tuningu

Post autor: Pufcio35 »

Czy w wersjach fac regulator jest niepotrzebny bo nic nie zmienia czy raczej wrecz przeszkadza?
Awatar użytkownika
Zagorek
Posty: 583
Rejestracja: 22 gru 2016, 20:15
Lokalizacja: Lublin

Re: Galatian w 6.35 gdzie oddać do tuningu

Post autor: Zagorek »

Legalnie w Polsce żaden ani fachowiec ani domorosły złota rączka takich przeróbek nie może dokonywać. Tylko rusznikarz a po podniesieniu limitu powyżej 17J strzelanie tylko na licencjonowanej strzelnicy.
Walther LGU + Vortex diamondback HP= profesorski zestaw (strzelec uczeń)
Pufcio35
Posty: 11
Rejestracja: 02 sty 2019, 12:58

Re: Galatian w 6.35 gdzie oddać do tuningu

Post autor: Pufcio35 »

Regulacje prawne co do faca znam, i nie pytalem o nie. Moze znasz odpowoedz na pytanie o regulator? Czy moze zły dział wybrałem? Fac to zbrodnia?
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Galatian w 6.35 gdzie oddać do tuningu

Post autor: kamazek »

Ja bym zamieścił zapytanie tutaj viewforum.php?f=86
i obyłoby się bez nerwowych reakcji Kolegów ;)
Ale i tak bez wizyty u rusznikarza się nie obejdzie, chyba, że któryś z naszych macherów ma takie uprawnienia :hm:
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
zbisz41
Posty: 226
Rejestracja: 19 gru 2015, 20:04
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Re: Galatian w 6.35 gdzie oddać do tuningu

Post autor: zbisz41 »

No co tu pisać żeby nie złamać prawa? Radze jak wyżej udać sie na policje zarejestrować broń pneumatyczną i zamontować regulator odpowiedni do powyżej 40 Juli . Oczywiście już padło są pewne ograniczenia co do użytkowania broni pneumatycznej ale coś za coś.
Mając taki karabin w takim kalibrze jest żartem limit , strzelając możesz spokojnie podejść do tarczy na 50 metrów i poprawić ja zanim śrut doleci :D
Tyle w temacie i prosze nie ciągnąc wątku zabawy w przerabianie broni, bo to nie wykroczenie a przestępstwo ,
ostatnio prokuratorzy stali sie jacyś nerwowi i podejmują dziwne działania przeciw rożnym grupą strzeleckim .
WICHURA HFT TEAM
Steyr LG110 +Valiant HFT 4-12x40 -*-FWB-150 ­­­ ­­­­
Pufcio35
Posty: 11
Rejestracja: 02 sty 2019, 12:58

Re: Galatian w 6.35 gdzie oddać do tuningu

Post autor: Pufcio35 »

Dzieki za konkretniejsza odpowiedz, aczkolwiek nurtuje mnie pytanie dlaczego kazdy moze kupic bez rejestracji iglice i sprezyny ponadlimit i dlaczego sklepy jak i przedstawiciele producentow lamia prawo i bez rejestracji sprzedaja ponad limity i to z nic nie znaczcym certyfikatem limitu
Awatar użytkownika
zbisz41
Posty: 226
Rejestracja: 19 gru 2015, 20:04
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Re: Galatian w 6.35 gdzie oddać do tuningu

Post autor: zbisz41 »

Wszystkie sklepy sprzedają w limicie , a ponad limit odbiór osobisty .
Ze co druga wiatrówka jest ponad to inna bajka , co innego przerabianie .
Możesz mieć certyfikat zaświadczenie a i tak policjant może zabrać ci karabin do zbadania i nic nie zrobisz.
I módl sie żeby nie był nawet jul ponad limit bo ci zrobią koło piór.
Z innej beczki ale w strzelectwie ostatnio gościowi zabrali sprzęt czarnoprochowy , dostał zarzuty i dozór policyjny za nic , niby wszystko zgodnie z prawem ale prorok uznał ze jest podstawa i znalazł artykuł "posiadanie materiałów niebezpiecznych".
Zrób se ponadlimitowy strzel w lesie niech ktoś cie po sąsiedzku poppie..li ....nie zycze ci tego
WICHURA HFT TEAM
Steyr LG110 +Valiant HFT 4-12x40 -*-FWB-150 ­­­ ­­­­
Pufcio35
Posty: 11
Rejestracja: 02 sty 2019, 12:58

Re: Galatian w 6.35 gdzie oddać do tuningu

Post autor: Pufcio35 »

Rozumiem o co chodzi, zyczliwych nie brakuje. Aczkolwiek nawet rejestrujac i calkowocie legalizujac faca to czy mozna go przywrucic pod limit zeby sobie jednak pocykac? Rozumoem ze z gala 25 to zadna zabawa pod 17jólków ale mam jeszcze at-p2 w 22 . I troche takie "szmaciarstwo " dystrybutorow sprzedaz nadlimitu twierdzac ze limit. Jutro poszukam chrono do zakupu ale jam cykam z gala z pudelka to pędnik jest konkretny... śrut ino gwizda a nie ze go widać😂wiec na dzieńdobry sprzedawca lamie prawo no i ja kupujac i cykając na swoim polu...
Awatar użytkownika
zbisz41
Posty: 226
Rejestracja: 19 gru 2015, 20:04
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Re: Galatian w 6.35 gdzie oddać do tuningu

Post autor: zbisz41 »

A jak cie panowie zatrzymają na autostradzie przy 200 km/h to powiesz że to wina sprzedawcy który ci sprzedał auto co jeździ więcej niż 140?
WICHURA HFT TEAM
Steyr LG110 +Valiant HFT 4-12x40 -*-FWB-150 ­­­ ­­­­
Pufcio35
Posty: 11
Rejestracja: 02 sty 2019, 12:58

Re: Galatian w 6.35 gdzie oddać do tuningu

Post autor: Pufcio35 »

Gdyby sprzedawca twierdzil ze jedzie max 140 wpeowadzil mnie swidomie w bład i dał jeszcze papiery to oczywiscie ze tak!!! Baaa sprawa by byla wygrana😆
Awatar użytkownika
Zagorek
Posty: 583
Rejestracja: 22 gru 2016, 20:15
Lokalizacja: Lublin

Re: Galatian w 6.35 gdzie oddać do tuningu

Post autor: Zagorek »

Niestety nie jest tak jak byśmy chcieli. Brzytwę możesz kupić a ciąć nią ludzi już nie, każdy facet (chyba) ma członka ale nie jest automatycznie karany za usiłowanie gwałtu. Czy prawo jest mądre to możemy dyskutować ale puki co musimy się do niego stosować. Regulator założy Ci każdy z tunerów i odda w limicie bo inaczej nie może. Samo założenie regulatora do fac to nie wszystko. Trzeba dostosować inne elementy (sprężynki, zbijak itp.) a w tym kalibrze to nie możne być ponad 17 a ponad 60J aby działało jak trzeba. Taka zabawka jest już niebezpieczna. Co innego ponad 17 np. 17,5 J co innego tego wielokrotność. Choć prawo tak czy inaczej jest złamane to tak jak z prędkością ponad 50 w zabudowanym też robi różnicę czy 57 czy 120 km/h.
Walther LGU + Vortex diamondback HP= profesorski zestaw (strzelec uczeń)
Pufcio35
Posty: 11
Rejestracja: 02 sty 2019, 12:58

Re: Galatian w 6.35 gdzie oddać do tuningu

Post autor: Pufcio35 »

Zagorek zgadzam sie z Toba w tym całkowicie. Jednak kazdy odpowiada za siebie sam nikt za nas umierał nie będzie. Więc czy rejestr czy nie to indywidualna sprawa, zarejestrowany fac nie oznacza zdrowego psychicznie właściciela i brak nieumyślnych nawet wypadków. A w pytaniu chodziło mi o to czy ktoś może potwierdzić że oficjalne serwisy jako działalności gospodarcze jak np. serwis wiatrowy , czy po przeglądzie modyfikacji ibtuningu (usprawnieniu ) w działaniu , oddają do 17 j ale blokują możliwość wymiany igły i spręzyn?
Awatar użytkownika
zbisz41
Posty: 226
Rejestracja: 19 gru 2015, 20:04
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Re: Galatian w 6.35 gdzie oddać do tuningu

Post autor: zbisz41 »

Nikt nic nie lokuje chyba że sobie zażyczysz.
Napisz zadzwoń do serwisuwaitrowego i pogadaj .
Zasadniczo jest tak że zlecasz jakiśś zakres prac i oni to robią .
WICHURA HFT TEAM
Steyr LG110 +Valiant HFT 4-12x40 -*-FWB-150 ­­­ ­­­­
ODPOWIEDZ