Obrazek

Hatsan 55 Vortex 5,5mm - co do poprawki

ODPOWIEDZ
Caladin
Posty: 5
Rejestracja: 17 paź 2018, 12:27

Hatsan 55 Vortex 5,5mm - co do poprawki

Post autor: Caladin »

Witam wszystkich :)
Zamierzam kupić karabinek w takim modelu jak w temacie.
Pytanie do Was, co na początek poprawić, sprawdzić. Nie chodzi mi o tuning, tylko usunięcie ewentualnych mankamentów występujących w tych modelach. Są informacje dotyczące klasycznych sprężyn, ale o modelach ze sprężyną Vortex nie namierzyłem.
Strzelam sporo, ale na strzelnicy, w kalibrze .22 a to spore koszty.
Potrzebuje czegoś do treningu w otoczeniu domu, na 25-50 metrów, o przyzwoitej powtarzalności.
Będę wdzięczny za pomoc, gdzie w tym karabinu zajrzeć, co poprawić.
Obecnie posiadam karabinek pneumatyczny, jakiegoś chińczyka, ale jego powtarzalność, to jakiś żart.
Z góry dziękuje za pomoc :)
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hatsan 55 Vortex 5,5mm - co do poprawki

Post autor: foxrysza »

Ogólnie przegląd zerowy, czyszczenie i wymiana smarów, niwelowania zadziorów.
Sprawdź gwint w lufie jak będziesz kupował,
sprawdź port ładowania i koronę lufy (mogą być do poprawy)
Uszczelka lufy, czy nie ma nadlewek.
Częstą przyczyną siewnika jest luz na śrubach łączących osadę z systemem (ma być na sztywno).
Smarowanie i ewentualna wymiana sprężynki w spuscie.
Z samą sprężyną gazową raczej nic nie musisz robić (chyba że trzeba dopomgować lub upuścić powietrza).
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
Caladin
Posty: 5
Rejestracja: 17 paź 2018, 12:27

Re: Hatsan 55 Vortex 5,5mm - co do poprawki

Post autor: Caladin »

Trafiła mi się karabinek, w stanie idealnym, może puszkę śrutów wystrzelali. Trochę przeleżał w szafie, ale zabezpieczony z głową. Rok produkcji 2006, wersja 55s. Oczywiście zwykła sprężyna. Jak przestrzelam i będzie ok, pewnie kupię.
Nie znam się na wiatrówkach od strony ich bebechów. Więc jeszcze jedno pytanie, na co zwrócić uwagę, czy coś może mnie zaskoczyć w modelu z 2006 roku ?
Wymiana sprężyny na gazową będzie możliwa jak się domyślam ?
janusz22551

Re: Hatsan 55 Vortex 5,5mm - co do poprawki

Post autor: janusz22551 »

2006r :hm: Sprawdź czy ma spust QT, czyli pełną regulację. Jeśli nie, to raczej sobie odpuść. Reszta jak wyżej Rysiu napisał. Co do sprężyny gazowej :hm: Na zwykłej po poprawkach, potrafi być bardziej stabilny.
Przemyśl też sprawę kalibru. Jeśli chcesz strzelać do 50m, to na 4.5 będzie taniej i z mniejszą poprawką.
Caladin
Posty: 5
Rejestracja: 17 paź 2018, 12:27

Re: Hatsan 55 Vortex 5,5mm - co do poprawki

Post autor: Caladin »

janusz22551 pisze: 17 paź 2018, 20:39 2006r :hm: Sprawdź czy ma spust QT, czyli pełną regulację. Jeśli nie, to raczej sobie odpuść. Reszta jak wyżej Rysiu napisał. Co do sprężyny gazowej :hm: Na zwykłej po poprawkach, potrafi być bardziej stabilny.
Przemyśl też sprawę kalibru. Jeśli chcesz strzelać do 50m, to na 4.5 będzie taniej i z mniejszą poprawką.
Z tego co mogłem odszukać w sieci i ze zdjęcia karabinka, widzę, że chyba jest to stara wersja spustu.
Może ktoś potwierdzi moje przypuszczenie ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
janusz22551

Re: Hatsan 55 Vortex 5,5mm - co do poprawki

Post autor: janusz22551 »

No niestety.
Caladin
Posty: 5
Rejestracja: 17 paź 2018, 12:27

Re: Hatsan 55 Vortex 5,5mm - co do poprawki

Post autor: Caladin »

Wymian wchodzi w grę ?
Zresztą, nawet jeśli, to czy jest opłacalna :(
janusz22551

Re: Hatsan 55 Vortex 5,5mm - co do poprawki

Post autor: janusz22551 »

Nie przerobisz tego.
Caladin
Posty: 5
Rejestracja: 17 paź 2018, 12:27

Re: Hatsan 55 Vortex 5,5mm - co do poprawki

Post autor: Caladin »

Dzięki.
Chyba jednak sobie odpuszczę. Nic mnie tak nie drażni jak twardy spust, z z tego co necie znalazłem, to on właśnie taki jest.
Poszukam jakiejś nowej sztuki. Z tym kalibrem też się zastanowię, bo rzeczywiście, może wziąć 4,5.
ODPOWIEDZ