Obrazek

Problem z Hatsan 95

ODPOWIEDZ
Michu82
Posty: 7
Rejestracja: 31 lip 2018, 17:41
Lokalizacja: Fiji

Problem z Hatsan 95

Post autor: Michu82 »

Witam. Kilka dni temu przyszedł do mnie nowiutki hatsan 95 vortex 4,5 mm... nie wiem co mnie podkusiło na vortexa ale mniejsza. Po oddaniu 10-20 strzałów postanowiłem ją rozebrać i przesmarować gdyż ''coś'' skrzypiało przy naciąganiu. Oddzieliłem drewnianą osadę od bebechów. Całość wymyłem, naoliwiłem i nasmarowałem wraz ze spustem przy którym trochę się pobawiłem aby go ucywilizować :D po złożeniu całości sprężyna nie chce się naciągnąć. Mogę złamać lufę do samego dołu ale nic nie chce ''zaskoczyć'' abym mógł załadować śrut i cała lufa po puszczeniu ręki sama się prostuje przez co nie mogę oddać ani jednego strzału. Przy QT wyjąłem kilka pinów tam i ówdzie ale wydaje mi się że wszystko złożyłem prawidłowo. Dodam, że NIE rozkręcałem tłoka aby dostać się do vortexa... Co może być tego przyczyną? Coś zmajstrowane przy QT czy jakaś awaria tłoka/vortexa? Prosiłbym o pomoc
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem z Hatsan 95

Post autor: kamazek »

Może podczas demontażu/montażu rozregulowałeś śrubki długości/twardości spustu ?
Zakładam, że złożyłeś spust poprawnie, jak coś w necie są dostępne schematy QT :)
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Michu82
Posty: 7
Rejestracja: 31 lip 2018, 17:41
Lokalizacja: Fiji

Re: Problem z Hatsan 95

Post autor: Michu82 »

Nie, śrubek absolutnie nie ruszałem poza tym wątpię żeby one miały wpływ na na naciąg sprężyny?
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem z Hatsan 95

Post autor: kamazek »

Nie mają wpływu na naciąg, ale mają na możliwość zapięcia tłoka :)
Nie jestem hatsanowcem, ale zasadniczo budowa modułów spustowych działa na podobnych zasadach we wszystkich firmowych systemach.
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Michu82
Posty: 7
Rejestracja: 31 lip 2018, 17:41
Lokalizacja: Fiji

Re: Problem z Hatsan 95

Post autor: Michu82 »

Sprawa rozwiązana :) Rozebrałem jeszcze raz cały system spustu z bezpiecznikiem i ponownie złożyłem - lufa zaskakuje :) Temat do zamknięcia.
ODPOWIEDZ