Obrazek

Hatsan AIRTACT ED

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#Admini
-#Admini

Re: Hatsan AIRTACT ED

Post autor: Mamutowicz » 25 sie 2018, 23:49

Daniel, nie chodzi o to, że masz robić test skupienia sześcioma rodzajami śrutu w laboratoryjnych warunkach.. ale nawet jak na rekreację to wasz "test" niczego nie sprawdza..
Jeśli celujesz w segment czysto amatorsko - rekreacyjny a przede wszystkim młodzieżowy, to niestety ale oni wolą jednak ciut ambitniejsze cele.. Do balonów strzelają przedszkolaki na festynach. a jak robisz "test" to sprawdź czy da się z tego trafić w puszkę po redbulu, a jeśli tak, to jak powtarzalnie.. Chyba każdy po "teście" spodziewa się jakichś wyników, a to, że zestrzeliwaliście balony nie jest żadnym wynikiem..
Ok, chłopcy się pobawili, ale jak celny jest ten karabinek? czy cel wielkości balona to maximum możliwości tego karabinka? Czy gdybym go kupił i chciał trafić w puszkę po "turystycznej" to dam radę? a co z mniejszymi celami?
Na filmiku widać że kilka razy chybiliście.. to znaczy że ten karabinek tak sieje, że nawet balony to dla niego wyzwanie?
O to mi chodzi właśnie, że jak chcesz sprawdzić czy faktycznie warto wydać te 3 stówki, to sprawdź maksymalne możliwości tego sprzętu, tak, żeby potencjalnie zainteresowana osoba wiedziała na co może liczyć, tzn czy nie lepiej jednak trochę oszczędzić i kupić norkonię dżermany która też pozwala strzelać do balonów z takim samym skutkiem.. a za zaoszczędzone pieniądze kupić kilka wagonów oztaya.. ;)

Ps.
108 pisze:
25 sie 2018, 22:07
[...]Potencjalny odbiorca tego karabinka [...]...to Ixiński który kupuje wiatrówkę i chce trafić w butelkę na swym ogrodzie po robocie.[...]
Butelka jednakowoż jest mniejsza od balona.. Ixsiński chyba nie kupi tej wiatrówki.. :/
:)
Obrazek
Nie zmarnuj 1% podatku

Awatar użytkownika
108

Post autor: 108 » 26 sie 2018, 7:20

Z puchami po redbullu nie było problemu na 35-40 metrze i to mimo dość sporego wiatru który mieszał na osi...i to całkiem mocno co widać w tle filmu. Całość materiału to około 1.5 h i trzeba było to dość mocno pociąć...ale właśnie podsunąłeś mi pomysła tylko muszę pogadać z Danielem.

Mamut nam nie chodzi o to by Ixiński po obejrzeniu filmu leciał w try miga do sklepy i wydał kasę ale by miał alternatywę dla tej osławionej B coś tam. Ludzie podejmują różne decyzje i według różnych parametrów...dla innych roztrzaskane puchy a dla innych balony będą czynnikiem decyzyjnym. Zawsze jednak pozostanie to w ich kwestii. My to szanujemy i rozumiemy dlatego film nie jest nachalną reklamą tylko subiektywnym opisem wrażeń 2 "ludziów" nad tym karabinkiem :)

Awatar użytkownika
kamazek

Post autor: kamazek » 26 sie 2018, 7:44

Ja podpisuję się wszystkimi czterema racicami pod tym, co napisał Mamut.
Wszyscy czekaliśmy dłłłuuugo na ten test, licząc na kompleksowe opisanie możliwości karabinka, a obejrzeliśmy filmik z radosnego kasowania baloników ;)
Słowa krytyki dotyczą samego "testu", nie karabinka, bo nikt z nas nie trzymał go w ręcach.
Ktoś powie "E ty, mądrala ! Zrób lepszy test !"
Może bym zrobił, może nie, nie wiem, ale mamy wszyscy prawo do wypowiadania swoich opinii, a tekst "Nie podoba się, to nie oglądać !" troszku pachnie zamordyzmem i "dobrom zmianom" :down:
heheszko #2 :)

Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#Admini
-#Admini

Post autor: Mamutowicz » 26 sie 2018, 8:14

108 pisze:
26 sie 2018, 7:20
[...] dlatego film nie jest nachalną reklamą tylko subiektywnym opisem wrażeń 2 "ludziów" nad tym karabinkiem :)
Ale filmik ma tytuł: "Hatsan AirTact ED Test Wiatrówki" a skoro to TEST , to oczekiwałbym raczej czegoś bardziej miarodajnego niż "opis wrażeń 2 "ludziów" " .. ;)
Obrazek
Nie zmarnuj 1% podatku

Awatar użytkownika
108

Post autor: 108 » 26 sie 2018, 10:00

Mamutowicz pisze:
26 sie 2018, 8:14
108 pisze:
26 sie 2018, 7:20
[...] dlatego film nie jest nachalną reklamą tylko subiektywnym opisem wrażeń 2 "ludziów" nad tym karabinkiem :)
Ale filmik ma tytuł: "Hatsan AirTact ED Test Wiatrówki" a skoro to TEST , to oczekiwałbym raczej czegoś bardziej miarodajnego niż "opis wrażeń 2 "ludziów" " .. ;)
Patrząc przez przez pryzmat kilkuletniego doświadczenia strzelca HFT, metodologi testów dla zorientowanych użytkowników wiatrówkowych grup dyskusyjnych to oczywiście masz rację...Gdy popatrzysz na to w szerszym kontekście który niejednokrotnie już był w powyższych postach wspominany to już nie jest to taka oczywistość.

Dzięki wszystkim za wyrażenie opinii. Większość postów i opinii była merytoryczna i to się ceni, dla nas to dodatkowy bodziec do podniesienia poziomu naszych filmików bo informacja zwrotna od Was jest po prostu bezcenna.
Mam nadzieję że kolejne filmy będą jeszcze lepsze...nie oczekujcie jednak że kolejne produkcje (o ile powstaną) będą tak robione by zadowolić wszystkich...nie ma takiej opcji :hihi:

Awatar użytkownika
diacon-fox
-#zasłużony
-#zasłużony

Post autor: diacon-fox » 26 sie 2018, 10:23

Nie chciałem się wypowiadać, żeby nie wyszło na to, że staje w obronie pewnego zmrola...którego imienia wymienić nie mogę :? ale jednak się wypowiem.
Dany...niestety, ale muszę przyznać rację Mamutowi i "temu", którego imienia wymawiać nie mogę, że filmik nie jest testem Hatsana Airtact Ed i na test się niestety nie nadaje.
Rozumiem, że karabinek jest z niskiej półki i nie można od niego wymagać olimpijskich osiągów, ale....no właśnie, ale ile od niego wymagać? :hm:
Mamut dobrze napisał...tak naprawdę poza balonowym show nie dostaliśmy, żadnych konkretów. Długo czekaliśmy na na ten materiał, bo niemal każdy z nas zna Hatsana Striker Edge i wie, że nie jest to "dobry" karabinek, a niestety Airtact Ed wygląda na jego klona, z małymi modyfikacjami. Ja osobiście chciałem się dowiedzieć o ile i w czym? jest on lepszy od swojego poprzednika (jeżeli w ogóle jest w czymś lepszy), długo na to czekałem i się po prostu zawiodłem.
Nie hejtuję Was, bo znamy się i lubimy, ale wyrażam swoją konstruktywną krytykę, nic więcej.
Niestety na tą chwilę materiał który zmontowaliście wygląda niemal identycznie jak filmiki reklamowe z firmy na "M"...brak w nich konstruktywnego testu.
Od strzelców HFT/FHC wymaga się więcej rzetelności...wielu amatorów, którzy szukają swojej pierwszej wiatrówki, też od Was takiej rzetelności wymagają.
Bosanowa pisze:
24 sie 2018, 16:22
Kamazku rozumiem Twoja frustrację. Sugestie o lokowaniu produktu są trafiane jak strzały z Twojego Coperka. Spędziłeś milion roboczogodzin nad jego usprawnieniem, a z opinii biegłych wynika, że pudło z tego wyszło. :PP
Bosy, lubię Cię, ale w tym wypadku po prostu gadasz bzdury :zdziwko: pokaż mi tych biegłych, którzy tak twierdzą proszę, bo ja znam zgoła inne opinie. Ogólnie Crosman Vantage/Coperhead jest udaną wiatrówką. Sam taką miałem i byłem jej celnością bardzo mile zaskoczony, a Coperek człowieka o nicku na "k" był najmiodniejszą wiatrówką z niskiej półki cenowej (tej samej półki cenowej co Hatsan Airtact Ed) z jakiego kiedykolwiek strzelałem i można z nim było powalczyć bez wstydu w zawodach, a że wystrzeliwał mało punktów...to nie wina tylko karabinka ;) Niestety, ale nie sądzę by ten Hatsan dorównywał mu celnością.
foxrysza pisze:
25 sie 2018, 22:32
A najłatwiej to się przypier....ć , weźcie sami zróbcie idealny filmik z testu i go zamieście w sieci zobaczycie jak po Was pojadą.
Każdy mądry i każdy ma swoją rację .
Nie podoba się, nie oglądać !
Teeee Prezes :!: się nie unoś bo Ci żyłka pęknie :cmok: każdy ma prawo wyrazić swoją opinię co właśnie czynimy :) a jak Ci się moja opinia nie podoba to nie czytaj :PP
Pro Sport + SWFA SS 10x42
S400 + Vortex Diamonback Tactical 4-16x44
Beeman P17
M4 Full Metal kaliber 6mm

Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes

Post autor: foxrysza » 26 sie 2018, 12:01

diacon-fox pisze:
26 sie 2018, 10:23
... a jak Ci się moja opinia nie podoba to nie czytaj :PP
:lol: :lol: :lol: :PP
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.

Nduro

Post autor: Nduro » 26 sie 2018, 16:08

Im więcej stron tym kilka skrzynek śliwek więcej od dilera ;-) o to tu chodzi,teraz nie mam złudzeń.
BSA Polaris, Diana 75 t01, SPA P10, CP1,H125th, Umarex HPP, Walther cp99c, sig sauer p320, walther rotex rm8

Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#Admini
-#Admini

Post autor: Mamutowicz » 26 sie 2018, 16:13

No.. a wszyscy piszo bo każdy sie kce załapać na działkę.. :D
Obrazek
Nie zmarnuj 1% podatku

Awatar użytkownika
Daniel91
-#zasłużony
-#zasłużony

Post autor: Daniel91 » 27 sie 2018, 19:38

https://youtu.be/0swJmxYT6Sg
pod tym linkiem kontynuacja poprzedniego filmu. A mianowicie strzelaniez karabinka AirTact na skupienie na dystansie 15 i 25m, aby zobrazować dlaczego tak nam się spodobał. Uprzedzając pytania "a dlaczego z podpórki", aby zniwelować błąd strzelca- w tym momencie mój i pokazać możliwości karabinka (bądź co bądź przy i tak kiepskim strzelcu). Zarówno przy pierwszym jak i przy drugim strzelaniu po jednym strzale zerwałem. No idealny nie jestem :)
TX200 + Vortex Diamondback 4-12x40 BDC
I nowa zabawka Beretta M92A1 :gwizd:

Awatar użytkownika
108

Post autor: 108 » 27 sie 2018, 20:04

Dodam tylko że figurka bobra z KZ30 na 25m z leżącej nie była jakimś tam dużym problemem ( na otwartych choć szczerbinka przysłaniała całą kz :)) ani dla nas ani AndrzejaAndrzeja który wpadł do nas na chwilkę. Ze stojaka niepodpartego też ale już na optyce i nie tak powtarzalnie.

Awatar użytkownika
zbisz41

Post autor: zbisz41 » 27 sie 2018, 20:22

:up: :up: :up: tego mi bramowało w pierwszym filmie .
Hunter Team
Steyr LG110 +Burris Timberline 4.5-14x32-*-LGM-2 PCP+Vortex FFP -*-FWB-150 ­­­ ­­­­

amkontakt

Post autor: amkontakt » 27 sie 2018, 23:15

Witam. Skoro padło moje imię (nawet dwa razy), też się wypowiem. Lokowanie produktu nie ma nic wspólnego z filmami Kolegów. Patrz " lokowanie produktu " google.pl , a to stwierdzenie bardzo często padało, reklama to też nie jest w 100% bo grymasy i subiektywność nie występują w reklamie. Porównywanie tej zabawki do hw itp., szukania w niej Juli (dobrze że nie ma 8 bo tez trzeba by przełknąć) zostawię bez komentarza. Jest to świetna alternatywa właśnie dla coperka itp. Już widzę smakosze dziecko strzelające z crossmana (który jest najtańsza ''cena/J" wiatrą na rynku. 26J z pudła to standard) chyba z pastorałem. Do tej pory jak ktoś mnie pytał co kupic w cenie ... dla dziecka polecałem iz38 iz22 (4J). Teraz po tym jak trzymałem to w rekach i strzelałem (lekkie, względnie energetyczne) i nowe, a nie w wieku rodziców, albo dziadków. Wygląd hatsana napewno przemawia do dzieciaków. Kończąc i nawiązując do tak żle odebranego filmiku nr 1. Pamiętam jak na tej samej strzelnicy dorośli ludzie strzelali dla fanu do balonów na tej samej osi z CP i wszyscy byli zadowoleni i uśmiechnięci, a kupa dymu. Hej

Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#Admini
-#Admini

Post autor: Mamutowicz » 28 sie 2018, 6:30

Dalej nie rozumiesz.. Jak robisz TEST, to musisz sprawdzić COŚ więcej niż tylko to, że da się z tego strzelać do balonów na 50m..
GDYBYM miał pod ręką narkomanię dżermany, to pokusił bym się o taki sam "test" .. ale niestety nie znam w okolicy żadnego.. kogoś.. kto z własnej nieprzymuszonej woli i całkowicie nic od mnie nie oczekując sprezentował by mi takie strzeladło żebym se go "testnął" a potem komuś dał w prezencie na jakichś zawodach.. :D
(ten post zawierał lokowanie sugestii skierowanej do potencjalnego ktośia kto by całkowicie nieodpłatnie zrobił mi takiego prezenta oczywiście nie oczekując potem niczego a zwłaszcza zwrotu .. ;) )

PS.
Sam bym postrzelał do balonów.. Z Bele czego.. może być nawet proca..
Ale nie nazwał bym tej zabawy testem.. :)
Obrazek
Nie zmarnuj 1% podatku

Awatar użytkownika
Bosanowa
Moreratorzy globalni
Moreratorzy globalni

Post autor: Bosanowa » 28 sie 2018, 11:04

Czepiliście się tych żółtych balonów jak rzep psiego ogona!!! :p Strach pomyśleć gdyby były tęczowe ;D Pewnie gdyby były regulaminowe figurki z certyfikatem legalizacji i dopuszczenia do oficjalnych testów, zweryfikowane specjalnie do tego skonstruowanym przyrządem importowanym z UK wygladało by poważniej!? :ha: Dany, jeśli będzie następny raz zrób test na tarczach matchowych dystans 10 m. Strzelane z poduszki puchowej wypelnionej specjanym puchem strzelniczym. Założysz lupkę zwielokratniającą wartość zestawu przynajmniej 10 razy. :lol: Będzie poważnie!!!

Co za różnica do czego strzela. Nie ważne czy są to balony, odpustowe korki, wybuchajace butelki czy regulaminowe figurki hft. Grunt, że trafia tam gdzie chce, powtarzalnie i bezpiecznie!
Strzelanie z wiatrówki ma być przyjemne. To jest zabawa. Ze zwartymi pośladami nie można przyjąć poprawnej postawy strzeleckiej :) i jedocześnie szeroko się uśmiechać.

ODPOWIEDZ