Obrazek

Hatsan AIRTACT ED

coyote_x
Posty: 15
Rejestracja: 05 maja 2019, 17:05
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Hatsan AIRTACT ED

Post autor: coyote_x »

Wiem, że stary temat ale pojawiły się nowe wersje AirTacta i być może jeśli jest możliwość to warto opisać różnicę pomiędzy nimi, a strikerem.

Ostatnio się zastanawiałem nad tanią ale sensowną wiatrówką sprężynową do rekreacji (bez lunety), chciałem w polimerze z uchwytem jak w HW97k dla wygody. Okazało się że wybór jest głównie między Hatsanami, Crosmanami, Gamo oraz Kral Arms.

Zauważyłem po forach, że jest pełno dyskusji na temat jaką wiatrówkę kupić, do jakiej dołożyć i co tuningować ale jak ktoś nie siedzący w temacie i nie rozumiejący niektórych rzeczy chce się doradzić to albo musi się doktoryzować albo ma wątpliwości czy forumowidze go nie robią w balona - często uzasadnione bo Ci nie potrafią się wczuć w jego potrzeby.

Troszkę się rozmarzyłem ale fajnie by było gdyby kiedyś powstała taka wikipedia wiatrówek z opisami problemów danego modelu, osiągów, punktów odniesienia aby każdy zainteresowany tematem mógł świadomie podjąć decyzję co potrzebuje kupić do danego zastosowania.
Karabinki: Hatsan Flash-W + Delta Optical Entry 3-9x40 AO, Crosman 1377 Carbine + Walther Compact 4x32, IZH-60
Pistolety: Gamo PR-45, Kandar CP1
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hatsan AIRTACT ED

Post autor: kamazek »

:lol: :lol: :lol:
Internet aż pęka w szwach od informacji o np. Hatsanie 90 i jego przewagi nad Strikerem czy Airtaciem, a i tak ciągle ktoś się pyta co wybrać.
Zamiast tworzyć kolejną bezsensowną listę czy ranking, proponuję czytać, czytać, czytać...
A najlepiej strzelać, strzelać, strzelać... ;)
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
coyote_x
Posty: 15
Rejestracja: 05 maja 2019, 17:05
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Hatsan AIRTACT ED

Post autor: coyote_x »

Ja to wiem ale nie o to mi chodziło, a bardziej o to co widzę po nowych użytkownikach i ich pytaniach (np. na beżowym).

A co do mojego dylematu, który niedawno miałem - właśnie chodziło o osadę jak wyżej napisałem, H90/55 odpadał z tego względu właśnie. Zresztą jego jedyna istotna przewaga nad takim strikerem to spust co nie jest aż tak znaczące do rekreacji na działce gdzie celem jest puszka.
Karabinki: Hatsan Flash-W + Delta Optical Entry 3-9x40 AO, Crosman 1377 Carbine + Walther Compact 4x32, IZH-60
Pistolety: Gamo PR-45, Kandar CP1
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hatsan AIRTACT ED

Post autor: kamazek »

A ja dalej będę upierać się przy stwierdzeniu, że ludziom nie chce się korzystać z wiedzy, która jest dostępna na forach.
Fakt, trzeba czasami przedrzeć się przez kilkanaście-kilkadziesiat tematów czy postów, ale lepsze to, niż powielanie pytań po raz enty.
A najlepsze rozwiązanie, to wspólne spotkanie z bardziej doświadczonymi kolegami "po lufie", pogadanie, postrzelanie z rożnych wiatrówek i wyrobienie sobie ostatecznej wizji na swój wyśniony karabinek ;)
Wierz mi, nawet strzelanie do puszek może być fajną zabawą, jeżeli trafia się je regularnie na 50-60 m, a z karabinka z Twojego tematu to mało prawdopodobne, aby było powtarzalne.
Sam strzelam z karabinka sprężynowego klasy top, ale z wielką przyjemnością relaksuję się siekąc puszki pistolecikami na plastikowe gówniane kuleczki (w skrócie PGK :lol: ), więc nie mam nic przeciwko sprzętom entry level.
Chcesz AirTacta do baloników, po prostu go kup, ale nie oczekuj, że ktoś z zaawansowanych strzelców go poleci :)
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Hatsan AIRTACT ED

Post autor: Mamutowicz »

Jakoś mi się nie wydaje żeby różnica 150pln w cenie była spowodowana tylko spustem.. :hm:
Ale to prawda, Na działkę do puszek nie ma co przepłacać.. więc czemu w takim razie bulić tyle za Airtacta jak można za te 199pln zakupić Norconię Dżermany która też spokojnie na działkę do puszek wystarczy, a dzięki temu zostanie na śrut i .. puszki...? ;)
A Też się nie dziwię że na forach ludzie zlewają takie pytania typu: "Co jest lepsze i dlaczego Airtact? "
Ileż można? Zwłaszcza, że na forach spotykają się zapaleńcy i pasjonaci. Ludzie których to "kręci" a strzelanie do puszek na działce przy grillu to raczej inna kolorowanka..
To jakbyś na ten przykład wszedł na forum wędkarskie, i zaczął się pytać czy lepsza będzie wędka z lidla czy z biedronki, bo chciałbyś czasem pomoczyć kija w rowie koło działki...
:D
A czy przewaga w spuście nie jest taka istotna... :hm:
To weż jednak tą z biedronki. :D
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
coyote_x
Posty: 15
Rejestracja: 05 maja 2019, 17:05
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Hatsan AIRTACT ED

Post autor: coyote_x »

kamazek pisze: 16 maja 2019, 15:48 A ja dalej będę upierać się przy stwierdzeniu, że ludziom nie chce się korzystać z wiedzy, która jest dostępna na forach.
Fakt, trzeba czasami przedrzeć się przez kilkanaście-kilkadziesiat tematów czy postów, ale lepsze to, niż powielanie pytań po raz enty.
Nie, że nie chce ale nowi słabo ogarniają przełożenie tego co się pisze na praktykę, niektórzy się starają.
kamazek pisze: 16 maja 2019, 15:48 Chcesz AirTacta do baloników, po prostu go kup, ale nie oczekuj, że ktoś z zaawansowanych strzelców go poleci :)
Kto mówi, ze ja chcę? Chodziło mi o to, ze widzę jak ludzie czasami szukają grillowego puszkobijcy i chcą wiedzieć co kupić w jakiejś tam niedużej kwocie żeby się nie rozpadło i trafiło w puszkę - nie oszukujmy się, realnie na niedużych odległościach i do tego nie ma sensu kupować nic drogiego puki ktoś nie załapie bakcyla (takie coś strzela kilka razy w roku).
Karabinki: Hatsan Flash-W + Delta Optical Entry 3-9x40 AO, Crosman 1377 Carbine + Walther Compact 4x32, IZH-60
Pistolety: Gamo PR-45, Kandar CP1
coyote_x
Posty: 15
Rejestracja: 05 maja 2019, 17:05
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Hatsan AIRTACT ED

Post autor: coyote_x »

Mamutowicz pisze: 16 maja 2019, 15:51 Jakoś mi się nie wydaje żeby różnica 150pln w cenie była spowodowana tylko spustem.. :hm:
Co do różnic to szukając wyszło mi, że AirTact obecnej generacji ma plastikową kostkę, spust, jakiś badziew udający szynę ris i jakby lepszą osadę ale reszta to to samo (chyba, że gorsza jakość lufy/mechanizmów).
Mamutowicz pisze: 16 maja 2019, 15:51 A Też się nie dziwię że na forach ludzie zlewają takie pytania typu: "Co jest lepsze i dlaczego Airtact? "
Ileż można? Zwłaszcza, że na forach spotykają się zapaleńcy i pasjonaci. Ludzie których to "kręci" a strzelanie do puszek na działce przy grillu to raczej inna kolorowanka..
To jakbyś na ten przykład wszedł na forum wędkarskie, i zaczął się pytać czy lepsza będzie wędka z lidla czy z biedronki, bo chciałbyś czasem pomoczyć kija w rowie koło działki...
:D
A czy przewaga w spuście nie jest taka istotna... :hm:
To weż jednak tą z biedronki. :D
Na beżowe wpadają ludzie, którzy szukają pomocy w wyborze do rekreacji lub czegoś żeby sprawdzić czy załapią bakcyla i zakładają, że jeśli tak to dopiero kupią coś dobrego ale też na start nie chcą ostatniej protezy z zapomnianej chińskiej fabryki.

Co do spustu - widzisz, to nasze skrzywienie ale jak ktoś wyczuje spust strikera czy innego gamo huntera to do puszek mu wystarczy, wiem że to niewyobrażalne ale wystarczy, tak samo jak wystarcza w broni palnej, to nie strzelanie precyzyjne i nic się nie stanie jak zerwie i machnie się o centymetr o ile akurat do kapsla nie strzela.
Karabinki: Hatsan Flash-W + Delta Optical Entry 3-9x40 AO, Crosman 1377 Carbine + Walther Compact 4x32, IZH-60
Pistolety: Gamo PR-45, Kandar CP1
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hatsan AIRTACT ED

Post autor: kamazek »

kamazek pisze: 16 maja 2019, 15:48 Chcesz AirTacta do baloników, po prostu go kup..
"Kto mówi, ze ja chcę?.."
coyote_x pisze: 16 maja 2019, 13:03
Ostatnio się zastanawiałem nad tanią ale sensowną wiatrówką sprężynową do rekreacji...
Ty :)
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
coyote_x
Posty: 15
Rejestracja: 05 maja 2019, 17:05
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Hatsan AIRTACT ED

Post autor: coyote_x »

kamazek pisze: 16 maja 2019, 21:29
kamazek pisze: 16 maja 2019, 15:48 Chcesz AirTacta do baloników, po prostu go kup..
"Kto mówi, ze ja chcę?.."
coyote_x pisze: 16 maja 2019, 13:03
Ostatnio się zastanawiałem nad tanią ale sensowną wiatrówką sprężynową do rekreacji...
Ty :)
Uparty, tak - ja też się zastanawiałem ale interesowały mnie tylko różnice między nimi, a nie porady co kupić bo potrafię kupić sprzęt do rekreacji jak i do czegoś ambitniejszego, mam porównanie z dobrym sprzętem i styczność z tymi zabawkami nie od dzisiaj, wiem tez jakie osady mi leżą w łapie, a jakie nie.

To co piszę dotyczy się osób, które się pytały o "pierwszą wiatrówkę" lub obserwacji po znajomych traktujących to nie jako hobby ale formę rozrywki.

Odświeżyłem ten temat ponieważ w tego typu osadach można wybierać między tymi producentami, których wymieniłem i Hatsany tutaj całkiem przyzwoicie wypadają - uczepiłem się wiatrówek z chwytem pistoletowym i podobnych ponieważ widzę, że osoby strzelające okazyjnie jak dostaną ciężka wiatrówkę w typowej osadzie od razu się zniechęcają, a często są to tez kobiety i młodzież.

Ja osobiście też strzelam lepiej z HW 97k niż z Pro Sporta tylko ze względu na wygodną osadę tego pierwszego i preferuję tylko tego typu osady.
Karabinki: Hatsan Flash-W + Delta Optical Entry 3-9x40 AO, Crosman 1377 Carbine + Walther Compact 4x32, IZH-60
Pistolety: Gamo PR-45, Kandar CP1
coyote_x
Posty: 15
Rejestracja: 05 maja 2019, 17:05
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Hatsan AIRTACT ED

Post autor: coyote_x »

108 pisze: 16 maja 2019, 22:23 Z AirTacta bez ED da się całkiem powtarzalnie trafiać nawet w papier na 10m...buszki i destrukcja to też nie problem ale wolałbym tego ED bo lepiej wykonany i lepsze otwarte...dlaczego tak sądzę? Od tak sobie :)
Masz jakieś zdanie na temat AirTact PD, który jest najbardziej podobny do Strikera?

Podobno lepszy spust ale na działkową rekreację odstraszają mnie te plastiki tam gdzie Striker ma blachę (ze słabsza sprężyną jest chyba nie do zdarcia mechanicznie) - wiadomo, że to taki sprzęt który nie jest specjalnie zadbany i wielu ludzi z niego strzela, zupełnie inaczej niż z naszymi normalnymi zabawkami.
Karabinki: Hatsan Flash-W + Delta Optical Entry 3-9x40 AO, Crosman 1377 Carbine + Walther Compact 4x32, IZH-60
Pistolety: Gamo PR-45, Kandar CP1
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Hatsan AIRTACT ED

Post autor: Mamutowicz »

108 pisze: 16 maja 2019, 22:23 [...] dlaczego tak sądzę? Od tak sobie :)
Tak to zostawię...HatsanChallenge z Kłody Górowskiej.
👍Daniel.. Żaden handlowiec nie będzie się upierał przy promocji droższego modelu skoro widzi, że klient napalił się na ten tańszy jak szczerbaty na suchary i jedyne o co mu chodzi to potwierdzenie słuszności wyboru... 😊
A dlaczego tak sądzę? Ot tak sobie.:)
Tak to zostawię... Mamut z łóżka z nogom w gipsie. 😁
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Hatsan AIRTACT ED

Post autor: Mamutowicz »

Ano złamałeś.. pewnie dlatego taki upierdliwy jesteś.. :D
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
ODPOWIEDZ