Obrazek

Hatsan AIRTACT ED

Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Hatsan AIRTACT ED

Post autor: Mamutowicz »

Daniel, nie chodzi o to, że masz robić test skupienia sześcioma rodzajami śrutu w laboratoryjnych warunkach.. ale nawet jak na rekreację to wasz "test" niczego nie sprawdza..
Jeśli celujesz w segment czysto amatorsko - rekreacyjny a przede wszystkim młodzieżowy, to niestety ale oni wolą jednak ciut ambitniejsze cele.. Do balonów strzelają przedszkolaki na festynach. a jak robisz "test" to sprawdź czy da się z tego trafić w puszkę po redbulu, a jeśli tak, to jak powtarzalnie.. Chyba każdy po "teście" spodziewa się jakichś wyników, a to, że zestrzeliwaliście balony nie jest żadnym wynikiem..
Ok, chłopcy się pobawili, ale jak celny jest ten karabinek? czy cel wielkości balona to maximum możliwości tego karabinka? Czy gdybym go kupił i chciał trafić w puszkę po "turystycznej" to dam radę? a co z mniejszymi celami?
Na filmiku widać że kilka razy chybiliście.. to znaczy że ten karabinek tak sieje, że nawet balony to dla niego wyzwanie?
O to mi chodzi właśnie, że jak chcesz sprawdzić czy faktycznie warto wydać te 3 stówki, to sprawdź maksymalne możliwości tego sprzętu, tak, żeby potencjalnie zainteresowana osoba wiedziała na co może liczyć, tzn czy nie lepiej jednak trochę oszczędzić i kupić norkonię dżermany która też pozwala strzelać do balonów z takim samym skutkiem.. a za zaoszczędzone pieniądze kupić kilka wagonów oztaya.. ;)

Ps.
108 pisze: 25 sie 2018, 22:07 [...]Potencjalny odbiorca tego karabinka [...]...to Ixiński który kupuje wiatrówkę i chce trafić w butelkę na swym ogrodzie po robocie.[...]
Butelka jednakowoż jest mniejsza od balona.. Ixsiński chyba nie kupi tej wiatrówki.. :/
:)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hatsan AIRTACT ED

Post autor: kamazek »

Ja podpisuję się wszystkimi czterema racicami pod tym, co napisał Mamut.
Wszyscy czekaliśmy dłłłuuugo na ten test, licząc na kompleksowe opisanie możliwości karabinka, a obejrzeliśmy filmik z radosnego kasowania baloników ;)
Słowa krytyki dotyczą samego "testu", nie karabinka, bo nikt z nas nie trzymał go w ręcach.
Ktoś powie "E ty, mądrala ! Zrób lepszy test !"
Może bym zrobił, może nie, nie wiem, ale mamy wszyscy prawo do wypowiadania swoich opinii, a tekst "Nie podoba się, to nie oglądać !" troszku pachnie zamordyzmem i "dobrom zmianom" :down:
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Hatsan AIRTACT ED

Post autor: Mamutowicz »

108 pisze: 26 sie 2018, 7:20 [...] dlatego film nie jest nachalną reklamą tylko subiektywnym opisem wrażeń 2 "ludziów" nad tym karabinkiem :)
Ale filmik ma tytuł: "Hatsan AirTact ED Test Wiatrówki" a skoro to TEST , to oczekiwałbym raczej czegoś bardziej miarodajnego niż "opis wrażeń 2 "ludziów" " .. ;)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
diacon-fox
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 789
Rejestracja: 23 lip 2012, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hatsan AIRTACT ED

Post autor: diacon-fox »

Nie chciałem się wypowiadać, żeby nie wyszło na to, że staje w obronie pewnego zmrola...którego imienia wymienić nie mogę :? ale jednak się wypowiem.
Dany...niestety, ale muszę przyznać rację Mamutowi i "temu", którego imienia wymawiać nie mogę, że filmik nie jest testem Hatsana Airtact Ed i na test się niestety nie nadaje.
Rozumiem, że karabinek jest z niskiej półki i nie można od niego wymagać olimpijskich osiągów, ale....no właśnie, ale ile od niego wymagać? :hm:
Mamut dobrze napisał...tak naprawdę poza balonowym show nie dostaliśmy, żadnych konkretów. Długo czekaliśmy na na ten materiał, bo niemal każdy z nas zna Hatsana Striker Edge i wie, że nie jest to "dobry" karabinek, a niestety Airtact Ed wygląda na jego klona, z małymi modyfikacjami. Ja osobiście chciałem się dowiedzieć o ile i w czym? jest on lepszy od swojego poprzednika (jeżeli w ogóle jest w czymś lepszy), długo na to czekałem i się po prostu zawiodłem.
Nie hejtuję Was, bo znamy się i lubimy, ale wyrażam swoją konstruktywną krytykę, nic więcej.
Niestety na tą chwilę materiał który zmontowaliście wygląda niemal identycznie jak filmiki reklamowe z firmy na "M"...brak w nich konstruktywnego testu.
Od strzelców HFT/FHC wymaga się więcej rzetelności...wielu amatorów, którzy szukają swojej pierwszej wiatrówki, też od Was takiej rzetelności wymagają.
Bosanowa pisze: 24 sie 2018, 16:22 Kamazku rozumiem Twoja frustrację. Sugestie o lokowaniu produktu są trafiane jak strzały z Twojego Coperka. Spędziłeś milion roboczogodzin nad jego usprawnieniem, a z opinii biegłych wynika, że pudło z tego wyszło. :PP
Bosy, lubię Cię, ale w tym wypadku po prostu gadasz bzdury :zdziwko: pokaż mi tych biegłych, którzy tak twierdzą proszę, bo ja znam zgoła inne opinie. Ogólnie Crosman Vantage/Coperhead jest udaną wiatrówką. Sam taką miałem i byłem jej celnością bardzo mile zaskoczony, a Coperek człowieka o nicku na "k" był najmiodniejszą wiatrówką z niskiej półki cenowej (tej samej półki cenowej co Hatsan Airtact Ed) z jakiego kiedykolwiek strzelałem i można z nim było powalczyć bez wstydu w zawodach, a że wystrzeliwał mało punktów...to nie wina tylko karabinka ;) Niestety, ale nie sądzę by ten Hatsan dorównywał mu celnością.
foxrysza pisze: 25 sie 2018, 22:32 A najłatwiej to się przypier....ć , weźcie sami zróbcie idealny filmik z testu i go zamieście w sieci zobaczycie jak po Was pojadą.
Każdy mądry i każdy ma swoją rację .
Nie podoba się, nie oglądać !
Teeee Prezes :!: się nie unoś bo Ci żyłka pęknie :cmok: każdy ma prawo wyrazić swoją opinię co właśnie czynimy :) a jak Ci się moja opinia nie podoba to nie czytaj :PP
Pro Sport + SWFA SS 10x42
S400 + Vortex Diamonback Tactical 4-16x44
Feinwerkbau 600
Beeman P17 + "kulminator"
M4 Full Metal kaliber 6mm
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hatsan AIRTACT ED

Post autor: foxrysza »

diacon-fox pisze: 26 sie 2018, 10:23 ... a jak Ci się moja opinia nie podoba to nie czytaj :PP
:lol: :lol: :lol: :PP
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
Nduro
Posty: 24
Rejestracja: 01 sty 2016, 0:22

Re: Hatsan AIRTACT ED

Post autor: Nduro »

Im więcej stron tym kilka skrzynek śliwek więcej od dilera ;-) o to tu chodzi,teraz nie mam złudzeń.
BSA Polaris 4,5
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Hatsan AIRTACT ED

Post autor: Mamutowicz »

No.. a wszyscy piszo bo każdy sie kce załapać na działkę.. :D
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Daniel91
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 32
Rejestracja: 19 lis 2017, 11:58
Lokalizacja: Góra

Re: Hatsan AIRTACT ED

Post autor: Daniel91 »

https://youtu.be/0swJmxYT6Sg
pod tym linkiem kontynuacja poprzedniego filmu. A mianowicie strzelaniez karabinka AirTact na skupienie na dystansie 15 i 25m, aby zobrazować dlaczego tak nam się spodobał. Uprzedzając pytania "a dlaczego z podpórki", aby zniwelować błąd strzelca- w tym momencie mój i pokazać możliwości karabinka (bądź co bądź przy i tak kiepskim strzelcu). Zarówno przy pierwszym jak i przy drugim strzelaniu po jednym strzale zerwałem. No idealny nie jestem :)
TX200 + Vortex Diamondback 4-12x40 BDC
I nowa zabawka Beretta M92A1 :gwizd:
Awatar użytkownika
zbisz41
Posty: 226
Rejestracja: 19 gru 2015, 20:04
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Re: Hatsan AIRTACT ED

Post autor: zbisz41 »

:up: :up: :up: tego mi bramowało w pierwszym filmie .
WICHURA HFT TEAM
Steyr LG110 +Valiant HFT 4-12x40 -*-FWB-150 ­­­ ­­­­
amkontakt
Posty: 2
Rejestracja: 06 lip 2018, 22:42

Re: Hatsan AIRTACT ED

Post autor: amkontakt »

Witam. Skoro padło moje imię (nawet dwa razy), też się wypowiem. Lokowanie produktu nie ma nic wspólnego z filmami Kolegów. Patrz " lokowanie produktu " google.pl , a to stwierdzenie bardzo często padało, reklama to też nie jest w 100% bo grymasy i subiektywność nie występują w reklamie. Porównywanie tej zabawki do hw itp., szukania w niej Juli (dobrze że nie ma 8 bo tez trzeba by przełknąć) zostawię bez komentarza. Jest to świetna alternatywa właśnie dla coperka itp. Już widzę smakosze dziecko strzelające z crossmana (który jest najtańsza ''cena/J" wiatrą na rynku. 26J z pudła to standard) chyba z pastorałem. Do tej pory jak ktoś mnie pytał co kupic w cenie ... dla dziecka polecałem iz38 iz22 (4J). Teraz po tym jak trzymałem to w rekach i strzelałem (lekkie, względnie energetyczne) i nowe, a nie w wieku rodziców, albo dziadków. Wygląd hatsana napewno przemawia do dzieciaków. Kończąc i nawiązując do tak żle odebranego filmiku nr 1. Pamiętam jak na tej samej strzelnicy dorośli ludzie strzelali dla fanu do balonów na tej samej osi z CP i wszyscy byli zadowoleni i uśmiechnięci, a kupa dymu. Hej
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Hatsan AIRTACT ED

Post autor: Mamutowicz »

Dalej nie rozumiesz.. Jak robisz TEST, to musisz sprawdzić COŚ więcej niż tylko to, że da się z tego strzelać do balonów na 50m..
GDYBYM miał pod ręką narkomanię dżermany, to pokusił bym się o taki sam "test" .. ale niestety nie znam w okolicy żadnego.. kogoś.. kto z własnej nieprzymuszonej woli i całkowicie nic od mnie nie oczekując sprezentował by mi takie strzeladło żebym se go "testnął" a potem komuś dał w prezencie na jakichś zawodach.. :D
(ten post zawierał lokowanie sugestii skierowanej do potencjalnego ktośia kto by całkowicie nieodpłatnie zrobił mi takiego prezenta oczywiście nie oczekując potem niczego a zwłaszcza zwrotu .. ;) )

PS.
Sam bym postrzelał do balonów.. Z Bele czego.. może być nawet proca..
Ale nie nazwał bym tej zabawy testem.. :)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Bosanowa
Moreratorzy globalni
Moreratorzy globalni
Posty: 372
Rejestracja: 15 kwie 2017, 8:50
Lokalizacja: Toruń

Re: Hatsan AIRTACT ED

Post autor: Bosanowa »

Czepiliście się tych żółtych balonów jak rzep psiego ogona!!! :p Strach pomyśleć gdyby były tęczowe ;D Pewnie gdyby były regulaminowe figurki z certyfikatem legalizacji i dopuszczenia do oficjalnych testów, zweryfikowane specjalnie do tego skonstruowanym przyrządem importowanym z UK wygladało by poważniej!? :ha: Dany, jeśli będzie następny raz zrób test na tarczach matchowych dystans 10 m. Strzelane z poduszki puchowej wypelnionej specjanym puchem strzelniczym. Założysz lupkę zwielokratniającą wartość zestawu przynajmniej 10 razy. :lol: Będzie poważnie!!!

Co za różnica do czego strzela. Nie ważne czy są to balony, odpustowe korki, wybuchajace butelki czy regulaminowe figurki hft. Grunt, że trafia tam gdzie chce, powtarzalnie i bezpiecznie!
Strzelanie z wiatrówki ma być przyjemne. To jest zabawa. Ze zwartymi pośladami nie można przyjąć poprawnej postawy strzeleckiej :) i jedocześnie szeroko się uśmiechać.
___________________________________
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Hatsan AIRTACT ED

Post autor: Mamutowicz »

Zgadzam się w całej rozciągłości.. :)
Tyle że ten "TEST" nie pokazał możliwości testowanego karabinka, tylko to, jak można się bawić praktycznie każdym ( nawet najtańszym) karabinkiem, procą, a nawet ( na extremalnie krótkim dystansie) pistoletem na zszywki biurowe.. :)

Nie popadaj w skrajności Tomek.. Ten "test" pokazał, że z tego karabinka można trafiać cele wielkości 30cm nawet do 50m..
Tak potrafi nawet najtańszy złom z allegro.
To jak dać babci sportowe auto i kazać jej się przejechać po mieście w godzinach szczytu i opisać wrażenia.. ;)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Daniel91
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 32
Rejestracja: 19 lis 2017, 11:58
Lokalizacja: Góra

Re: Hatsan AIRTACT ED

Post autor: Daniel91 »

Mamutowicz pisze: 28 sie 2018, 17:31 Zgadzam się w całej rozciągłości.. :)
Tyle że ten "TEST" nie pokazał możliwości testowanego karabinka, tylko to, jak można się bawić praktycznie każdym ( nawet najtańszym) karabinkiem, procą, a nawet ( na extremalnie krótkim dystansie) pistoletem na zszywki biurowe.. :)

Nie popadaj w skrajności Tomek.. Ten "test" pokazał, że z tego karabinka można trafiać cele wielkości 30cm nawet do 50m..
Tak potrafi nawet najtańszy złom z allegro.
To jak dać babci sportowe auto i kazać jej się przejechać po mieście w godzinach szczytu i opisać wrażenia.. ;)
Dlatego nagralismy strzelania na skupienie na 15 i 25 metrów
TX200 + Vortex Diamondback 4-12x40 BDC
I nowa zabawka Beretta M92A1 :gwizd:
Awatar użytkownika
Zagorek
Posty: 583
Rejestracja: 22 gru 2016, 20:15
Lokalizacja: Lublin

Re: Hatsan AIRTACT ED

Post autor: Zagorek »

Dany miarodajne to by były gdyby strzelał Kilo na 42 m z medalem na szyi a nie taki zmrolek jak Ty :gwizd: Ja podtrzymuję poprzednie swoje zdanie :up:
Walther LGU + Vortex diamondback HP= profesorski zestaw (strzelec uczeń)
ODPOWIEDZ