Obrazek

Problem z regulacją spustu w H80s

ODPOWIEDZ
Oli
Posty: 162
Rejestracja: 30 maja 2006, 17:48
Lokalizacja: Śląskie

Problem z regulacją spustu w H80s

Post autor: Oli »

No i zgodnie z obietnią pomęczę Was trochę pytaniami :-)
Choc to bardziej prośba o pomoc.Wszędzie jest napisane że Hatsan 80s ma regulowany spust.Znalazłem śrubkę która jak się domyślam służy do tej regulacji ale nie mogę jej ruszyć w żadną stronę.Czy ktoś miał podobny problem a może trzeba użyc tam naprawdę dużej siły?Trochę sie obawiałem bardzo się z nią mocować bo przywykłem że regulacja powinna odbywać się płynnie i w miarę delikatnie.
HW 100T + MTC Viper 10x44 IRS
Był Hatsan 80s Tuning
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

ta śrubka jest za krótka także nie męcz się, trzeba znaleźć taką o 2 mm dłuższą i bardzo ostrożnie kręcić aby nie przedobrzyć :!: :!: W sumie reguluje ona tylko długość drogi spustu a nie miękkość.
AA TX200 HC
Oli
Posty: 162
Rejestracja: 30 maja 2006, 17:48
Lokalizacja: Śląskie

Post autor: Oli »

No tak :-( w zasadzie to chodziło mi o jego zmiękczenie ale tu chyba pomoże tylko zabawa ze sprężynkami.
A z tym poczekam chyba troszkę aż stanę sie bardziej zawansowanym użytkownikiem wiatrówki.Na razie przede mną pierwsza rozbiórka wiatrówki w celu wymiany prowadnicy i nasmarowania :)
HW 100T + MTC Viper 10x44 IRS
Był Hatsan 80s Tuning
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 407
Rejestracja: 03 maja 2006, 11:32
Lokalizacja: Karpacz

Post autor: Szymon »

Witam
Śrubkę trzeba wykręcić używając dość dużej siły i wkręcić inną o przynajmniej 3 mm dłuższą.
Orginalne są za krótkie.
Z braku dłuższej-można po wykręceniu nawiercić kilku milimetrowy otwór-tak, aby wkręcając chował się w nim łep śrubki (wkręcała głębiej).
tak wygląda język spustowy po demontażu
Obrazek
Tu widać, że śrubka wkręcona na maxa-prawie nie wystaje
Obrazek
Dlatego należy ją "wydłużyć"
Pozdrawiam
Szymon.Karpacz
ODPOWIEDZ