Obrazek

Hatsan Proxima , MOD 130 , MOD 87W

ODPOWIEDZ
Masterio
Posty: 4
Rejestracja: 14 lut 2018, 14:09

Hatsan Proxima , MOD 130 , MOD 87W

Post autor: Masterio »

Witam

Nigdzie nie mogę znaleźć informacji lub testów na temat tych modeli wiatrówek, czy ktoś testował któryś z powyższych modeli ?
Czy również jak w poprzednich hatsanach należy je wysłać na tuning np. do dębowego itd. ?
Czy to będzie odpowiednia wiatrówka dla początkującego, kiedyś już miałem wiatrówkę Diana model Air King lecz była bardzo kiepska bo ciągle się lunety na niej "wytrząsały" i psuły, przez jej system antyodrzutowy więc się jej pozbyłem a teraz szukam nowej, może mi ktoś pomóc i odpowiedzieć czy nowe modele hatsana się nadają do rekreacyjnego strzelania ?
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hatsan Proxima , MOD 130 , MOD 87W

Post autor: kamazek »

Zainteresuj się raczej jakimś sprawdzonym modelem, np. 55, 95 czy 90, o nich jest wszystko już napisane. I raczej zwykła sprężyna. A najlepiej polują na używkę HW50 i już :)
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
Zagorek
Posty: 583
Rejestracja: 22 gru 2016, 20:15
Lokalizacja: Lublin

Re: Hatsan Proxima , MOD 130 , MOD 87W

Post autor: Zagorek »

Wybierasz mało popularne wiatrówki i tak naprawdę ciężko będzie znaleźć jakieś rzetelne opisy i porównania. Diana nie jest bardzo kiepska tylko bardzo specyficzna. Celujesz w dość drogie modele gdzie w tej cenie jest wiele innych sprawdzonych wiatrówek. Napisz może dlaczego właśnie te wybrałeś, do czego mają służyć, jaki kaliber. Co do tuningu to nawet Prosport jest do ulepszenia więc te również ale nie wiem kto się tym zajmie. A że luneta się rozsypała to żadna nowość na sprężynie tylko zależy jaka luneta.
Walther LGU + Vortex diamondback HP= profesorski zestaw (strzelec uczeń)
Masterio
Posty: 4
Rejestracja: 14 lut 2018, 14:09

Re: Hatsan Proxima , MOD 130 , MOD 87W

Post autor: Masterio »

kamazek pisze: 14 lut 2018, 15:07 Zainteresuj się raczej jakimś sprawdzonym modelem, np. 55, 95 czy 90, o nich jest wszystko już napisane. I raczej zwykła sprężyna. A najlepiej polują na używkę HW50 i już :)
Znasz może kogoś kto sprzedaje nowe wiatrówki ale już po tuningu, na google znalazłem tylko "dębowe wiatrówki", i tam mają model 95 .

Zagorek pisze: 14 lut 2018, 15:13 Wybierasz mało popularne wiatrówki i tak naprawdę ciężko będzie znaleźć jakieś rzetelne opisy i porównania. Diana nie jest bardzo kiepska tylko bardzo specyficzna. Celujesz w dość drogie modele gdzie w tej cenie jest wiele innych sprawdzonych wiatrówek. Napisz może dlaczego właśnie te wybrałeś, do czego mają służyć, jaki kaliber. Co do tuningu to nawet Prosport jest do ulepszenia więc te również ale nie wiem kto się tym zajmie. A że luneta się rozsypała to żadna nowość na sprężynie tylko zależy jaka luneta.
Pytałem o nowe modele ponieważ myślałem że będą lepsze (bardziej dopracowane) .
Strzelanie rekreacyjne do metalowych celów, lub do tarczy itp. for fun
Luneta które się rozsypały były do 300-400zł, a rozsypały się ponieważ Diana 54 Air King miała taki mechanizm anty-odrzutowy że całe to żelastwo nagle się cofało w stronę kolby i nagle zatrzymywało, równie dobrze można to porównać do walenia lunetą w betonowy mur :)
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Hatsan Proxima , MOD 130 , MOD 87W

Post autor: Mamutowicz »

1. Jak chłopaki pisali - mało popularne . ciężko będzie znaleźć opis.
2. Każdą wiatrówkę trzeba co najmniej rozebrać i przejrzeć - Zwłaszcza Hatsany
3. Diana chyba nie była "kiepska" - to świetny karabinek, Kiepskie były lunety..
4. Do typowej rekreacji spokojnie możesz wziąć Hatsana 55/90/95
Poza tym - 2200pln za Proximę to porażka - płacisz za karabinek zrobiony przez Hatsana, o którym nikt nic nie wie -a w podobnej cenie masz np TX200, HW97 czy Walther LGU - a to wśród "sprężyn" najwyższa półka.

Ps.
Kup sobie HW97k np z tąd: https://akhobby.pl/35-weihrauch i daj od razu na warsztat Hoganowi.
Bedziesz mieć sprzęt najwyższej klasy i starczy ci jeszcze na lunetę.

Ale pisząc "lunetę" miałem na myśli coś normalnego a nie jakieś wynalazki z 500pln...
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hatsan Proxima , MOD 130 , MOD 87W

Post autor: kamazek »

superwiatrowki.pl tutaj kupisz poprawione karabinki, jak chcesz nowy.
Taniej kupisz uzywany, poprawiony, trzeba tylko polować na okazje.
Mariano82 sprzedaje teraz parę karabinków.
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
ODPOWIEDZ