Obrazek

Każdy ma Hatsana, mam i ja! (AT-44 PA)

ODPOWIEDZ
Herr_Mannelich
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 34
Rejestracja: 11 paź 2013, 15:04
Lokalizacja: Lubelszczyzna/Pojzn

Każdy ma Hatsana, mam i ja! (AT-44 PA)

Post autor: Herr_Mannelich »

Każdy ma Hatsana, mam i ja! I jestem nawet zadowolony z mojej decyzji. No prawie, bo do bolączek typowego AT-44 dochodzą także problemy z systemem przeładowania.

Customizacja mojego egzemplarza będzie szła w dwóch kierunkach,
1) Wyczyszczenie, wypolerowanie i nasmarowanie wewnętrznych mechanizmów.
Przy okazji naprawienie tego co sknociłem przy wcześniejszych grzebaniach we wnętrznościach
(zacina się i bezpiecznik siadł)
2) Dodanie zewnętrznych elementów
- rączka do dźwigni przeładowania.
- kolimator
- osłona na lufę, bo jakoś tak cienko wygląda na tle kartusza. :lol: Ale będzie to na samym końcu.

W pierwszej kolejności idę po linii najmniejszego oporu, czyli mocowanie rączki do dźwigni przeładowania.
Zastanawiałem się w jaki sposób mógłbym to zmontować? Pierwsza moja myśl - rączka mocowana bezpośrednio do dźwigni. Jednak uznałem, że nie tędy droga. Bo sam montaż byłby kłopotliwy i powodował zbyt duże ingerencje w rączkę bądź dźwignię. Dlatego użyłem szynę ris.
Wstępne przymiarki wyglądały tak

Obrazek

Oczywiście szynę musiałem odpowiednio skrócić i przeszlifować bok.

Obrazek

Kolejne kombinowanie - jak przykręcić śrubkę? Nakrętka dałem na zewnątrz (oczywiście końcówka śrubki została zeszlifowana)

Obrazek

Dzięki temu nie będzie tarć pomiędzy łebkiem śrubki a osadą w trakcie przeładowywania. Chociaż i tak musiałem mocniej wkręcić śrubkę, i bardziej ją skrócić. Za pierwszym razem były jednak problemy przy tylnym położeniu dźwigni.

Obrazek

Finalnie wygląda to tak

Obrazek

Zamocowanie rączki na szynie umożliwi bezproblemową wymianę na inny chwyt, bo wydaje mi się, że za bardzo pośpieszyłem się z jej zakupem i docelowo powinna być inna. Ale to już użytkowanie pokaże czy będzie wymieniana.

Ciąg dalszy nastąpi. (oby)

PS. Brzeszczot, którego użyłem do skrócenia śrubek oraz szyny ris chyba nie był do metalu... :lol:
Obrazek
Mam hatsana i nie zawaham się go użyć!
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Każdy ma Hatsana, mam i ja! (AT-44 PA)

Post autor: Qbuś »

Obrazek
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
ODPOWIEDZ