Obrazek

Hatsan Apachi 1100x

Awatar użytkownika
diacon-fox
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 789
Rejestracja: 23 lip 2012, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hatsan Apachi 1100x

Post autor: diacon-fox »

waldemar pisze: 03 wrz 2017, 19:14 Co do pytań:
- strzelać chce typowo rekreacyjnie, na zawody się nie wybieram.
- chce strzelać na max 50m bo tak długą mam działkę i to będzie mój max.
- do tarczy z otwartych 10-25m
- do tarczy na ok 30-40m(optyka)
- do butelek nie będę strzelał bo nie chce mi się szkła sprzątać(to takie "wieśniackie" , nie mam nic do ludzi ze wsi żeby nie było)
- spinery,zajączki, kaczuszki(te metalowe) 40 m(optyka)
- puszki po redbulu 50m(optyka)
- zawody typowo rodzinne, ja , żona :hihi: i córka ale bez spinania się
- szukałem lekkiej ze względu na dziewczyny ,ale zawsze to ja mogę naciągać sprężynę i mogą strzelać z podpórki
- nie posiadam żadnej wiatrówki..."to będzie moja pierwsza" :prosze:
- przegląd "0" absolutnie bez względu na jaką bym się nie zdecydował
- tuning tylko w tych ze średniej półki typu HATSAN,GAMO co by je "ucywilizować" lub :bicz: "ujarzmić".
Poszukaj większego brata "kruszynki", mianowicie używanego HW50...spełnia wszelkie Twoje założenia, jest celny (można powtarzalnie strącać kapsle na 60 metrze), ma mechaniczne przyrządy celownicze, dość poręczny dla kobiet oraz na tyle "mocny" żebyś nie brał gigantycznych poprawek.
Mam taki karabinek i wiem o czym piszę ;)
Pro Sport + SWFA SS 10x42
S400 + Vortex Diamonback Tactical 4-16x44
Feinwerkbau 600
Beeman P17 + "kulminator"
M4 Full Metal kaliber 6mm
Awatar użytkownika
waldemar
Posty: 9
Rejestracja: 02 wrz 2017, 23:10

Re: Hatsan Apachi 1100x

Post autor: waldemar »

Od jakiegoś już czasu wertuje Olx-y i temu podobne ale jak wiadomo HW w przystępnej cenie to oferta krótkoterminowa bo bardzo szybko znajduje się kupiec.
Nowa Hw50 trochę już kosztuje ok 1100zł :/ więc to jeszcze raz tyle co mam.
Na początek przygody z tym :uzi: sportem wolałbym coś ze średniej półki cenowej... a jeśli złapie bakcyla , to już pozostaje....pogoń za króliczkiem :D
Jeszcze nie ma :uzi: ale będzie.
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hatsan Apachi 1100x

Post autor: Qbuś »

No to pisz, dzwoń do Dębowego, niech ci Hatsana wypieszczonego wyszykuje :) viewtopic.php?f=110&t=12895
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
Robert J
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 453
Rejestracja: 20 sie 2017, 16:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hatsan Apachi 1100x

Post autor: Robert J »

Jak co mam Gamo :hihi:
Mam Gamo Replay 10 i nic wam do tego :PP
Lubiem DiscoPolo :gwizd: i zbieram na hulajnoge :)
Awatar użytkownika
LinaL
Posty: 33
Rejestracja: 04 cze 2019, 5:59
Lokalizacja: Gniezno

Re: Hatsan Apachi 1100x

Post autor: LinaL »

Siema. Stary temat czas go odgrzać. Obecne apachi przeszły mała modernizację. Firma hatsan rozwija się i poprawia swoje produkty. Obecnie 1100x ma poprawiony spust, jego droga jest krótsza ma również możliwość regulacji sodu. Oczywiście nie jest to QT ale już coś wynosi do tematu. Język pozostał plastikowy, jednak jest mocny i miły w dotyku. Lufa wykonana poprawnie bez zadziorów gwint bardzo czysty i wyraźny nie ma się do czego czepiać. Osada drewno, ładne 😀. Karabinek odpowiednio wyważony w wadze ok 3kg. Kopie, dość mocno ale nie jest to aż tak nieprzyjemne. Mój model po rozebraniu nie miał w sobie tyle sufu co myślałem, dwie godziny pracy i przegląd wykonany. Celność sądzę że w tym przedziale cenowym bardzo dobra jednak trzeba pamiętać że to strzelec strzela a nie karabinek. Cena rynkowa 390zl. Ogólnie jest przyjemniejszy od h90 z kilku powodów. 1. Cena niższa. 2. Osada drewno. 3. Jest z nim mniej pracy na warsztacie. Zdecydowanie polecam na pierwszy zakup, jeżeli nie umiemy dłubać w bebechach to polecam kupić wersje poprawiona np od eresa. W wolnej chwili dodam zdjęcia plujki i tarczek.
janusz22551

Re: Hatsan Apachi 1100x

Post autor: janusz22551 »

No to już kilka dni minęło i mam nadzieję, że troszkę postszelałeś. Jak tam drugie wrażenie?
Awatar użytkownika
LinaL
Posty: 33
Rejestracja: 04 cze 2019, 5:59
Lokalizacja: Gniezno

Re: Hatsan Apachi 1100x

Post autor: LinaL »

:drunk:
janusz22551 pisze: 21 cze 2019, 7:27 No to już kilka dni minęło i mam nadzieję, że troszkę postszelałeś. Jak tam drugie wrażenie?
przy rozluźnionych mięśniach o wiele lepiej. Ilość wypitego złotego jest wprost proporcjonalna do zwiększenia celności - do czasu :devil2: Pierwsze to że założyłem lupke z bazaru 20mm bo taka miałem w gratch niestety wkurza niemiłosiernie że względu na ciemny obraz i dość mętny. Ale o dziwo trzyma się kupy. Karabinek kopie ale jest to do opanowania i dziwnie zabrzmi ale lubię jak kopie, aczkolwiek będę go cywilizować. Z tego co widzę jest to striker ed tylko z drewnianą osada. Przyjemnie leży w dłoni, można się przytulić do chłodnego drewienka. Polimerowe zakończenie lufy imitujące tłumik chroni oksyde, poprawia chwyt. Plujka łamie się z oporem więc dzieciaki nie będą się nią bawić to też na plus. Droga spustu już opanowana, palec pamięta kiedy będzie strzał. Nie jest taki głośny też na plus. Co do szmocy. Amatorą rozpierduchy będzie się podobać, przez stare drzwi pokojowe przechodzi na wylot. Muszę lepsze szkoło założyć i sprawdzić jak będzie sobie radził. Obecnie jestem zadowolony. W tym przedziale cenowym super do 500 zł nowe w drewnie nic innego nie wpadnie bo crosman mocniej bije i ma metaliczny głośny dźwięk. A wszystkie B1,2,3 liderzy czy narkomanię to syf. Na pewno jeszcze coś dodam :up:
janusz22551

Re: Hatsan Apachi 1100x

Post autor: janusz22551 »

Ja zaczynałem od Strikera Edge. Inna uszczelka tłoka, dopasowana prowadnica i pet, powinny troszkę złagodzić kopniaka. Pamiętaj też o dobrym splanowaniu i wypolerowaniu końcówek sprężyny.
ODPOWIEDZ