Obrazek

Vortex , spostrzeżenia użytkowników ....

ODPOWIEDZ
rafik
Posty: 85
Rejestracja: 06 sty 2017, 7:17

Vortex , spostrzeżenia użytkowników ....

Post autor: rafik »

Witam .

Wypowiem się jako pierwszy ale też liczę na odpowiedzi od innych użytkowników "Vortex" w Harnasiach :)
Wczoraj rano ( ok 4.30 rano ) poranna kawa , papierosek i strzelanie do tarczy na 27m , idealna 10 za każdym razem , (hatsan 125 + vortex w limicie ) .

Dzisiaj skończyłem wcześniej pracę ( pracuje przy PC w domu) wiec wiatróweczka i heja strzelanie w ogrodzie .
No i zonk :/.


W tarcze z 15m nie mogłem trafić ( odrzut że po 20 kilku śrutu darowałem sobie, przez bolący bark ).

Myślę sobie luneta padła, ktoś kręcił . Ale też nie , dalej zerowanie ,NIC !! .

Chrono DIY , pomiar 277m/s przy exact 4.52 (masakra jak by miejscowe przyjechali i zabrali karabinek to leżę i kwiczę) .No ale prawa fizyki istnieją (ciśnienie gazu uzależnione jest od objętości gazu oraz temperatury). Wiec hop na piętro po zamrażacz (czasem używam w elektronice ) , psik na osadę gdzie pod tym jest vortex , odczekałem 1 min. strzał i jak ręką odjął dalej w 10 w celu (kopniak zmalał )

. Odczekałem aż zamrażacz odpuści (zamocowałem DS18B20 do komory sprężania od góry na klej termo przewodzący ), temp wzrosła do 37 stopni , strzał i Delta do do serwisu już leci w poniedziałek :( , zmieniła się w grzechotkę ,wyszło 22 J ,a kopniak taki że śrut postawiony na lunecie znalazłem ok metra od siebie .


Nie potrzebowałem w H125 dociążenia ponieważ z ręki na 50m trafiałem w puszki ( na taki dystans rzadko strzelam do tarcz , uczę się dalej powtarzalnego chwytu ) ale fakt to było w godzinach porannych :/

Mam jeszcze H80+ zestaw alchemika (oteva)+ 2 DO Scherman i strzela jak marzenie , w każdych warunkach leci w 10 na 27m .
janusz22551

Re: Vortex , spostrzeżenia użytkowników ....

Post autor: janusz22551 »

Tak to jest z votexami :hm: Nie wiem, czy czytałeś starsze tematy o tym na forum, ale dowiedział byś się, że to nic polecanego przez osoby które miały z tym do czynienia. Porządna sprężyna i dobrze dopasowana prowadnica, sprawują się dużo lepiej. Jak to się mówi, nabyłeś doświadczenia ;)
Awatar użytkownika
xork
Posty: 67
Rejestracja: 11 lip 2016, 9:39
Lokalizacja: Nowy Otwór Maz..

Re: Vortex , spostrzeżenia użytkowników ....

Post autor: xork »

Mi vortex bardzo odpowiada albo raczej odpowiadałby gdyby trzymał ciśnienie ,bo za 170 zeta oczekuję czegoś co wytrzyma więcej niż 5000 strzałów, niestety tureckie wykonanie sprawia że podobnie jak cała reszta tureckiego badziewia ,zwyczajnie rozczarowuje . A mogło być tak pięknie...

Które to są, te porządne sprężyny?
Nie śpię, bo trzymam kredens!
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Vortex , spostrzeżenia użytkowników ....

Post autor: Qbuś »

Które to są, te porządne sprężyny?
No te, które są polecane na forum od "forumowych tunerów" :D . viewforum.php?f=110
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
GHOST
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 153
Rejestracja: 03 sie 2016, 14:28
Lokalizacja: woj. Lubelskie

Re: Vortex , spostrzeżenia użytkowników ....

Post autor: GHOST »

Co do spadku ciśnienia, wstawiasz zawór zewnętrzny i sam sobie ubytek dobijasz. Ja tak mam zrobione i jestem zadowolony:)
HW 97K by Hogan DOT. 4-16x42.AO MD
Awatar użytkownika
sharg_pl
Posty: 75
Rejestracja: 13 lis 2012, 16:13
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Vortex , spostrzeżenia użytkowników ....

Post autor: sharg_pl »

xork pisze: 18 cze 2017, 11:47 Mi vortex bardzo odpowiada albo raczej odpowiadałby gdyby trzymał ciśnienie ,bo za 170 zeta oczekuję czegoś co wytrzyma więcej niż 5000 strzałów, niestety tureckie wykonanie sprawia że podobnie jak cała reszta tureckiego badziewia ,zwyczajnie rozczarowuje . A mogło być tak pięknie...

Które to są, te porządne sprężyny?
Sprężyna nie powinna tracić ciśnienia. Proszę opisać sytuację w e-mailu na handel@sharg.pl spróbujemy pomóc.
Odnośnie spostrzeżeń użytkowników, sporo wartościowych informacji na temat sprężyn Vortex i na przykład wpływu środowiska na ich działanie pojawiło się na "beżowym forum" http://forum-bron.pl/viewtopic.php?p=1715592#p1715592
Nie sprzedajemy na forum - o towar pytaj w Twoim lokalnym sklepie
krystianzach
Posty: 68
Rejestracja: 02 sty 2014, 20:30
Lokalizacja: Zachełmie

Re: Vortex , spostrzeżenia użytkowników ....

Post autor: krystianzach »

Jeśli zeszło calkowicie ciśnienie proponuje wymienić 3 oringi koszt okolo 1,50 i cieszyć się dalej ze strzelania.
A jak to zrobic? To proste.
Potrzebne będzie imadło i klucz nr18 oraz oringi
Podgrzać przednią część sprężyny (mosiężny korek), zamocowac w imadle i odkręcić kluczem nr18. Trzeba grzać bo na gwincie jest klej.
Po wykręceniu wyciągnąć z korka tą srebrną część siłownika. Sprawdzić czy nie ma przypadkiem rys i wgnieceń, warto przepolerować dla świętego spokoju.
Następnie wydłubać oringi z mosiężnego korka i zastąpić je porządnymi nbr90, nasmarować obficie smarem silikonowym uszczelnienia i złożyć w odwrotnej kolejności.
Nabić powietrzem do okolo 95-100bar aby mieścić się w limicie.
Pozdrawiam
Czy za dnia czy pora nocna,
butla piwa jest wszechmocna.
rafik
Posty: 85
Rejestracja: 06 sty 2017, 7:17

Re: Vortex , spostrzeżenia użytkowników ....

Post autor: rafik »

krystianzach pisze: 27 lip 2017, 5:12
Nabić powietrzem do okolo 95-100bar aby mieścić się w limicie.
U mnie limit (16.2J) dla H80 i H90 kolegi znajduję przy ciśnieniu ok 80bar ,dość łagodnie jak na hatsana ,zachowuję się do 110barów (testowałem przy ok 10 strzałach JSB gdzie ek wynosiło ok 24J po czym wróciłem do limitu) oczywiście mowa ok kal. 4.5
krystianzach
Posty: 68
Rejestracja: 02 sty 2014, 20:30
Lokalizacja: Zachełmie

Re: Vortex , spostrzeżenia użytkowników ....

Post autor: krystianzach »

Tutaj jeszcze może mieć wpływ uszczelka tłoka w zależności z jakiego materialu zostala wykonana.
Czy za dnia czy pora nocna,
butla piwa jest wszechmocna.
rafik
Posty: 85
Rejestracja: 06 sty 2017, 7:17

Re: Vortex , spostrzeżenia użytkowników ....

Post autor: rafik »

Przy uszczelce zepto i vortex zalecanym ( przez sharg.pl i innych sprzedawców który ma limit ) wzrasta do ok 18,8J więc warto przemyśleć zmianę na sam vortex
krystianzach
Posty: 68
Rejestracja: 02 sty 2014, 20:30
Lokalizacja: Zachełmie

Re: Vortex , spostrzeżenia użytkowników ....

Post autor: krystianzach »

rafik pisze: 27 lip 2017, 18:21 Przy uszczelce zepto i vortex zalecanym ( przez sharg.pl i innych sprzedawców który ma limit ) wzrasta do ok 18,8J więc warto przemyśleć zmianę na sam vortex

Przy jakim ciśnieniu i na jakim śrucie ma taka energie?
Czy za dnia czy pora nocna,
butla piwa jest wszechmocna.
rafik
Posty: 85
Rejestracja: 06 sty 2017, 7:17

Re: Vortex , spostrzeżenia użytkowników ....

Post autor: rafik »

Standardowy (ciśnienie ok 90 bar)

Exact 4.5 ,0.54g , na crosman pointed nie co więcej ..
krystianzach
Posty: 68
Rejestracja: 02 sty 2014, 20:30
Lokalizacja: Zachełmie

Re: Vortex , spostrzeżenia użytkowników ....

Post autor: krystianzach »

U mnie może być nieco inaczej z energią gdyż mam odchudzony tłok.
Czy za dnia czy pora nocna,
butla piwa jest wszechmocna.
ODPOWIEDZ