Obrazek

Najlepszy Hatsan na początek:)

Paylo
Posty: 12
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:54
Lokalizacja: Warszawa

Najlepszy Hatsan na początek:)

Post autor: Paylo »

Witam wszystkich serdecznie. Szykuję się do zakupu wiatrówki ze "stajni" Hatsana. Wybór prawdopodobnie padnie na jeden z modeli striker edge, striker ar, 80, 90 chyba że pominąłem coś wartego uwagi w tym przedziale cenowym. I tutaj chciał bym poprosić o poradę u znawców tematu, która z tych wiatrówek jest najbardziej dopracowana i godna uwagi. Po dłuższej lekturze najwięcej pochlebnych opini widziałem dla modelu 90 i wiem żeby szukać wersji z regulowanym spustem. Walory wzrokowe przyciągają mnie jednak to modelu striker. Czy któraś z tych wiatrowek ma jakieś dodatkowe zalety?
janusz22551

Re: Najlepszy Hatsan na początek:)

Post autor: janusz22551 »

Brak spustu QT raczej je dyskwalifikuje. Nie patrz na wygląd, bo one nie mają wyglądać, tylko celnie strzelać. 90-tka to najlepsza opcja.
zakooo
Posty: 21
Rejestracja: 15 wrz 2015, 17:23
Lokalizacja: Kraków

Re: Najlepszy Hatsan na początek:)

Post autor: zakooo »

Potwierdzam :) mam 90 już 2 lata + lupka Point - Precision (wytrzymała już ponad 2500 srucin) oraz polecany przez sporą grupę forumowiczów pokrowiec ,,drong-a'' ;)
zabawa przednia nie nudzi się. Będziesz zadowolony kawał solidnego żelastwa
Hatsan 90
Awatar użytkownika
xork
Posty: 67
Rejestracja: 11 lip 2016, 9:39
Lokalizacja: Nowy Otwór Maz..

Re: Najlepszy Hatsan na początek:)

Post autor: xork »

kup sobie coś przy czym nie będziesz musiał uczyć się ślusarstwa, jakieś HW, Slavie czy dwa chińczyki, a to majsterkowiczom zostaw albo tym "nurkom" co rano puszki gniotą...
Nie śpię, bo trzymam kredens!
Awatar użytkownika
wiatq
Posty: 99
Rejestracja: 14 maja 2016, 17:51

Re: Najlepszy Hatsan na początek:)

Post autor: wiatq »

Z tego co zasugerowałeś i w tym budżecie - bierz H90. Dlaczego .. koledzy wymienili, ale dodam:
- spust QT
- ogromna popularność wśród tak amatorów jak i bardziej zaprawionych rekreacjonistyów - przez co łatwiej odsprzedać
- wiatrówka obrabiana i przerabiana na wszelkie sposoby więc nawet samodzielny "tuning" jeśli się nie boisz narzędzi się uda
- większa EK niż w strikerze
- łatwiejsza możliwość dociążenia i wygłuszenia kolby

To chyba tyle - a co do fajności to... fajnej to szukaj dziwczyny na imprezę albo żony do spędzenia z nią reszty życia, a wiatrówka to ma strzelać i dać się łatwo zbyć bez wielkiej straty gdy Ci się znudzi (zbywanie żony również bywa praktykowane gdy się znudzi - wiem, ale z tego co słyszałem nigdy na tym człowiek finansowo bez strat nie wychodzi ;) )
FWB 300S
Haenel 310
TX200HC
AA PS
PR900W
Gamo PR45
Kalkulator energii wiatrówki
Paylo
Posty: 12
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: Najlepszy Hatsan na początek:)

Post autor: Paylo »

Dzięki za wszystkie porady :) Można powiedzieć, że decyzja podjęta i czas na poszukiwanie okazuje wartego uwagi :)
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Najlepszy Hatsan na początek:)

Post autor: kamazek »

Kurde, wszyscy i wszędzie piszą o H90 :hm:
Jak już będę bogatym człowiekiem, takowego nabędę i przerobię na "kamazkowego" :D
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
wiatq
Posty: 99
Rejestracja: 14 maja 2016, 17:51

Re: Najlepszy Hatsan na początek:)

Post autor: wiatq »

kamazek pisze:Kurde, wszyscy i wszędzie piszą o H90
Wszyscy wszędzie piszą o H90 ale w tym budżecie i w porównaniu z modelami w tej cenie. Wyjdź wyżej z plnami i nikt o H90 nie wspomni.
FWB 300S
Haenel 310
TX200HC
AA PS
PR900W
Gamo PR45
Kalkulator energii wiatrówki
janusz22551

Re: Najlepszy Hatsan na początek:)

Post autor: janusz22551 »

kamazek pisze:Kurde, wszyscy i wszędzie piszą o H90 :hm:
Jak już będę bogatym człowiekiem, takowego nabędę i przerobię na "kamazkowego" :D
Piotruś, ja to bym Cię widział raczej z AA, HW tudzież LGU ;) :D
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Najlepszy Hatsan na początek:)

Post autor: kamazek »

W grupie wsparcia AA to ja będę przez te strzeleckie pikniki i zawody :D
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
janusz22551

Re: Najlepszy Hatsan na początek:)

Post autor: janusz22551 »

kamazek pisze:W grupie wsparcia AA to ja będę przez te strzeleckie pikniki i zawody :D
Obrazek
Terrormachine
Posty: 82
Rejestracja: 24 sie 2015, 20:00
Lokalizacja: Opole

Re: Najlepszy Hatsan na początek:)

Post autor: Terrormachine »

Jest jeszcze możliwość zmiany osady na drewnianą.Mam H90 i zmieniłem polimer na drewienko od H55.Bo modele 5X-95 to ten sam system.Jeśli jest QT SAS,to osady pasują.
Hatsan 90 4.5mm,Łucznik wz.70,Iż 40,Tex mod.3,Norica mod.83,Lov 21,Haenel 49,Remington 1858 Pietta .44,Kentucky Ardesa pistol .45
Awatar użytkownika
Paweł 1983
Posty: 59
Rejestracja: 18 kwie 2016, 21:17

Re: Najlepszy Hatsan na początek:)

Post autor: Paweł 1983 »

Czyli moge do swojego Hatsana 90 zamowic spokojnie osade od 55 lu 95. Wlasnie sie zastanawiałem czy beda pasowac. Ktos kiedys mowił , że od 99 tez osada do 90 pasuje. I byl to chyba Debowy jak sie nie myle
Paweł

Hatsan 90 QT SAS II gen -4,5mm
Terrormachine
Posty: 82
Rejestracja: 24 sie 2015, 20:00
Lokalizacja: Opole

Re: Najlepszy Hatsan na początek:)

Post autor: Terrormachine »

Wiem napewno,że do H90 QT SAS pasują osady 55-95.Ale musi być QT SAS.Od 99 to nie wiem...ale też powinna pasować,bo to rozbudowana wersja 95,różni się od 95 tym tylko,że ma blokadę lufy,coś takiego jak w Slavii.Jeśli myślisz o osadzie z 55,lub 95 to pasują na 100%.
Hatsan 90 4.5mm,Łucznik wz.70,Iż 40,Tex mod.3,Norica mod.83,Lov 21,Haenel 49,Remington 1858 Pietta .44,Kentucky Ardesa pistol .45
Paylo
Posty: 12
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: Najlepszy Hatsan na początek:)

Post autor: Paylo »

Więc tak H90 dzisiaj trafił w moje ręce :) Pierwsze dziurawienie już za mną, wrażenia są bardzo pozytywne i nie żałuję wyboru, jeszcze raz dzięki za wszystkie podpowiedzi.
ODPOWIEDZ