Obrazek

Najlepszy Hatsan na początek:)

janusz22551

Re: Najlepszy Hatsan na początek:)

Post autor: janusz22551 »

Jeśli Ty jesteś zadowolony, to wszyscy są zadowoleni ;)
Awatar użytkownika
xork
Posty: 67
Rejestracja: 11 lip 2016, 9:39
Lokalizacja: Nowy Otwór Maz..

Re: Najlepszy Hatsan na początek:)

Post autor: xork »

Cóżeś ty uczynił, młody padawanie ślusartwa?
Nie śpię, bo trzymam kredens!
Terrormachine
Posty: 82
Rejestracja: 24 sie 2015, 20:00
Lokalizacja: Opole

Re: Najlepszy Hatsan na początek:)

Post autor: Terrormachine »

Dobrze uczynił :up:
Hatsan 90 4.5mm,Łucznik wz.70,Iż 40,Tex mod.3,Norica mod.83,Lov 21,Haenel 49,Remington 1858 Pietta .44,Kentucky Ardesa pistol .45
Paylo
Posty: 12
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: Najlepszy Hatsan na początek:)

Post autor: Paylo »

Teraz kolejny etap, czyli poprawienie fabryki u któregoś ze znanych czarodziejów i poszukiwanie kolby najlepiej od 95 😀
Awatar użytkownika
Paweł 1983
Posty: 59
Rejestracja: 18 kwie 2016, 21:17

Re: Najlepszy Hatsan na początek:)

Post autor: Paweł 1983 »

Paylo pisze: 11 kwie 2017, 22:23 Teraz kolejny etap, czyli poprawienie fabryki u któregoś ze znanych czarodziejów i poszukiwanie kolby najlepiej od 95 😀
Zależy skąd jesteś ? Możesz wysłać do Dębowego , Alchemika , Eeresa. Ja mam poprawionego Hatsana 90 przez Eresa i jest ok. Także masz w czym wybierać ;)
Paweł

Hatsan 90 QT SAS II gen -4,5mm
BARUL1969
-#nowy
-#nowy
Posty: 2
Rejestracja: 17 kwie 2017, 20:38

Re: Najlepszy Hatsan na początek:)

Post autor: BARUL1969 »

Witam, właśnie szukam wiatrówki jako prezent na ,,Komunie" jak zrozumiałem to najlepsza opcja to Wiatrówka Hatsan 90 STG SAS Quattro Trigger 4,5 mm tak ?
Paylo
Posty: 12
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: Najlepszy Hatsan na początek:)

Post autor: Paylo »

Tak ten model. Tylko po dociążeniu kolby z luneta będzie ważył dobrze ponad 3,5 kg, więc zakres pozycji strzeleckich dla juniora raczej będzie ograniczony do leżącej i wygodnej podpórki i z samym naciąganiem sprężyny może być ciężko. Dla przykładu takie HW30s waży około 2,5kg.
BARUL1969
-#nowy
-#nowy
Posty: 2
Rejestracja: 17 kwie 2017, 20:38

Re: Najlepszy Hatsan na początek:)

Post autor: BARUL1969 »

Młody lubi strzelać , chcę mu kupić coś dobrego i celnego by się nie zniechęcił ale dalej łapał bakcyla .U rodzinki strzela z wiatrówki ,,targowej" gdy idzie ze mną to Slawka634 lub crosman1077 więc powinien dać radę . Zastanawiam się nad kupnem tego ,,Wiatrówka Hatsan 90 SAS QT II gen" sklep polecany tu na forum a i spust regulowany.Dzięki.
KacMac
-#nowy
-#nowy
Posty: 2
Rejestracja: 18 kwie 2017, 2:22

Re: Najlepszy Hatsan na początek:)

Post autor: KacMac »

Witam wszystkich bardzo serdecznie!
Po przeczytaniu dużej ilości tekstu związanego z "pierwszą wiatrówką" oczywistym jest to, iż zdecydowałem się na popularnego Hatsana 90.
Jednak teraz zaczynają się schody, gdyż mam pytania związane co do wersji 90-tek. Mianowicie modele tego Hatsana mają różne konfiguracje? Jeśli tak to mogę nazwać. Już wiem, że na pewno mam brać z "Quattro Trigger" to nie podległa wątpliwości, ale nie jestem w 100% pewny co oznaczają: "SAS" albo "STG". Ponadto nie zdecydowałem się jeszcze na kaliber, dodam że rozważam między: 4.5 mm a 5.55 mm. Gdyby ktoś był tak miły i uprzejmy w wyjaśnieniu mi owych skrótów oraz w opisaniu który kaliber byłby lepszy będę bardzo wdzięczny!

Kiedy już będę wiedział wszystko zostają jeszcze dwie sprawy:
1. W internecie jest dużo sklepów z owymi sprzętami, ale ceny są większe niż na allegro. Moje pytanie więc brzmi następująco: które aukcje na allegro z Hatsanami 90 są warte uwagi a co za tym idzie kupna? Pytam gdyż jest to powiązane z drugą sprawą.

2. Tutaj będzie o wymaganym tuningu do 90. Na allegro kosztują różnie w przedziałach od 399 w górę co i tak jest mniej niż na "specjalnych" stronach a wiem, że na tuning też trzeba przeznaczyć pieniądze więc stąd moje pytanie w pkt 1.
Wraz z tuningiem dochodzi jeszcze sprawa poradnika który byłby kompletny do owego ulepszenia wiatrówki.
(I proszę tutaj nie pisać coś w stylu wygoogluj sobie albo nie boli poszukać. Szukałem, poczytałem już jak to się robi na różnych forach czy stronach ale jest tego tak dużo, że interesuje mnie najlepszy poradnik ze wszystkich, dzięki któremu uda mi się dokonać modyfikacji dzięki której będę mógł cieszyć się zakupionym sprzętem.)

Dziękuje bardzo za uwagę i mam nadzieje, że nie będzie problemu z pomocą przy tych sprawach. Z GÓRY DZIĘKUJE ZA ODPOWIEDŹ.
Kacper M
Jelenia Góra (Dolny Śląsk)
Awatar użytkownika
xork
Posty: 67
Rejestracja: 11 lip 2016, 9:39
Lokalizacja: Nowy Otwór Maz..

Re: Najlepszy Hatsan na początek:)

Post autor: xork »

SaS - strzał apoteozy smutku - nie istnieje a w realu kawałek rurki z tworzywa sztusznego
Stg- hmm? Stug? pewnie coś równie godnego niewiedzy
Z tego karabinka tylko spustowy mechanizm QT jest godny uwagi.
Sprawdź lufę!bo lufy to oni robią w tureckim zakładzie pracy chronionej .
Oszczędź sobie kasy i czasu i kup już zrobiony karabinek u któregoś ze speców (Dębowy,ck...)
Nie śpię, bo trzymam kredens!
KacMac
-#nowy
-#nowy
Posty: 2
Rejestracja: 18 kwie 2017, 2:22

Re: Najlepszy Hatsan na początek:)

Post autor: KacMac »

xork pisze: 18 kwie 2017, 17:32 SaS - strzał apoteozy smutku - nie istnieje a w realu kawałek rurki z tworzywa sztusznego
Stg- hmm? Stug? pewnie coś równie godnego niewiedzy
Z tego karabinka tylko spustowy mechanizm QT jest godny uwagi.
Sprawdź lufę!bo lufy to oni robią w tureckim zakładzie pracy chronionej .
Oszczędź sobie kasy i czasu i kup już zrobiony karabinek u któregoś ze speców (Dębowy,ck...)
Dzięki jeszcze raz za odpowiedź!
Chciałbym dowiedzieć się jeszcze jaki kaliber, bo osobiście chyba skłaniam się ku 5.55 mm ale nie wiem czy dobry wybór. :)
Skoro mówisz, że nie ma co się bawić w samodzielne dłubanie - posłucham się, ale tutaj dalej jest dla mnie barierą troszkę cena już "podrasowanych" H90. Mówię tutaj o cenie 580 zł na cekausie i w sumie u Dębowego również. Dlatego jednak zacząłem się mocno zastawiać, gdyż nie da się ukryć nie chciałem aż tyle wydawać na pierwszą wiatrówkę.
Jest jakaś alternatywa? Jakieś rozwiązanie? Poczytałem również dzisiaj różne fora itp na temat Baikał MP 61 iż jest godny uwagi, ale nie wiem czy podzielisz/cie entuzjazm innych którzy zachwalali owy sprzęt.(mimo prędkości wylotowej -130 m/s)

Jeśli jest sens dalej się rozwodzić na ten temat to proszę o inne ciekawe modele/warianty początku ze strzelaniem.

Dzięki i pozdrawiam.
Kacper M
Jelenia Góra (Dolny Śląsk)
Awatar użytkownika
merkant
Posty: 63
Rejestracja: 16 kwie 2017, 20:55

Re: Najlepszy Hatsan na początek:)

Post autor: merkant »

5,5 mm to dobry kaliber dla wiatrówek powyżej 17J. W słabszych to przerost formy nad treścią.
HW40, Crossman Copperhead, Crossman Inferno (na sprzedaż)
Awatar użytkownika
xork
Posty: 67
Rejestracja: 11 lip 2016, 9:39
Lokalizacja: Nowy Otwór Maz..

Re: Najlepszy Hatsan na początek:)

Post autor: xork »

weź pod uwagę że np zrobienie korony lufy (podstawa w htsanie) wymaga sprzętu (no chyba że masz tokarkę) ..albo inaczej
ja nie kupiłem gotowego h90, sam się mordowałem z tym szmelcem ,lufę 3 razy ciapałem i metodą prób i błędów pilnikowałem ,tarłem ,darłem, o blesku księżyca kozią krwią polewałem by z 30m w kapsel dało się tryknąć czy to wyszło taniej ..NIE! zmarnowany śrut,czas snucie domysłów co jest nie tak...matko nigdy więcej z tym badziewiem...
Kup jakieś HW i strzelaj prosto z pudełka
Cena za zrobione Harakiri90 wg mnie jest nadal niska w stosunku do tego co dostaniesz.
Wiesz że też chciałem oszczędzić i jak się okazuje wydałem więcej bo na chwilę oecną mam 2 hatsany(80 bez qt,i 90 z qt) a miałem 3 i to w ciągu 12msc ,kupowałem używki a mimo to taniej by wyszło kupić jeden porządny. Ze wzg na QT(jedyny atut hatsana) nie ma alternatywy w tym przedziale cenowym,chyba że używka po okazyjnej cenie.
Nie śpię, bo trzymam kredens!
Awatar użytkownika
mimut
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1133
Rejestracja: 31 paź 2012, 13:32
Lokalizacja: Oldham District AC

Re: Najlepszy Hatsan na początek:)

Post autor: mimut »

Tanio kupujesz, dwa razy kupujesz. Zastanowić się musisz czy stać Cię na wywalanie kasy w błoto.
Awatar użytkownika
Foresto93
Posty: 22
Rejestracja: 23 kwie 2017, 18:07
Lokalizacja: Śląsk

Re: Najlepszy Hatsan na początek:)

Post autor: Foresto93 »

Czy, do hatsana 90 SAS QT naprawdę lepszym wyborem jest kaliber 4,5? Jeśli tak, to konkretnie dlaczego? :-)
Lepiej późno, niż wcale :king:
ODPOWIEDZ