Obrazek

Hatsan Striker EDGE Vortex czy 90 Vortex

Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hatsan Striker EDGE Vortex czy 90 Vortex

Post autor: Qbuś »

Kol. kilo, jak byś dokładniej przeczytał pierwszy post kol. SHIMMY , to byś znalazł :
Nie mój budżet i nie podoba mi się klasyczny wygląd tych wiatrówek.
:lol: . Nie każdy jest "bobrem" czy "korojadem" i musi lubić drewno :D .
Głównie chodzi o to, żeby kolegę nakierować na właściwy wybór, z którego będzie zadowolony i sprzęt nie zrobi mu krzywdy 8) .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
Paweł 1983
Posty: 59
Rejestracja: 18 kwie 2016, 21:17

Re: Hatsan Striker EDGE Vortex czy 90 Vortex

Post autor: Paweł 1983 »

Dokładnie!! Wyciszenie i obciazenie polimeru nie zajmuje tak duzo czasu . Pozatym koledze SHIMMY podoba sie polimer ! Mi zreszta tez!!! ;) Druga sprawa ta 90 niczym sie nie rózni od 95 oprócz osady. System ten sam!
Paweł

Hatsan 90 QT SAS II gen -4,5mm
SHIMMY
Posty: 12
Rejestracja: 14 mar 2017, 21:25
Lokalizacja: Kalisz

Re: Hatsan Striker EDGE Vortex czy 90 Vortex

Post autor: SHIMMY »

Chłopaki nie chodzi o to, że drewno jest złe tylko że podobaja mi sie czarne karabinki o nowoczesnym designie to wszystko. Pewnie drewno sprawuje sie lepiej ale wtedy wartosc karabinka wzrasta, a to czy polimer czy drewno to drugorzedna sprawa przynajmnie dla mnie laika. Co do tego h95 a h90 to fajnie, ze ta druga jest dłuższa. A jakiego tuningowca jeszcze byście polecali?Czy Eres rzeczywiscie robi tak dobra robote jak Maciek?(znam tylko z opowiadan)
Zestaw standardowy:
- Hatsan 90 QT, SAS RS
- PP 3-12x42 AO
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hatsan Striker EDGE Vortex czy 90 Vortex

Post autor: Qbuś »

Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
SHIMMY
Posty: 12
Rejestracja: 14 mar 2017, 21:25
Lokalizacja: Kalisz

Re: Hatsan Striker EDGE Vortex czy 90 Vortex

Post autor: SHIMMY »

Qbuś pisze:viewforum.php?f=110 :D
I kazdy z nich tak samo dobry?
Zestaw standardowy:
- Hatsan 90 QT, SAS RS
- PP 3-12x42 AO
Awatar użytkownika
Paweł 1983
Posty: 59
Rejestracja: 18 kwie 2016, 21:17

Re: Hatsan Striker EDGE Vortex czy 90 Vortex

Post autor: Paweł 1983 »

Zarówno pan z pozycji pierwszej jak i drugiej jest polecany . Wczoraj zabawka doszła od Eresa i jestem zadowlony :D . Ty musisz sam sobie zdecydowac u ktorego fachowca wiatrówke zamówić. I tyle. Jeszcze Alchemik jest dobrym magikiem i Hogan.
Paweł

Hatsan 90 QT SAS II gen -4,5mm
SHIMMY
Posty: 12
Rejestracja: 14 mar 2017, 21:25
Lokalizacja: Kalisz

Re: Hatsan Striker EDGE Vortex czy 90 Vortex

Post autor: SHIMMY »

Podsumowujac Hatsan 90 na tradycyjnej sprezynie od Eresa. Bede zadowolony i z przyjemnoscia bede mogl strzelac na odleglosci rzedu do 50 m na lunecie Point Precision 3-12x42AO? W tej cenie za nowy tuningowany sprzet nie ma rzadnej alternatywy? :D
Zestaw standardowy:
- Hatsan 90 QT, SAS RS
- PP 3-12x42 AO
Awatar użytkownika
Paweł 1983
Posty: 59
Rejestracja: 18 kwie 2016, 21:17

Re: Hatsan Striker EDGE Vortex czy 90 Vortex

Post autor: Paweł 1983 »

Tez tak sadze. Tak jak mówiłem to jest moja druga 90 wzieta u Eresa i jest OK.
Paweł

Hatsan 90 QT SAS II gen -4,5mm
SHIMMY
Posty: 12
Rejestracja: 14 mar 2017, 21:25
Lokalizacja: Kalisz

Re: Hatsan Striker EDGE Vortex czy 90 Vortex

Post autor: SHIMMY »

A coż to jest ten ślizg w dodatkowej ofercie Eresa?
Zestaw standardowy:
- Hatsan 90 QT, SAS RS
- PP 3-12x42 AO
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hatsan Striker EDGE Vortex czy 90 Vortex

Post autor: kamazek »

SHIMMY pisze:Podsumowujac Hatsan 90 na tradycyjnej sprezynie od Eresa. Bede zadowolony i z przyjemnoscia bede mogl strzelac na odleglosci rzedu do 50 m na lunecie Point Precision 3-12x42AO? W tej cenie za nowy tuningowany sprzet nie ma rzadnej alternatywy? :D
Będziesz mógł strzelać z przyjemnością i na 100 m :D
Ale w naszym hobby raczej chodzi o celne strzelanie, a będąc nowicjuszem w tej dziedzinie ustaw sobie poprzeczkę na razie trochę niżej.
Skup się na celnym i powtarzalnym strzelaniu na 15-25 m do tarczy a potem, z czasem przyjdzie czas na celne i powtarzalne strzelanie na 50 i więcej metrów do spinerów czy kapselków.
Powodzenia w treningach !!! :)
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hatsan Striker EDGE Vortex czy 90 Vortex

Post autor: Qbuś »

SHIMMY pisze:A coż to jest ten ślizg w dodatkowej ofercie Eresa?
Obrazek
To jest to czerwone na zdjęciu (zapożyczone z innego karabinka w celu demonstracji).
Fabryczny Hatsan nie ma z tyłu tłoka takiego pierścienia i żelazo trze o żelazo podczas naciągania i wystrzału, taki pierścień eliminuje to zjawisko i powoduje większą stabilność wystrzałów. Można to dorobić, ale to nie jest konieczność, bez tego pierścienia też się dobrze strzela, chociaż w głowie ciągle się kołacze: "kurde, jak bym dorobił taki pierścień to.....................???" :hihi: .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
SHIMMY
Posty: 12
Rejestracja: 14 mar 2017, 21:25
Lokalizacja: Kalisz

Re: Hatsan Striker EDGE Vortex czy 90 Vortex

Post autor: SHIMMY »

kamazek pisze:
SHIMMY pisze:Podsumowujac Hatsan 90 na tradycyjnej sprezynie od Eresa. Bede zadowolony i z przyjemnoscia bede mogl strzelac na odleglosci rzedu do 50 m na lunecie Point Precision 3-12x42AO? W tej cenie za nowy tuningowany sprzet nie ma rzadnej alternatywy? :D
Będziesz mógł strzelać z przyjemnością i na 100 m :D
Ale w naszym hobby raczej chodzi o celne strzelanie, a będąc nowicjuszem w tej dziedzinie ustaw sobie poprzeczkę na razie trochę niżej.
Skup się na celnym i powtarzalnym strzelaniu na 15-25 m do tarczy a potem, z czasem przyjdzie czas na celne i powtarzalne strzelanie na 50 i więcej metrów do spinerów czy kapselków.
Powodzenia w treningach !!! :)
Ja tak pytam o te 50m bo to myśle ze bedzie to max odleglosc.Wiadomo ze nie bede od niej zaczynal. Tak jak mowisz najpierw strzelanie do tarczek na mniejsze odleglosci. :D Dzieki Qbus za wyjsnienie. Okazaliscie sie niezastapieni w doradzeniu i wybiciu z glowy Vortexu. Dziekuje bardzo chłopaki. Mysle ze juz wiem co kupie;)
Zestaw standardowy:
- Hatsan 90 QT, SAS RS
- PP 3-12x42 AO
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hatsan Striker EDGE Vortex czy 90 Vortex

Post autor: Qbuś »

Obrazek

Jak jeszcze coś chcesz wiedzieć, a nie znalazłeś odpowiedzi na forum, to śmiało pytaj :D .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
SHIMMY
Posty: 12
Rejestracja: 14 mar 2017, 21:25
Lokalizacja: Kalisz

Re: Hatsan Striker EDGE Vortex czy 90 Vortex

Post autor: SHIMMY »

Qbus jakby co bede mogl zahaczyc ewentualnie o twoje PW? W niektorych przypadkach i pytaniach nie bedzie sensu zakładac nowych wątków;)
Zestaw standardowy:
- Hatsan 90 QT, SAS RS
- PP 3-12x42 AO
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hatsan Striker EDGE Vortex czy 90 Vortex

Post autor: Qbuś »

O.K. :)
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
ODPOWIEDZ