Obrazek

Hatsan 80 , zmiana sprężyny

ODPOWIEDZ
rafik
Posty: 85
Rejestracja: 06 sty 2017, 7:17

Hatsan 80 , zmiana sprężyny

Post autor: rafik »

Witam
posiadam wszystko do zmiany sprężyny w hatsan 80 (smarty ,uszczelki ,prowadnica) Jako że u mnie na miejscu nikt się tego nie podejmuję a wysyłać nie chce . Więc kilka moich pytań

na stole już leży hatsan oddzielony od łoża , wykręcona śruba od prowadnicy oraz 3 bolce , nie wiem jak wyjąć prowadnicę oraz czy może mi wystrzelić sprężyna fabryczna w sposób nie kontrolowany czy może wyjęcie prowadnicy tyczy się razem z zdemontowaniem spustu ( czego wolałbym nie wykonywać) , więc po nie udanej próbie demontażu śruba od prowadnicy oraz kołki blokujące wróciły na swoje miejsce .
Czy mogę liczyć na pomoc ?
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6432
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hatsan 80 , zmiana sprężyny

Post autor: Qbuś »

Owszem, wszystkie operacje związane z twoimi pytaniami są opisane na forum w temacie "Hatsan" (niektóre nawet ze zdjęciami) np. tu: viewtopic.php?f=30&t=59 i tu : viewtopic.php?f=30&t=5685 Wszystkie karabinki rozbiera się w podobny sposób, więc chyba sobie poradzisz po przeczytaniu paru opisów :D .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
rafik
Posty: 85
Rejestracja: 06 sty 2017, 7:17

Re: Hatsan 80 , zmiana sprężyny

Post autor: rafik »

Qbuś
Dziękuje za linki do tematów (ogrom wiedzy) :D
tylko już widzę że zrobiłem babola,zakupem tuningu na allegro 380m/s :zdziwko:
ale za to znalazłem cenne info o alchemiku :)
rafik
Posty: 85
Rejestracja: 06 sty 2017, 7:17

Re: Hatsan 80 , zmiana sprężyny

Post autor: rafik »

Co prawda sprężyny nie zmieniłem ,ale zebrałem się na rozebranie harnasia :D
W ruch poszło przemycie , przesmarowanie , i polerka tłoka , 1 raz dziś składałem spust . Gdyby nie to forum to bym go pie... w kąt :P .
Nieco dziś wieje ,ale bez problemu trafiam z 40m w cel wielkości paczki śrutu .
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6432
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hatsan 80 , zmiana sprężyny

Post autor: Qbuś »

Obrazek
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
ODPOWIEDZ