Obrazek

Hatsan 90 wątpliwość (problem ?) ze sputem QT i nie tylko

ODPOWIEDZ
ismart
Posty: 4
Rejestracja: 13 wrz 2016, 21:17
Lokalizacja: Śląsk

Hatsan 90 wątpliwość (problem ?) ze sputem QT i nie tylko

Post autor: ismart »

Witam,

na wstępie pragnę poinformować, że wiatrówki są moim nowym hobby i jestem zielony praktycznie we wszystkich sprawach z tym związanych.

Na swoją pierwszą wiatrówkę wybrałem Hatsana 90 STG SAS QT, co wiele osób poleca. Mam odnośnie niego kilka pytań.

Wystrzelałem z tego karabinka ok. 50 śrucin i zauważyłem mały problem (przynajmniej wydaje mi się to problemem). Spust rusza się bardzo lekko na boki (jest jakby luźny). Oczywiście są to odchylenia w granicach 1,5-2,5 mm względem położenia prawidłowego, ale, gdy strzelałem z innej wiatrówki nie zauważyłem tego.

Czy jest to normalne? A może to kwestia regulacji, dokręcenia jakiejś śrubki? Wiatrówka jest nowa, więc mogę ją reklamować w razie potrzeby.

Oprócz głównego wątku:
-Czy wata jest dobra do wypełnienia obciążonej kolby czy może lepiej użyć wełny mineralnej, albo pianki do pakowania, a może innych? (chodzi mi m. in. o to czy ciężarek po jakimś czasie nie będzie latać.
-Czy dam sam radę zrobić tuning tzn. poprawki po fabryce? Jeśli tak to gdzie najlepiej kupić części?

Wiem, że można wysłać np. do Cekaus, ale wolałbym oszczędzić trochę i przy okazji samemu się czegoś nauczyć, chyba, że jest to bardzo trudne.

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi i zrozumienie.
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2016, 19:31 przez ismart, łącznie zmieniany 1 raz.
Leon1982
Posty: 14
Rejestracja: 25 sie 2016, 21:25
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: Leon1982 »

Też jestem nowy ale o ruszającym się języku spustu można przeczytać na forum. To norma w tych sprzętach. Rozwiązaniem są podkładki. Właśnie dzisiaj miałem założyć ale mi jedna pękła. Ja wypełniłem watą i śrubami M8 z nakrętkami. Póki co jest dobrze. Jak zacznie latać to wymienię watę. To akurat mały problem.
Co do tuningu ja dałem radę. Czy Ty dasz? Jak nie masz dwóch lewych rąk i nie jesteś antytalentem w majsterkowaniu to dasz. Najpierw poczytaj posty o rozbiórce. Pierwszy raz rozbierałem karabinek ze 2 godziny jakbym rozbrajał bombę, teraz 10 minut spokojnie dałbym radę. Nie ma tam nic trudnego. Najbardziej bałem się spustu ale teraz nawet się z kołkiem zastępczym nie bawię bo nie ma sensu. Wszystko masz w postach o rozbiórce.
Brałem zestaw od Alchemika, bardzo ładnie działa ale Twój wybór. Z tego co można poczytać Dębowy też bardzo dobry. Może i bliźniaczy, tego nie wiem. Co do tuningu, to zależy jeszcze co chcesz zrobić.
Moja propozycja poczytaj trochę o rozbiórce i będzie dobrze. Niektóre posty są już trochę nieaktualne bo z przed kilku lat a w tym czasie trochę się pozmieniało ale ogólne zasady te same a w mojej opinii roboty mniej niż przy starszych egzemplarzach.
Hatsan 90 powered by Alchemik, jeszcze bez szkła :(
ismart
Posty: 4
Rejestracja: 13 wrz 2016, 21:17
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: ismart »

Dzięki. Nie byłem pewny, czy to normalne. A zrobiłeś tuning od razu, czy po jakimś czasie?

A watę mineralną mam i słyszałem, że też można nią wypełniać. Z tego co wiem to pyli (a kolba jest zamknięta w pełni?).
Awatar użytkownika
Msofficer
Posty: 4
Rejestracja: 13 wrz 2016, 18:47
Lokalizacja: Siemianowice Ślaskie

Hatsan 90 wątpliwość (problem ?) ze sputem QTi nie tylko

Post autor: Msofficer »

Witam
Proponuje co do obciążenia kolby użyć silikonu sanitarnego + śruby z nakrętkami tak mniej więcej 0,5 do 1,0 kg. Pamiętaj jednak ze jak zalejesz kolbę i obciążysz to odwrotu juz nie będzie jak wyda sie za ciężka, chyba ze będziesz wydłubywać :) Dodam ,że po tuningu obciążyłem szmatami i śrubami. Jednak broń ma takiego kopa ze górna śruba mocująca stopkę nie wytrzymała i wyrwała gwint. A co do spustu... Jak masz możliwość załatwić se taśmę teflonowa samoprzylepna (nie do uszczelniania gwintu) to bardzo fajne dystanse z tego są.
Harnaś mod. 90 SAS QT 🔫 własny tuning 🔫
Leon1982
Posty: 14
Rejestracja: 25 sie 2016, 21:25
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: Leon1982 »

Szczerze to chyba po tygodniu a przegląd zerowy po 3 dniach. Daj maila na PW to ci podeślę manual ze zdjęciami z rozbiórki H55 z obecnej generacji (nie wiem druga czy trzecia) oprócz łoża masz wszystko to samo. Żeby nie było posądzania o plagiat to manual z beżowego (chyba) ale linku nie mogę nnamierzyć ;) .
------Edyta------

Wełny chyba bym nie pchał, szczelnie może jest ale zanim napchasz to zapylisz pół świata. Silikon jak kolega pisze pewnie git tyle, że jak przesadzisz to powodzenia w dłubaniu :lol:
@Msofficer o jakiej taśmie piszesz? Daj jakiś link o namiary gdzie to kupić, bo jedyna jaką znam to ta do hydrauliki właśnie.
Hatsan 90 powered by Alchemik, jeszcze bez szkła :(
ismart
Posty: 4
Rejestracja: 13 wrz 2016, 21:17
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: ismart »

A takie trochę z innej beczki. Czy sądzicie wiatrówki są teraz mniej popularne, bo większość materiałów w internecie jest starych i brak również filmów np. o prezentacji hatsana przez profesjonalistów, a tyle osób go ma?
Awatar użytkownika
Msofficer
Posty: 4
Rejestracja: 13 wrz 2016, 18:47
Lokalizacja: Siemianowice Ślaskie

Post autor: Msofficer »

Jestem nowy na jakichkolwiek forach int. i nie mam pojęcia jak edytować by był napis kliknij więc daje w pełnej wersji link-> https://www.lepsze-zgrzewanie.pl/tasmy- ... metrow.htm
Dodam, że kołyszący się spust to normalka w HS 90 i nie przeszkadza w strzelaniu :) a co do taśmy załatwił mi znajomy co pracje przy maszynach zgrzewających folię :)
Harnaś mod. 90 SAS QT 🔫 własny tuning 🔫
ismart
Posty: 4
Rejestracja: 13 wrz 2016, 21:17
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: ismart »

W linku uciąłeś "l" na końcu i wychodzi błąd (trzeba je dopisać).

https://www.lepsze-zgrzewanie.pl/tasmy- ... etrow.html
Awatar użytkownika
Msofficer
Posty: 4
Rejestracja: 13 wrz 2016, 18:47
Lokalizacja: Siemianowice Ślaskie

Post autor: Msofficer »

Ups... http://www.e-tawerna.pl/images/smiles/laugh.gif

Dodano: Czw 15 Wrz, 2016 19:09
Dlatego pisałem jestem nowicjusz na forach internetowych :/ nawet buski mi sie nie wyświetlają poprawnie :/
Harnaś mod. 90 SAS QT 🔫 własny tuning 🔫
ODPOWIEDZ