Obrazek

Dociąrzenie kolby Hatsan 90 po mojemu.

kamilCK
Posty: 2
Rejestracja: 19 mar 2015, 20:34

Dociąrzenie kolby Hatsan 90 po mojemu.

Post autor: kamilCK »

Witam wszystkich i chciałbym się pochwalić jak ja wykonałem dociąrzenie w swojej wiatrówce.
Jest to hatsan trzeciej gen. I nic nie musiałem ciąć aby dostać się do wnętrza kolby.
Dwie śrubki odkręcić i już. Kto ma harnasia w polimerze wie jaki dźwięk oddaje sprężyna... nie mówiąc o dobrym wywarzeniu wiatrówki.
Więc jak większość postanowiłem zająć się kolbą.
Jak wspomniałem dwie śrubki odkrecilem aby dostać się do wnętrza.
Przydał się silikon(w moim przypadku biały)bo taki miałem akurat w domu,kilka śrub z nakrętkami(u mnie były to śruby od kół 600g) dużo tego w garażu i wata(jedyne co kupiłem 4 zł)
A i stara gąbka. Kawałek wsadzilem głęboko w kolbe a
malą cześć gąbki ułożyłem na spód dla amortyzacji śrub.Pòźniej trochę silikonu i kolejno na siebie śruba-sylikon śruba-sylikon wszystko zawiniete w wate aby przy strzale nic nie stukalo i pukalo o siebie.
Na koniec wszystko posmarowalem sylikonem i zatkalem kolbe cienkim kawałkiem gąbki i skrecilem wszystko do kupy.
Czas pracy to jakieś 30 minut a jaka poprawa w strzelaniu.
Wiatrowka stała się celniejsza,cichsza(brak tego pustego dźwięku i tej sprężyny już tak bardzo nie slychac) no i całkiem inaczej się trzyma. Nie ciąży tak bardzo na lufę.

[ Dodano: Sob 03 Wrz, 2016 22:00 ]
Nie mogę wstawić zdjęć.
Albo się nie da,albo nie umiem tego zrobić

[ Dodano: Sob 03 Wrz, 2016 22:12 ]
Ik
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

No i pięknie ;)
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

:spoko:
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Terrormachine
Posty: 82
Rejestracja: 24 sie 2015, 20:00
Lokalizacja: Opole

Re: Dociążenie kolby Hatsan 90 po mojemu.

Post autor: Terrormachine »

Mam pytanie...czemu bawić się w dociążanie kolby,skoro można ją wymienić na drewienko...?
Czyżby "miłość"do polimerów...?Ja w swoim odrazu wymieniłem na piękne drewno...
Hatsan 90 4.5mm,Łucznik wz.70,Iż 40,Tex mod.3,Norica mod.83,Lov 21,Haenel 49,Remington 1858 Pietta .44,Kentucky Ardesa pistol .45
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dociąrzenie kolby Hatsan 90 po mojemu.

Post autor: Qbuś »

O gustach się nie dyskutuje, jednemu się podoba drewno, drugiemu polimer, trzeciemu "amelinium", a jeszcze innemu sklejka 8) .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Terrormachine
Posty: 82
Rejestracja: 24 sie 2015, 20:00
Lokalizacja: Opole

Re: Dociąrzenie kolby Hatsan 90 po mojemu.

Post autor: Terrormachine »

Amelinium,sklejka,drewienko mmm 8)
Polimer,plastik ok...w zabawkach...
No ale ma kolega rację,o gustach się nie dyskutuje,dlatego moja polimerka z H90 znalazła kupca...jak kto woli :gwizd:
Hatsan 90 4.5mm,Łucznik wz.70,Iż 40,Tex mod.3,Norica mod.83,Lov 21,Haenel 49,Remington 1858 Pietta .44,Kentucky Ardesa pistol .45
Awatar użytkownika
xork
Posty: 67
Rejestracja: 11 lip 2016, 9:39
Lokalizacja: Nowy Otwór Maz..

Re: Dociąrzenie kolby Hatsan 90 po mojemu.

Post autor: xork »

Tureckie tworzywo sztuczne wykorzystywane w produkcji latających dywanów i dekli do sedesów,Ono nie ma tłumić, ono ma rozpędzać i aresztować.
Formowane z najwyższą starannością w komórce na kożuchy z koziego mleka ku chwale Osmańskiego imperium. :king:
Nie śpię, bo trzymam kredens!
kejkej
Posty: 25
Rejestracja: 22 sty 2017, 21:44

Re: Dociąrzenie kolby Hatsan 90 po mojemu.

Post autor: kejkej »

Terrormachine pisze:Amelinium,sklejka,drewienko mmm 8)
Polimer,plastik ok...w zabawkach...
Obrazek
Strzelałem z takiej polimerowej "zabawki". Odpowiednio załadowana robi w calowej desce dziurę na wylot wielkości kciuka. 8)

KamilCK, dobra robota. Tym lepsza, że samodzielna. :up:
Awatar użytkownika
xork
Posty: 67
Rejestracja: 11 lip 2016, 9:39
Lokalizacja: Nowy Otwór Maz..

Re: Dociąrzenie kolby Hatsan 90 po mojemu.

Post autor: xork »

gdybym tylko miał takie celne śruby...pewnie selekcjonowane jakoś...moje podkładeczki to taka tandeta nic nie chcą pomagać we ftrafianiu pewnie mam niekompatybilne bo od HW
Nie śpię, bo trzymam kredens!
Terrormachine
Posty: 82
Rejestracja: 24 sie 2015, 20:00
Lokalizacja: Opole

Re: Dociąrzenie kolby Hatsan 90 po mojemu.

Post autor: Terrormachine »

kejkej pisze:
Terrormachine pisze:Amelinium,sklejka,drewienko mmm 8)
Polimer,plastik ok...w zabawkach...
Obrazek
Strzelałem z takiej polimerowej "zabawki". Odpowiednio załadowana robi w calowej desce dziurę na wylot wielkości kciuka. 8)

KamilCK, dobra robota. Tym lepsza, że samodzielna. :up:
A co to za model?Bo na palnej to się nie znam za bardzo.Chociaż wiatrówka też może być bronią palną...jak się dobrze zamachniesz kolbą,to celnie możesz trafić w łeb ciapatego :D
Hatsan 90 4.5mm,Łucznik wz.70,Iż 40,Tex mod.3,Norica mod.83,Lov 21,Haenel 49,Remington 1858 Pietta .44,Kentucky Ardesa pistol .45
Awatar użytkownika
mimut
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1133
Rejestracja: 31 paź 2012, 13:32
Lokalizacja: Oldham District AC

Re: Dociąrzenie kolby Hatsan 90 po mojemu.

Post autor: mimut »

Terro ja tak zapytam po za konkursem, czemu ciapatego? :hm:
kejkej
Posty: 25
Rejestracja: 22 sty 2017, 21:44

Re: Dociąrzenie kolby Hatsan 90 po mojemu.

Post autor: kejkej »

Terrormachine, to na obrazku to akurat turecki Uzkon, ale zadadniczo chodzi o strzelbę gładkolufową kaliber 12 mm, która często występuje w polimerze, oraz pocisk typu breneka. Ta kompilacja robi robotę, wierz mi. :)
Terrormachine
Posty: 82
Rejestracja: 24 sie 2015, 20:00
Lokalizacja: Opole

Re: Dociąrzenie kolby Hatsan 90 po mojemu.

Post autor: Terrormachine »

mimut pisze:Terro ja tak zapytam po za konkursem, czemu ciapatego? :hm:
Ciapatego,czyli "uchodźcę"(czyt.terrorystę ISIS).A w sumie tak mi się napisało.Może to być też inny wróg Państwa Polskiego,oraz Europy...ewentualnie Cygan :kijemgo:
Hatsan 90 4.5mm,Łucznik wz.70,Iż 40,Tex mod.3,Norica mod.83,Lov 21,Haenel 49,Remington 1858 Pietta .44,Kentucky Ardesa pistol .45
Terrormachine
Posty: 82
Rejestracja: 24 sie 2015, 20:00
Lokalizacja: Opole

Re: Dociąrzenie kolby Hatsan 90 po mojemu.

Post autor: Terrormachine »

kejkej pisze:Terrormachine, to na obrazku to akurat turecki Uzkon, ale zadadniczo chodzi o strzelbę gładkolufową kaliber 12 mm, która często występuje w polimerze, oraz pocisk typu breneka. Ta kompilacja robi robotę, wierz mi. :)
Mi chodziło o wiatrówki kejkej.Jakoś nie trawię polimerów w karabinkach.Co innego w ostrej...Glock też jest po części polimerowy...chętnie bym takie polimerki poprzytulał... :devil2:
Hatsan 90 4.5mm,Łucznik wz.70,Iż 40,Tex mod.3,Norica mod.83,Lov 21,Haenel 49,Remington 1858 Pietta .44,Kentucky Ardesa pistol .45
Awatar użytkownika
xork
Posty: 67
Rejestracja: 11 lip 2016, 9:39
Lokalizacja: Nowy Otwór Maz..

Re: Dociąrzenie kolby Hatsan 90 po mojemu.

Post autor: xork »

przecież to kamazkowy umarex pca po makeupie ślusarskim
Nie śpię, bo trzymam kredens!
ODPOWIEDZ