Obrazek

Dociążenie kolby.....

ODPOWIEDZ
macskup_cfg
Posty: 10
Rejestracja: 28 gru 2014, 20:00

Dociążenie kolby.....

Post autor: macskup_cfg »

Dociążyłem sobie kolbę w Hatsanie 80 wg instrukcji na forum (dwa pręty gwintowane z nakręconymi śrubami do ok 600g, wata, akryl do wypełnienia). Niby wszystko ok ale na drugi dzień gdy jeszcze nie zamknąłem na stałe kolby oddałem próbny strzał i odrzut wywalił mi akryl z kolby (trochę). W związku z tym moje pytanie - jak długo stygnie/wiąże akryl w kolbie?
zbynio
Posty: 49
Rejestracja: 24 kwie 2015, 19:24
Lokalizacja: Skoczów

Post autor: zbynio »

Nie pamiętam czym dokładnie dociążałem swojego Hatsana 90 ale najprawdopodobniej też to był akryl. Jak się później okazało, bez dostępu powietrza schnął paręnaście dni. Pomimo tego ,że wiatrówka stała pionowo , kolbą do góry z otwartą stopką.
Brat mnie później oświecił dlaczego tak się dzieje. Akryl nie schnie jak nie ma dostępu powietrza. Nawet jeśli nie zakręcisz stopki i za grubo nalejesz to będzie długo schnął. Trzeba go po trochu "aplikować".
Jak już wysechł(coś koło 2-3 tygodnie) to efekt wytłumiający spełnił wyśmienicie. Ale dobrze, że miałem dwie wiatrówki ,bo chyba bym się nie doczekał i to wywalił.
macskup_cfg
Posty: 10
Rejestracja: 28 gru 2014, 20:00

Post autor: macskup_cfg »

Kurcze to kiepsko, ja w zasadzie wlałem akryl tylko jako wypełniacz między śrubami i watą, ok 1/3 tubki max wiec może nie będzie tak długo.....no cóż na razie pozostaje mi do zabawy Walther CP99 a hatsan niech schnie.....
Dzięki za odpowiedź
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Tyle, żeby nie stało się tak: http://www.e-tawerna.pl/viewtopic.php?t ... &start=135 (gdzieś w połowie strony.. )
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
zbynio
Posty: 49
Rejestracja: 24 kwie 2015, 19:24
Lokalizacja: Skoczów

Post autor: zbynio »

Ja też nie dawałem całej tubki, bo nie weszła. Też trochę dociążyłem kolbę. Ponad połowę, góra 3/4 tubki.
Tylko miałem starą wersje Hatsana, gdzie nie dało się zdemontować stopki.
Miałem wywiercony otwór w stopce. Taki że nakrętki M12 spokojnie wchodziły. Może dlatego tak długo to trwało.



Mamutowicz pisze:Tyle, żeby nie stało się tak: http://www.e-tawerna.pl/viewtopic.php?t ... &start=135 (gdzieś w połowie strony.. )
Akryl z tubki nie jest taki twardy jak żywica na zdjęciu.
Awatar użytkownika
Spirit
Posty: 378
Rejestracja: 08 lut 2013, 18:15
Lokalizacja: Kurpie

Post autor: Spirit »

A ja dałem pręt ołowiany, wypełniłem wolne przestrzenie gąbką i zakręciłem stopkę. Mogłem strzelać od razu.

Pręt ołowiany odlałem w cegle dziurawce, tylko z przodu trzeba później sklepać młotkiem trochę.
AT44-10S cal.22 + PP 4-12x50 AO
Awatar użytkownika
mironTG
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 422
Rejestracja: 13 gru 2012, 20:33
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

Złom w szmatki i reszta szmaciorami upchana. Tak jak Zeno zaraz polazłem postzrelać :D Żadnych kleideł, szmaciory wytargam i mogę dociążenie poprawić w razie potrzeby.
Strzelam bo lubię :D AR 50 PCP :D
macskup_cfg
Posty: 10
Rejestracja: 28 gru 2014, 20:00

Post autor: macskup_cfg »

Faktycznie mogłem to "delikatniej" i bardziej "odwracalnie" zrobić. W zasadzie te usztywnienie silikonem akrylowym jest zbędne i jak koledzy pisali można było wypchać czymkolwiek. No nic nie będę się już w tym grzebał i poczekam kilka dni aż zwiąże.
ODPOWIEDZ