Obrazek

Regulacja spustu w Hatsan 90

highlander
Posty: 48
Rejestracja: 19 lut 2016, 8:45
Lokalizacja: Zakopane - Gostynin

Regulacja spustu w Hatsan 90

Post autor: highlander »

Witam czy ktoś może mi powiedzieć lub podesłać jakiś film w jaki sposób regulować twardość spustu w Hatsan 90.
Z góry dzięki.
Hatsan 90 + ZOS 3x9 50, Iż 38
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Wybierz, który rodzaj spustu cię interesuje Kliknij ! i radzę, więcej samodzielności w internecie :D .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
michals35
Posty: 47
Rejestracja: 06 lut 2014, 19:06
Lokalizacja: Lipsko

Post autor: michals35 »

Jak chcesz zmiękczyć spust zamień oryginalną sprężynkę na taką od długopisu.
highlander
Posty: 48
Rejestracja: 19 lut 2016, 8:45
Lokalizacja: Zakopane - Gostynin

Post autor: highlander »

Wracam do tematu. Czy delikatne wykręcenie śrubki nr 8 będzie działać na zmiękczenie spustu??
Nie chce przekombinować ponieważ sprzedawca ostrzegał że z regulacją ostrożnie. :-)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Hatsan 90 + ZOS 3x9 50, Iż 38
Awatar użytkownika
mironTG
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 422
Rejestracja: 13 gru 2012, 20:33
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

Właśnie tę sprężynkę która siedzi nad 8-ką zamień na taką długopisową i będziesz pan zadowolony, jak przekombinujesz będziesz miał samostrzał.
Strzelam bo lubię :D AR 50 PCP :D
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Zrób tak jak wszyscy posiadacze Hatsanów robią (ja też). Wykręć całkiem tą śrubkę nr.8 wylezie wtedy sprężynka od "twardości spustu i w jej miejsce włóż pół sprężynki od długopisu (nmiej-więcej pół), wtedy spust się zrobi mięciutki, jak "pupcia niemowlaka" ! 8)


Ech............ Miron był szybszy, to chyba ja jestem bardziej "stetryczony" :lol: .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
highlander
Posty: 48
Rejestracja: 19 lut 2016, 8:45
Lokalizacja: Zakopane - Gostynin

Post autor: highlander »

Powiem tak. Regulowałem dzisiaj. Skróciłem drogę śrubą 6 -7 i jest okey.
ALE: śruba 8 czy wkręcona na maxa czy wykręcona prawe nieznaczna różnica (za dużej regulacji to ona nie ma, bo krótka jest na jakieś 8-10 mm. :-)
Oczywiście wkręciłem na prawie na max. i tak zostawiłem.
Czy ja robię coś źle czy muszę wymienić tak jak koledzy mówią na inna sprężynkę??

pozdrawiam

[ Dodano: Nie 27 Mar, 2016 21:28 ]
Powiedzcie czy śruba 6 i 7 ma również wpływ na twardość spustu??
Hatsan 90 + ZOS 3x9 50, Iż 38
wachu
Posty: 146
Rejestracja: 12 lut 2011, 13:21
Lokalizacja: Częstochowa

Re:

Post autor: wachu »

Qbuś pisze:Zrób tak jak wszyscy posiadacze Hatsanów robią (ja też). Wykręć całkiem tą śrubkę nr.8 wylezie wtedy sprężynka od "twardości spustu i w jej miejsce włóż pół sprężynki od długopisu (nmiej-więcej pół), wtedy spust się zrobi mięciutki, jak "pupcia niemowlaka" ! 8)


Ech............ Miron był szybszy, to chyba ja jestem bardziej "stetryczony" :lol: .

Jak długa jest ta śrubka? Z tego co kolega napisal mogę ten zabieg wykonać bez demontowania wiatrówki? Z tego co rozumiem mogę ją całą wykręcić i wtedy wyskoczy sprężynka na miejsce której mogę włożyć sprężyne od długopisu (a nie można poprostu skrócić tej co była?)
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Regulacja spustu w Hatsan 90

Post autor: Qbuś »

:hm: Tutaj nie chodzi o długość, ale o twardość śprężynki, te długopisowe są O.K. sprawdzone. sprężynka musi być i cały czas działać na dźwigienkę, jeżeli będzie za krótka system się nie zapnie.
Ps. Śrubka nie jest długa, śmiało możesz ją wykręcić bez demontowania wiatrówki 8) .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
wachu
Posty: 146
Rejestracja: 12 lut 2011, 13:21
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Regulacja spustu w Hatsan 90

Post autor: wachu »

Wykręciłem śrubkę 8 jednak żadna sprężynka nie wyszła, pewnie zablokowała się w spuście i dlatego jest twardy, pobawie się po sezonie jak będę przegląd zerowy robił.

Anyway dzieki za pomoc.
lukikow
Posty: 3
Rejestracja: 05 kwie 2014, 5:39
Lokalizacja: Płaza

Re: Regulacja spustu w Hatsan 90

Post autor: lukikow »

Ta śrubka jest tylko w celach regulacyjnych. Część do której jest przykręcona ta śrubka jest przymocowana za pomocą bolca. Po jego wyjęciu część wraz ze sprężynką delikatnie odskoczy. Przed chwilą wymieniałem sprężynkę i zajęło mi to 5 min.

Edit:
Znalazłem na forum zdjęcie przedstawiające tę część. Zdjęcie przedstawia oddzieloną już część pod którą jest owa sprężynka. U mnie różnica jest taka, że część oddzielona posiada tylko 1 dziurkę na bolec
Obrazek

Zdjęcie zapożyczone z viewtopic.php?f=30&t=5685
Hatsan mod. 90 STG 4.5mm
Crosman C31 4.46mm
rafik
Posty: 85
Rejestracja: 06 sty 2017, 7:17

Re: Regulacja spustu w Hatsan 90

Post autor: rafik »

U mnie (Hatsan 80) nie zmieniałem sprężynki na "długopisową" (hatsan 90 ma ten sam spust quatro)
śrubkę nr 8 mam wkręconą tak że tylko łepek delikatnie wystaję
Przy regulacji operowałem nr 6 i 7 z zdjęcia powyżej , z czego wyczuwalną różnice uzyskałem podczas regulacją nr7 (im bardziej wkręcona tym krótsza droga spustu ) więc ustawiłem na wyczuwalny + naciśnięcie , tylko uważaj aby nie przegiąć z nr7 za bardzo wkręcona może spowodować samo wystrzał po odblokowaniu przy regulacji zalecam też min kąt obrotu pod czas regulacji ( nawet poniżej 25 - 30 stopni)
Awatar użytkownika
Paweł 1983
Posty: 59
Rejestracja: 18 kwie 2016, 21:17

Re:

Post autor: Paweł 1983 »

highlander pisze: 15 mar 2016, 19:26 Wracam do tematu. Czy delikatne wykręcenie śrubki nr 8 będzie działać na zmiękczenie spustu??
Nie chce przekombinować ponieważ sprzedawca ostrzegał że z regulacją ostrożnie. :-)
Przed chwilką wykręciłem śrubkę nr 8 . Żadna sprężynka nie wyszła. Jak dobrze rozumiem żeby wyjąć zablokowaną sprężynkę trzeb rozebrać spust? Czy istnieje taka możliwość , że danej sprężynki tam nie było?
Paweł

Hatsan 90 QT SAS II gen -4,5mm
Awatar użytkownika
Eres
Posty: 57
Rejestracja: 04 lip 2011, 18:49
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Re: Regulacja spustu w Hatsan 90

Post autor: Eres »

Nie trzeba wykręcać śrubki, tylko należy zdemontować ten czerwony element przez wybicie jednego trzpienia.
Tower01
-#nowy
-#nowy
Posty: 2
Rejestracja: 03 cze 2018, 15:55

Re: Regulacja spustu w Hatsan 90

Post autor: Tower01 »

W moim Hatsanie 90 od nowosci nie ma tych 3 srubek ktore wedlug intrsukcji odpowiadaja ze regulacje spustu....jak dostac sie do tej sprezynki zeby ja podmienic aby spust byl miększy ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ