Obrazek

[NOWOŚĆ 2016] Wiatrówka Hatsan STRIKER AR

Awatar użytkownika
zulusj23
Posty: 81
Rejestracja: 17 cze 2017, 20:56
Lokalizacja: Niedrzwica Duża

Re: [NOWOŚĆ 2016] Wiatrówka Hatsan STRIKER AR

Post autor: zulusj23 »

Ostatnio dużo strzelałem z 4,52 aby go wypróbować. I na początku było bardzo elegancko. Im mniej śrutu zostawało w opakowaniu tym było gorzej a ja ciągle kręciłem lunetą. Ale mimo to nie dało się tego ustawić. Ale na do widzenia załadowałem znowu 4,51 i o dziwo moja ulubiona pinezka została normalnie, centralnie wprasowana w deskę. Ale to był ostatni strzał bo zaczął padać deszcz i musiałem wiać do domu. Może to faktycznie kwestia śrutu, ale nie miałem jak tego sprawdzić i to wszystko to tylko przypuszczenia.
Tak, kupiłem w Zielonym, 3-9X40. Tylko co mi po takiej wymianie jeśli po kolejnych kilku dniach średnio intensywnego strzelania po pracy znowu się roztrzepie. Myślałem, że wytrzyma dłużej niż wytrzymał Kandar na karabinku jeszcze bez modyfikacji ale jakoś kurcze nie jestem przekonany. Wiesz co, to tak naprawdę druga lupa w ciągu miesiąca, a to już zdecydowanie nie do zaakceptowania...
Akurat rozbierałem wczoraj wiatrówkę aby wyjąć dwie podkładki od strony prowadnicy i kapelusza i przy okazji kontrolowałem kostkę. Żadnych luzów na boki, śruba mocno dokręcona. Uszczelka też wygląda na nieuszkodzoną.
No nic, dzięki za sugestie. Sam muszę zdiagnozować przyczynę problemu.
DAYSTATE MK3 + Kandar
Awatar użytkownika
mimut
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1133
Rejestracja: 31 paź 2012, 13:32
Lokalizacja: Oldham District AC

Re: [NOWOŚĆ 2016] Wiatrówka Hatsan STRIKER AR

Post autor: mimut »

Sprawdź czy montaż dobrze trzyma.
Awatar użytkownika
zulusj23
Posty: 81
Rejestracja: 17 cze 2017, 20:56
Lokalizacja: Niedrzwica Duża

Re: [NOWOŚĆ 2016] Wiatrówka Hatsan STRIKER AR

Post autor: zulusj23 »

Oj, na to też specjalnie wczoraj zwróciłem uwagę przy demontażu. Wszystkie śruby były dokręcone. Zmyłem tą taśmę miedzy obejmami a tubusem. Zobaczymy, może to coś da ale mam sprzątanie po drobnym remoncie i nie wiem czy znajdę dziś czas aby popykać.
DAYSTATE MK3 + Kandar
Awatar użytkownika
zulusj23
Posty: 81
Rejestracja: 17 cze 2017, 20:56
Lokalizacja: Niedrzwica Duża

Re: [NOWOŚĆ 2016] Wiatrówka Hatsan STRIKER AR

Post autor: zulusj23 »

No i dupa za przeproszeniem. ZielonySklep zachował się rewelacyjnie. Dopłaciłem 30 PLN i dostałem nową PP 3-12x42. Tylko co z tego skoro to absolutnie nic to nie zmieniło. Totalnie się wszystko rozjeżdża. Nie pozostało już absolutnie nic z idealnie strzelającego karabinka. Doradźcie proszę co robić bo do zabawy się nie nadaje, wyrzucić trochę szkoda a sprzedać to komuś nieładnie by po prostu było. Nie mam miernika prędkości wylotowej ale wydaje mi się, że kopniak się zwiększył, gdyż śrut spada z kostki lufy. W czasach świetności przesuwał się tylko o 1-2 mm. Pomóżcie proszę.

Jacek.
DAYSTATE MK3 + Kandar
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: [NOWOŚĆ 2016] Wiatrówka Hatsan STRIKER AR

Post autor: kamazek »

No to ja stawiam na uszczelkę tłoka.
Wcześniej czy później i tak trzeba wymienić, więc kup nową zepto i sprawdź.
Nie pamiętam, czy pisałeś,że masz wymienioną na zepto czy strzelasz z oryginalnej ?
A jak z dizlowaniem ?
Może tutaj jest problem ?
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
zulusj23
Posty: 81
Rejestracja: 17 cze 2017, 20:56
Lokalizacja: Niedrzwica Duża

Re: [NOWOŚĆ 2016] Wiatrówka Hatsan STRIKER AR

Post autor: zulusj23 »

Od P. Dominika otrzymałem cały zestaw łącznie z uszczelką. Chyba Zepto bo inna niż oryginalna. Dizlowania nie stwierdzam wzrokowo, aczkolwiek po strzale występuje taki specyficzny zapaszek.
Kamazku, a czy uszczelka portu ładowania powinna być miękka i całkiem "flakowata" ?
DAYSTATE MK3 + Kandar
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: [NOWOŚĆ 2016] Wiatrówka Hatsan STRIKER AR

Post autor: kamazek »

Zepto zazwyczaj są czerwone, bywały też zielone.
Zapaszek ewentualnie może być po kilku pierwszych strzałach po złożeniu systemu, potem to już zjawisko niepożądane, znaczy smar dostaje się do komory sprężania :nie:
Koniecznie musisz sprawdzić karabinek na chrono, powinien trzymać stabilne Vo +/- 2m/s
Nie wiem co to flakowata uszczelka :hm: , powinna być elastyczna, aby dobrze uszczelniać.
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
zulusj23
Posty: 81
Rejestracja: 17 cze 2017, 20:56
Lokalizacja: Niedrzwica Duża

Re: [NOWOŚĆ 2016] Wiatrówka Hatsan STRIKER AR

Post autor: zulusj23 »

Gdzieś wyczytałem, że uszczelka portu oryginalnie jest twarda jak z plastyku. Moja jest bardzo miękka. Kojarzysz co robi olej z wężem gumowym? Trochę dodatkowo jakby lepiąca, rozpuszczona. No to coś takiego. Jadę do Leroja po oringi i smar molibdenowy.
DAYSTATE MK3 + Kandar
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: [NOWOŚĆ 2016] Wiatrówka Hatsan STRIKER AR

Post autor: kamazek »

Oryginalna jest za twarda !
Dopasuj jakiś oring, ale smaruj go delikatnie olejkiem silikonowym, dosłownie kropelka
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
zulusj23
Posty: 81
Rejestracja: 17 cze 2017, 20:56
Lokalizacja: Niedrzwica Duża

Re: [NOWOŚĆ 2016] Wiatrówka Hatsan STRIKER AR

Post autor: zulusj23 »

No to moja zdecydowanie nie jest nawet trochę twarda...
DAYSTATE MK3 + Kandar
Awatar użytkownika
Bensa
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 127
Rejestracja: 07 sie 2017, 7:22
Lokalizacja: Lublin

Re: [NOWOŚĆ 2016] Wiatrówka Hatsan STRIKER AR

Post autor: Bensa »

Zulusj23, a może tak bardziej pogadać z Wiatrowym. Książkę napiszesz, a i tak nie do końca będzie wiadomo o czym piszesz. Oni od razu Ci powiedzą w czym problem (np. jak pokażesz uszczelkę).
Tak samo HW97 nowe, u nich tuningowane możesz kupić i myślę, że cena nie będzie odbiegała od tych od innych tunerów.
Ewentualnie można można szukać pewnej używki już po tuningu, na beżowym lub tu na e-tawernie.
Ostatnio pojawił się fajny LGU za 1350 (od bodzio) i gdyby nie to, że tydzień wcześniej kupiłem mojego HW97 Black Line'a to na bank bym go wziął (tym bardziej, że jak dla mnie dostęp do portu ładowania w LGU, mimo że tylko z jednej strony, jest o niebo lepszy (przy lupie, która całkiem zasłania port od góry). Bo poziom obu sprzętów jest porównywalny.
AA S400 + Vortex Crossfire II 6-18x44,
Hammerli 480,
HW40 + Walther 2x20,
SHARP INNOVA 1210 + DOE 6x32 S AO MD.
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl
Awatar użytkownika
zulusj23
Posty: 81
Rejestracja: 17 cze 2017, 20:56
Lokalizacja: Niedrzwica Duża

Re: [NOWOŚĆ 2016] Wiatrówka Hatsan STRIKER AR

Post autor: zulusj23 »

Ale o czym Ty piszesz bo nie bardzo rozumiem?
DAYSTATE MK3 + Kandar
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: [NOWOŚĆ 2016] Wiatrówka Hatsan STRIKER AR

Post autor: kamazek »

Bensa, wierz mi, nic tak nie sprawia radości jak własnoręczne doprowadzenie karabinka do jego maksymalnej sprawności :)
No chyba, że ktoś ma dwie lewe łapki, no to wtedy trza do jakiegoś doktora :hm:
Fakt, ten AR to nigdy machówka nie będzie ;) , ale satysfakcja z własnej roboty - bezcenna !
Lepszy karabinek zawsze zdąży kupić, szczególnie po sezonie można upolować dobrą okazję.
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
zulusj23
Posty: 81
Rejestracja: 17 cze 2017, 20:56
Lokalizacja: Niedrzwica Duża

Re: [NOWOŚĆ 2016] Wiatrówka Hatsan STRIKER AR

Post autor: zulusj23 »

Lepszy to ja już mam. Tylko jeszcze niedawno, ten gorszy tylko trochę, no może trochę więcej niż trochę, ustępował celnością temu lepszemu. Ale teraz to jakiś dramat i właśnie to mnie denerwuje. Nie mam pojęcia co się z nim stało.
DAYSTATE MK3 + Kandar
Awatar użytkownika
Bensa
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 127
Rejestracja: 07 sie 2017, 7:22
Lokalizacja: Lublin

Re: [NOWOŚĆ 2016] Wiatrówka Hatsan STRIKER AR

Post autor: Bensa »

Ja nie piszę o satysfakcji z własnej pracy (bo ta jest bezcenna), tylko że czasami jedno spojrzenie fachowca pozwala na zdiagnozowanie. A opisywanie problemu sprowadza się do tego, że liczymy na to, że ktoś tak samo to sobie wyobrazi (po naszym opisie) jak my to widzimy. Tak mi się nasunęło, jak zacząłem czytać opis wyglądu uszczelki i pytania, które w związku z tym się pojawiły.
AA S400 + Vortex Crossfire II 6-18x44,
Hammerli 480,
HW40 + Walther 2x20,
SHARP INNOVA 1210 + DOE 6x32 S AO MD.
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl
ODPOWIEDZ