Obrazek

Hatsan Apachi 1100X

Awatar użytkownika
merkant
Posty: 63
Rejestracja: 16 kwie 2017, 20:55

Re: Hatsan Apachi 1100X

Post autor: merkant »

a/ do 30m
b/ 12 i 35 lat :) mlodsza drobna, starsza spokojnie bije żeliwna patelnią ale drżą jej łapki jak karabin złapie
c/ pińcet
HW40, Crossman Copperhead, Crossman Inferno (na sprzedaż)
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Hatsan Apachi 1100X

Post autor: Mamutowicz »

merkant pisze: 18 kwie 2017, 8:58 W[...] Czy pomijając extra zaletę QT, wiatrówka w tym przedziale cenowym może się wyróżniać tą cechą? Jest celniejsza od Strikera, Copperheada itd, pomijając wpływ sposobu ściągania spustu?
[...]
Już Ci Mimut odpisał w tej kwesti.. ;)
Ale od siebie dodam że POMIJAJĄC spust i parę innych drobiazgów to Teoretycznie będzie tak samo celny jak Prosport bez spustu czy Norconia Dżermany ( też bez spustu) :hihi:
Trochę przesadziłem, wiem.. ale co tu odpowiedzieć jak się pytasz czy pomijając kwestię silnika maluch będzie szybszy od Poloneza.. ?
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
merkant
Posty: 63
Rejestracja: 16 kwie 2017, 20:55

Re: Hatsan Apachi 1100X

Post autor: merkant »

Teoretycznie można zrobić test. 2 imadła, 2 wiatrówki, wybrany śrut i łupiemy. A potem sprawdzamy skupienie. I co wtedy ma spust do tego? Nic. Ma za to do tego rodzaj np. gwintu, długość lufy, i wiele innych rzeczy. Spust do oczywiście bardzo wiele ale przecież nie wszystko.
Sprowadzając rzecz do absurdu z krzywa lufa i QT nie pomoże.
HW40, Crossman Copperhead, Crossman Inferno (na sprzedaż)
Awatar użytkownika
Sorbi
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 80
Rejestracja: 24 gru 2012, 7:53

Re: Hatsan Apachi 1100X

Post autor: Sorbi »

Merkant nie do końca masz rację. Precyzja wykonania każdego z elementów karabinka ma wpływ na jego celność i tutaj właśnie jest różnica w cenie.
Awatar użytkownika
Sorbi
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 80
Rejestracja: 24 gru 2012, 7:53

Re: Hatsan Apachi 1100X

Post autor: Sorbi »

Nie jestem specjalistą w inżynierii wiatrówkowej, nikogo nie chciałem urazić!

Rozumiem Cię bardzo dobrze sam mam córki, które ze mną strzelają i są w podobnym wieku.

Biorąc pod uwagę dystans, na jakim będziecie strzelać. Myślę, że szmoc na poziomie ok. 10J w zupełności wystarczy. Może podchodzę do tego z małym sentymentem, ale jako dzieciak strzelałem ze Slavi i bardzo milo to wspominam. Nie pamiętam, żebym miał problem z wagą czy celnością. Zastanawiasz się nad APACHI który ma 1095 mm długości i 2,9 kg myślę, że Slavia 634 to bardzo podobny karabinek 1070 mm długości i 3 kg wagi. Fakt trochę droższy, choć zawsze można poszukać używki w bdb. stanie. Na beżowym są dwa ogłoszenia: Slavia 631 starsza siostra 634 - długość 1160 mm i 3,1 kg niewielka różnica właśnie z takiej j.w. wspominałem, strzelałem jako nastolatek. Z mojego doświadczenia wiem, że w strzelectwie nie ma kompromisów i osobiście poleciłbym Ci Weihrauch, Feinwerkbau, Haenel czy chociażby AirArms niż Hatsana, Crosmana czy Gamo, ale jednak to inna półka cenowa i czasami na początku nie do przeskoczenia. My czasami na Forum zapominamy, że odwiedzają nas ludzie, którzy chcą tylko postrzelać w gronie rodzinnym na ogrodzie bez spiętych pośladków.

Więc w tych pieniążkach, jakimi dysponujesz osobiście poleciłbym Czeską Slavie.

Jeszcze raz zaznaczam, moją wypowiedzią, nie chciałem nikogo urazić na Forum.
Awatar użytkownika
merkant
Posty: 63
Rejestracja: 16 kwie 2017, 20:55

Re: Hatsan Apachi 1100X

Post autor: merkant »

Precyzja wykonania... he he To dlatego każdy Hatsan na dzień dobry idzie do poprawek :) Może się mylę ale w przedziale tak do mniej więcej 500-600zł jakość wykonania jest taka sama tzn. słaba a różnicę w cenie wynikają z miejsca produkcji, kosztu materiałów i "opłaty" za markę. Zdaje się że dopiero od HW30 zaczynają się modele nie wymagające bezwzględnie tuningu na dzień dobry.
Osobiście nie mam sentymentu do Slavii :) Natomiast zwykle zarówno nowy jak używany karabinek potrzebuje przeglądu i albo mini remontu albo tuningu, co podnosi koszt zakupu o mniej więcej 150 zł. W związku z tym, z budżetem np 600 zł faktycznie mogę kupić karabinek "chodzący" w sklepach czy alledrogo maksymalnie za 450 zł.
Zaznaczam, że moją wypowiedzią nie chciałem nikogo urazić na Forum.
HW40, Crossman Copperhead, Crossman Inferno (na sprzedaż)
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Hatsan Apachi 1100X

Post autor: Mamutowicz »

merkant pisze: 19 kwie 2017, 8:00 Precyzja wykonania... he he To dlatego każdy Hatsan na dzień dobry idzie do poprawek :) [...]
Wiesz.. Mój TX200 HC też od razu pojechał na tunning i praktycznie co sezon ma wizytę w Spa.. ;)
Praktycznie każdy karabinek można poprawić, kwestia jest tylko taka, co dzięki poprawkom osiągniesz.
Hatsany 55 -> 95 są tak polecane, bo dzięki wykonaniu i spustowi QT można stosunkowo małym nakładem pracy osiągnąć świetne efekty.. Ale już (dzięki np gorszemu spustowi) w Apachi czy Strikerze podobnych wyników w ogóle nie osiągniesz.. Różnica będzie widoczna nawet na 30m.. tak obrazowo.. denko puszki po redbulu vs cała pucha po tyskim..
Wdzisz.. Jak sam pisałeś - nie masz doświadczenia z karabinkami.. Ja osobiście miałem Norconię Dżermany, Hatsana 55 a teraz mam TX200HC, Sharpa Innovę i Daystate Regal.. Do tego grzebałem w starych modelach Hatsana a teraz w garażu wala mi się B3..
Część kolegów ma duużo większe doświadczenie.. ;)
My piszemy o tym co mieliśmy/mamy i wiemy czym to pachnie..
merkant pisze: 19 kwie 2017, 8:00 [...]Może się mylę ale w przedziale tak do mniej więcej 500-600zł jakość wykonania jest taka sama tzn. słaba [...]
Więc zapytam.. Ile karabinków z tego przedziału cenowego miałeś w rękach?
Z ilu strzelałeś i co dokładnie możesz z własnego doświadczenia o nich powiedzieć?
Bo Ja piszę na podstawie własnych doświadczeń..
:)

PS.
merkant pisze: 18 kwie 2017, 21:58 [...]Sprowadzając rzecz do absurdu z krzywa lufa i QT nie pomoże.
Pomoże.. :)
Nawet z krzywą lufą karabinek z lepszym spustem zrobi lepsze skupienie niż z gorszym..
Zmieni się tylko POI ale skupienie pozostanie bez zmian 8)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
merkant
Posty: 63
Rejestracja: 16 kwie 2017, 20:55

Re: Hatsan Apachi 1100X

Post autor: merkant »

A wystarczy obejrzeć oferty tuningowe. Zawsze zaczynają się od poprawiania frezów, usuwania zadziorów, wymiany uszczelek, poprawiania korony i portu. I te czynności zalecane sa do WSZYSTKICH marek. Zakładam zatem, ze powtarzalnie te karabinki tego wymagają. A to chyba nie świadczy o wysokiej jakości wykonania.
Czym innym jest tuning śrubujący osiągi dobrego sprzętu, czym innym tuning pozwalający na prawidłowe używanie mechanizmów karabinka.
Ale jak napisałem poprzednio - może się mylę :)
HW40, Crossman Copperhead, Crossman Inferno (na sprzedaż)
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Hatsan Apachi 1100X

Post autor: Mamutowicz »

Ja się poddaję :lol:
Swoją opinię napisałem - a przecież o opinię Ci chodziło - cała reszta należy do Ciebie.
Powodzenia :)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
merkant
Posty: 63
Rejestracja: 16 kwie 2017, 20:55

Re: Hatsan Apachi 1100X

Post autor: merkant »

Ja już wybrałem. Wkrótce posty z testów Copperheada.
HW40, Crossman Copperhead, Crossman Inferno (na sprzedaż)
Awatar użytkownika
xork
Posty: 67
Rejestracja: 11 lip 2016, 9:39
Lokalizacja: Nowy Otwór Maz..

Re: Hatsan Apachi 1100X

Post autor: xork »

uaaa bierz od razu p.panc. teflony i jakieś ultra lighty co ze 3 machy robią , oj będzie się działo...Kim już zwija interes.
Nie śpię, bo trzymam kredens!
Awatar użytkownika
merkant
Posty: 63
Rejestracja: 16 kwie 2017, 20:55

Re: Hatsan Apachi 1100X

Post autor: merkant »

No cóż, na HFT z tym nie polecę bo nie ma z czym ale na pykanie przy grillu spokojnie wystarczy.
HW40, Crossman Copperhead, Crossman Inferno (na sprzedaż)
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 766
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Hatsan Apachi 1100X

Post autor: rokasa58 »

merkant pisze: 19 kwie 2017, 15:41 Ja już wybrałem. Wkrótce posty z testów Copperheada.
Jakby nie było tej chinki, nie było by opowieści kol. Kucyka na iwebie. Jeśli nie czytałeś to radzę przeczytać, zanim kupisz.
Awatar użytkownika
merkant
Posty: 63
Rejestracja: 16 kwie 2017, 20:55

Re: Hatsan Apachi 1100X

Post autor: merkant »

Z uwagi na bana na beżowym nie jestem w stanie odnaleźć tego posta... Zresztą nie wiem czy mam ochotę tam wchodzić.
HW40, Crossman Copperhead, Crossman Inferno (na sprzedaż)
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 766
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Hatsan Apachi 1100X

Post autor: rokasa58 »

Tak jak napisał kolega wyżej, spust w sprężynie to podstawa. Możesz nie mieć ślizgu na tłoku, ale spust masz mieć dobry.
Inaczej nawet strzelanie przy grillu zamieni się w koszmar(jeszcze po paru piwkach).
ODPOWIEDZ